1. Home
  2. /
  3. Trendy
  4. /
  5. Odstraszacz ptaków – świetny sposób na gołębie!

Trendy

1 rok temu

Odstraszacz ptaków – świetny sposób na gołębie!

Ogród Szkodniki
10
0
0
10
0

Odstraszacz ptaków odstraszaczowi ptaków nierówny! Sprawdź, jak pozbyć się gołębi lub innych latających nieproszonych gości! Czy zawsze najlepszym rozwiązaniem jest standardowy kruk? Ptak latający znacznie lepiej sprawdza się w tej roli! Zaręczamy!

Ruchomy odstraszacz ptaków

W tym artykule chcielibyśmy szczególnie przybliżyć Ci, czym jest i jak działa jastrząb – odstraszacz ptaków. Opinie o tym produkcie są fenomenalne! Doskonale sprawdza się on na polach, w sadach – ale również balkonach czy tarasach!

Jastrząb lub sokół odstraszacz ptaków (i gryzoni!) jest znacznie skuteczniejszy od kruków, które mieszkańcy bloków chętnie sadzają na barierkach balkonów. Przez swoją wielkość i poruszanie się na wietrze odstraszy wszystkich nieproszonych gości.

Sprawdź też:Jak zrobić karmnik dla ptaków? Sprawdź nasze pomysły!

Jeżeli zmagasz się z niechcianymi ptakami i mieszkasz w domu, dodatkowo możesz do tego sposobu dodać jeszcze jeden element. Świetnym pomysłem są odgłosy ptaków drapieżnych. W ten sposób nieproszeni goście będą czuli znacznie większe zagrożenie atakiem z powietrza.

Latający odstraszacz ptaków – jak działa?

Odstraszacz na ptaki jastrząb samym doskonale dopracowanym wyglądem jest znakomitym straszakiem. Jego rozmiary są naprawdę spore. Oprócz tego sokół zamontowany w odpowiedni sposób rusza się na wietrze, imitując lecącego drapieżnika.

Odstraszacz ptaków kruk
Przyzwyczajone ptaki już nic sobie nie robią z towarzystwa plastikowych kruków na balustradach

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak odstraszyć gołębie, aby nie robić im krzywdy – to doskonały wybór. Dodatkowo znakomity wygląd produktu nie oszpeci Twojej aranżacji balkonu, tarasu lub ogrodu.

Sprawdź też: Pułapka na muchy – skuteczne porady na walkę z muchami!

Nie trzeba się również bać o żywotność odstraszacza – jest on całkowicie odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Wybierając ten produkt, z pewnością nie pożałujesz i będziesz mógł cieszyć się nim przez wiele lat.

W takim razie jak zaaranżować odstraszacz ptaków? Jak zawiesić taki straszak? Przekonaj się, jakie to proste!

Jak zamontować odstraszacz ptaków?

Istnieje kilka sposobów na to, jak zawiesić odstraszacz ptaków. Wszystko zależy od tego, skąd dokładnie chcesz się pozbyć nieproszonych gości. Jedno jest pewne – zawsze to musi być na zewnątrz, by straszak działał tak, jak powinien.

Odstraszacz na wróble powinien zawisnąć w pobliżu pól, krzewów lub drzew, z których ochoczo wyjada owoce lub ziarna. W tym celu można wykorzystać pobliską altankę lub zbudować konstrukcję samodzielnie. Pręt z zakrzywieniem u góry, który wkopiemy w ziemię, okaże się znakomitym pomysłem. Wystarczy, że następnie na wygięciu umieścimy naszego jastrzębia, by mógł w spokoju „latać”.

Podobnie należy postąpić, jeśli naszym celem jest odstraszacz na szpaki. One również bardzo chętnie częstują się owocami z naszych drzew lub krzewów, niszcząc uprawy. Dodatkowo możesz zawiesić sokoły na silnych gałęziach drzew w sadzie – to również powinno pomóc.

Sprawdź też: Moskitiera na okno dachowe – jakie są opcje? Jak ją zamontować?

A odstraszacz ptaków na balkon lub taras? W tym przypadku wystarczy zamontować w suficie haczyk i tam zawiesić naszego sokoła. Nie będzie nikomu wadzić, a przy okazji wzbogaci aranżację. 

Jakie odstraszacze ptaków wybierać?

Czas strachów na wróble już minął, a kruki na barierki balkonowe nie zawsze dobrze się sprawdzają. Okropne, ostre kolce, które w teorii miały działać jako odstraszacz na gołębie, raniły ptaki, często doprowadzając do ich śmierci – są już na szczęście zakazane.

Całkowicie humanitarnym, nieinwazyjnym sposobem jest jastrząb – odstraszacz ptaków. Wykonany z solidnych materiałów ptak poprzez swoją konstrukcję będzie pilnować Twoich plonów lub czystości balkonu czy tarasu.

Możesz również stworzyć coś samodzielnie, wpisując w wyszukiwarkę „jak zrobić odstraszacz ptaków”, jednak na naszej stronie proponujemy znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Nasz sklep oferuje rozwiązanie Twoich ptasich problemów w naprawdę korzystnej cenie!

W jaki sposób do tej pory walczyłeś z uporczywymi ptaszyskami? Czy masz jakieś sprawdzone taktyki na latających nieproszonych gości? A może miałeś już przyjemność wypróbować, jak działa jastrząb odstraszacz ptaków? Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy swoimi doświadczeniami! 

A jeśli chcesz poznać więcej interesujących treści – sprawdź te artykuły:

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.