Quantcast
  1. Home
  2. /
  3. Ogród i balkon
  4. /
  5. Odstraszacz gryzoni – ultradźwiękowa walka ze szkodnikami

Ogród i balkon

10 miesięcy temu

Odstraszacz gryzoni – ultradźwiękowa walka ze szkodnikami

Szkodniki
14
3
0
14
3

Odstraszacz gryzoni sprawdza się doskonale, gdy naszym przeciwnikiem jest mysz, szczur lub inne drobne zwierzę. Sprawdź, jaki odstraszacz gryzoni kupić, czym charakteryzują się odstraszacze ultradźwiękowe oraz który straszak jest najbardziej humanitarny! 

Odstraszacz gryzoni – dlaczego warto wybrać ultradźwiękowy?

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów odstraszaczy gryzoni. Są one dostosowane do miejsc, w których myszy, szczury lub inne małe zwierzęta mogą się zalęgnąć. W tym artykule skupimy się na zwalczaniu szkodników w ogrodzie.

Wyróżniamy trzy rodzaje odstraszaczy:

  • odstraszacz chemiczny – to zazwyczaj trutki na myszy lub szczury, które wystarczy rozsypać w miejscu bytowania szkodników. Ich działanie jest niemal natychmiastowe – zwierzę po zjedzeniu granulatu lub pasty ginie. Stosując je, należy szczególnie uważać na dzieci i zwierzęta domowe – kolorowy proszek lub pasta często są dla nich interesujące;
  • odstraszacz mechaniczny – czyli pułapki. Istnieją zarówno takie, które łapią zwierzę, nie wyrządzając mu krzywdy (jednak i tak cierpią w męczarniach), jak i te, które momentalnie zabijają gryzonie. W obu przypadkach można śmiało stwierdzić, że to mało humanitarne rozwiązanie;
  • odstraszacz fizyczny – najbardziej humanitarny i najskuteczniejszy sposób na myszy, szczury, krety oraz inne drobne zwierzęta. Szczególnie w ogrodzie sprawdzi się ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni. Opinie o tym produkcie są bardzo pozytywne i świadczą o jego doskonałym działaniu.
Odstraszacz gryzoni w szklarni
Odstraszacz gryzoni sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i w szklarni czy na polu!

Każda z tych opcji ma swoje zalety, jak i wady. Odstraszacze chemiczne i mechaniczne nie powinny być stosowane na zewnątrz, a ich działanie jest uważane za niehumanitarne, a wręcz bestialskie. Nie można natomiast odmówić im skuteczności – jednak równie skuteczne okazują się odstraszacze ultradźwiękowe, które są bezpieczniejsze i przyjaźniejsze naturze. Minusem większości modeli jest natomiast brak możliwości pracy w domu lub innym budynku, chyba że wybierzemy odstraszacz gryzoni na baterie. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że szkodniki jedynie przeniosą się do innego pomieszczenia.

Ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni – jak działa?

Solarny odstraszacz gryzoni do ogrodu to doskonały pomysł dla osób dbających o ekologię! Wybierając urządzenie tego typu, fale ultradźwiękowe zrobią wszystko za Ciebie. Najważniejsze jest to, że w żaden sposób nie szkodzimy zwierzętom, a one omijają naszą działkę, nie będąc narażonymi na śmierć.

Sprawdź też: Ślimaki – jak z nimi postępować? Czy są szkodnikami?

Ten niezwykle skuteczny sposób na szczury, krety i inne małe gryzonie emituje fale dźwiękowe o częstotliwości 400-1000 Hz. Są one niesłyszalne dla ludzi i zwierząt domowych, natomiast szkodniki dzięki temu trzymają się z daleka.

Urządzenie wystarczy jedynie wbić w ziemię, a najbliższe 20-30 metrów zostanie zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi. Od momentu wbicia należy poczekać minimum 5 dni, a rozkopany przez krety trawnik nie będzie już naszym problemem! Odstraszacz ultradźwiękowy emituje dźwięki co 30 sekund, a gryzonie nie wykształcają w sobie na niego odporności.

odstraszacz gryzoni
Panel słoneczny pozwala na ciągłe działanie urządzenia

Odstraszacze solarne nie wymagają wymiany baterii lub ładowania – zastosowano w nich akumulatory, które ładuje panel słoneczny. Dodatkowo są odporne na wodę i niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Na jakie zwierzęta działają ultradźwiękowe odstraszacze gryzoni?

Wybierając sugerowany przez nas produkt Retoo, zapewniasz sobie odstraszacz na szczury, myszy, krety, wiewiórki ziemne, nornice, susły, a nawet węże! W zestawie znajdują się dwa urządzenia, które najlepiej umiejscowić w odległości 20 metrów od siebie.

Sprawdź też: Mysz w domu? Sprawdź sposoby jak złapać mysz polną

Inne odstraszacze i pułapki na krety możesz poznać w artykule: Podpowiadamy jak pozbyć się kreta. Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie. Ten produkt natomiast sprawdzi się na wiele więcej szkodników. Odstraszacz na myszy i inne małe szkodniki może zadziałać także na większą zwierzynę. Warto wypróbować go jako odstraszacz na kuny, szczególnie jeśli żadne inne sposoby nie zdały egzaminu. 

W jaki sposób wykorzystać elektroniczny odstraszacz gryzoni?

Straszak emitujący dźwięk odstraszający myszy oraz inne szkodniki najlepiej umieścić w promieniu 20 metrów od miejsca, gdzie potrzebujemy pomocy z gryzoniami. Nie jest to odstraszacz na ptaki, który musi znajdować się jak najbliżej źródła problemu, chyba że teren wybrany na straszak jest bardzo suchy. 

Podłoże o niskiej wilgotności tłumi fale ultradźwiękowe, przez co ich skuteczność zmniejsza się nawet o połowę. W innym przypadku odstraszacz myszy oraz podobnych gryzoni będzie działać doskonale.

Sprawdź też: Mrówki w domu – jak pozbyć się mrówek? Różne sposoby na mrówki

Jaki jest Twój ulubiony odstraszacz gryzoni? Czy inne „najskuteczniejsze” odstraszacze na krety Ci się sprawdziły? Czy szczególnie polecasz jakiś odstraszacz na myszy? Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy swoimi typami! 

A jeśli chcesz poznać więcej interesujących treści – sprawdź te artykuły:

14
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.