1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Oprysk na komary do ogrodu – jaki preparat na komary wybrać?

Poradniki

2 lata temu

Oprysk na komary do ogrodu – jaki preparat na komary wybrać?

Ogród Szkodniki
6
0
0
6
0

Jaki oprysk na komary wybrać? Kiedy stosować? Ile kosztuje oprysk na komary do ogrodu? Wyjaśniamy!

Komary to owady, które nie są mile widziane w naszych ogrodach. Mimo wszystko te bardzo chętnie pojawiają się przy naszych domach, często nawet wlatując do budynku, by utrudniać nam codzienne życie. Jak sobie poradzić z tymi stworzeniami? Sposobem jest z pewnością oprysk na komary do ogrodu! Jaki wybrać? Kiedy robić oprysk na komary? Ile kosztuje? O tym wszystkim piszemy w niniejszym poradniku!

Jaki oprysk na komary do ogrodu wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jeśli chcesz znaleźć skuteczny oprysk na komary – opinie użytkowników mają tu zwykle największe znaczenie. Wybór preparatów zwalczających te niechciane owady jest na tyle duży, że łatwo można się pogubić, co najlepiej kupić. Dlatego zawsze sprawdzaj, jak oceniony został przez inne osoby dany oprysk na komary.

Jak wykonać oprysk na komary? Można zrobić to samodzielnie
Oprysk na komary możesz wykonać samodzielnie lub zlecić tę usługę profesjonalnej firmie

Wiele skutecznych oprysków na komary i inne owady znajdziesz w sklepie morele.net. Odstraszacze insektów są proponowane przez różnych producentów, więc z pewnością dopasujesz coś do własnych potrzeb. Do chętnie wybieranych oprysków na komary, które możemy i my polecić, należą między innymi:

Kiedy będziesz wybierał oprysk na owady, miej na uwadze kilka aspektów. Pamiętając o nich, zapewne uda Ci się kupić skuteczny środek na komary, który wykorzystasz w bezpieczny sposób w swoim ogrodzie.

Sprawdź też: Komarzyca – odmiany, pielęgnacja. Jak stosować plektrantus koleusowaty?

Zorientuj się, czy dany preparat można stosować tylko na zewnątrz, czy wewnątrz również jest to dozwolone. Przeczytaj też, czy konieczne jest zabezpieczenie różnych przedmiotów przed wykonaniem oprysku. Sprawdź, przez jak długi czas środek na komary powinien działać. Warto wybierać oprysk, którego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania są potwierdzone profesjonalnymi badaniami. I oczywiście nie zapominaj o wspomnianych już opiniach użytkowników – te najczęściej decydują o zakupie konkretnego specyfiku. 

Oprysk na komary – kiedy stosować?

Wszystkie niezbędne informacje odnośnie do stosowania znajdują się zwykle na opakowaniu oprysku na komary do ogrodu. Mimo wszystko warto wykonywać zabieg kilka razy w sezonie, zwłaszcza jeśli Twoją posesję otaczają podmokłe tereny, gdzie komary mają idealne warunki do rozwoju. Niestety konieczność powtarzania oprysku jest obowiązkowa, gdy Twoi sąsiedzi nie decydują się na takie czynności. Wtedy w niedługim czasie komary przeniosą się ponownie na Twoją działkę.

Oprysk na komary w ogrodzie warto wykonywać rano lub późnym wieczorem. Nie pomijaj gęściejszej roślinności, gdzie owady lubią się ukrywać. Zwłaszcza tuje są miejscem dogodnym do przesiadywania przez komary. Jeśli zastosujesz skuteczny oprysk na komary, to powinieneś pozytywne efekty tego zabiegu dostrzec już po krótkim czasie.

Ile kosztuje oprysk na komary?

Cena za oprysk na komary do ogrodu jest zróżnicowana. Wiele zależy od konkretnej marki produktu, a także pojemności opakowania. Najtańsze, popularne środki na komary kupisz już za kilkanaście złotych. Większe opakowania mogą wynieść Cię nawet kilkaset złotych. Skuteczny, znany i polecany oprysk marki Cipexen (niegdyś Cipex) kupisz nawet w butelkach 500 ml, choć jego cena zbliży się już do około 300 złotych. Mniejsze opakowania preparatów na insekty, które zawierają około 30 ml roztworu, powinny wystarczyć na blisko 60 metrów kwadratowych powierzchni.

Przestrzeganie instrukcji stosowania preparatu na komary jest bardzo ważne
Pamiętaj, aby zawsze zapoznać się z dokładną instrukcją stosowania środka na komary

Walka z komarami – inne sposoby

A jak poradzić sobie z komarami w inny sposób, jeśli nie chcesz inwestować w często drogie preparaty na insekty? Jednym ze skutecznych rozwiązań jest postawienie na rośliny odstraszające komary. Dzięki nim nie tylko udekorujesz swój ogród, ale także zniechęcisz latające owady do wizyt przy Twoim domu.

Sprawdź też: Surmia – dekoracyjne drzewo, które odstrasza komary! Jak pielęgnować katalpę?

Inną metodą są preparaty na komary, których zakup wydaje się nieunikniony, jeśli lubisz spacerować po lesie, łące czy niedaleko zbiorników wodnych. Niestety komary wciąż będą krążyły wokół nas. Zniechęcimy je jedynie do siadania na naszej skórze do momentu, aż środek przestanie działać. Wiele też zależy od jakości preparatu. Pamiętaj, że ten sposób nie pozwala pozbyć się na dobre problemów z komarami. Owady nadal będą chętnie rozmnażać się w naszym ogrodzie, a poczujemy ich obecność, gdy nie zastosujemy kupionego specyfiku. Prawdopodobnie więc lepiej postawić na oprysk na komary do ogrodu, który likwiduje (a przynajmniej powinien na jakiś czas) źródło problemu.

Oprysk na komary do ogrodu – czekamy na Twoje porady!

Komary to owady, które nie są chętnie witane w naszym ogrodzie. Potrafią znacząco uprzykrzyć nawet krótki spacer po lesie. Jeśli problem z nimi dokucza Ci przede wszystkim we własnym ogrodzie, warto zdecydować się na oprysk na komary. Wybierz jeden ze wspomnianych i polecanych preparatów i zapobiegnij namnażaniu się tych insektów przy Twoim domu. Dzięki temu przebywanie wieczorami na zewnątrz będzie wiązało się z komfortem.

Preparat na komary jest przydatny wszędzie tam, gdzie lubią przebywać te owady
Gdy wybierzesz się na spacer do lasu, koniecznie zabierz ze sobą preparat na komary

A Ty jak radzisz sobie z komarami? Czy pojawia się ich dużo w Twoim ogrodzie? Stosowałeś oprysk na komary? Daj nam znać w sekcji komentarzy, jak ograniczyłeś przebywanie tych owadów w Twoim ogrodzie. Będziemy wdzięczni za wszystkie porady, z których skorzystają nasi pozostali czytelnicy bloga.

Chcesz poczytać o innych szkodnikach, które mogą utrudnić Ci życie? Sprawdź koniecznie wybrane przez nas artykuły!

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *