1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Co na kleszcze dla psa wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

Poradniki

7 miesięcy temu

Co na kleszcze dla psa wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

Szkodniki Zwierzęta
8
0
0
8
0

Nie wiesz, co na kleszcze dla psa może sprawdzić się najlepiej? Szukasz skutecznego sposobu przeciwdziałającego kleszczom? Zebraliśmy najważniejsze środki, które mogą uchronić Twojego czworonoga przed kleszczami, a także opisaliśmy plusy oraz minusy każdego z rozwiązań.

Istnieje wiele możliwości przeciwdziałania pasożytom oraz insektom, które możesz zastosować u swojego pupila. Przyjrzymy się tym najbardziej skutecznym i pomożemy Ci wybrać to, co będzie najlepsze na kleszcze dla Twojego psa.

Co na kleszcze dla psa sprawdzi się najlepiej?

W okresie wiosenno-letnim obawiasz się każdego spaceru na łąkę, bo po każdym z nich musisz wyciągać z sierści swojego psa przynajmniej kilka kleszczy? Nie zabierasz swojego pupila do lasu, bo po takiej wycieczce spędzasz godzinę na oglądaniu czworonoga i pozbywaniu się znienawidzonych pajęczaków? Musisz to zmienić!

co będzie najlepszym rozwiązaniem na kleszcze dla psa
Co na kleszcze dla psa sprawdzi się najlepiej?


Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz nowszych repelentów odstraszających kleszcze. Wybraliśmy kilka najczęściej stosowanych rozwiązań i każde z nich opisaliśmy pokrótce, tak by ułatwić Wam wybór. Dzięki zastosowaniu zaproponowanych przez nas rozwiązań kleszcz psi już nie będzie Wam straszny!

Kleszcz u psa – czy można temu zapobiec?

Zdecydowanie możesz zapobiec atakom kleszczy na Twojego czworonoga. A już na pewno możesz znacznie ograniczyć liczbę pasożytów, którzy przywędrują razem z Wami ze spaceru. Sugerujemy zastosowanie tabletek lub kropli na kleszcze dla psa albo obroży na kleszcze bądź też specjalnego sprayu. Które z rozwiązań sprawdzi się najlepiej u Twojego pupila? Przeczytaj i zdecyduj! 

Sprawdź też: Pies dla dzieci – jaką rasę psa rodzinnego wybrać?

A może polecasz jakieś inne rozwiązanie? Jeśli tak – koniecznie podziel się swoimi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy! Jeżeli podczas wycieczek chcesz uchronić także siebie, polecam inny z moich artykułów: Kleszcze – co je odstrasza i jak z nimi walczyć?

Tabletki na kleszcze dla psa

Niewątpliwym plusem tabletek na kleszcze dla psa jest ich działanie niezależnie od czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy kąpiel w jeziorze, podczas której inne repelenty mogą zostać zmyte ze skóry czworonoga. Wygodne i szybkie jest także podanie tego specyfiku.

jak uchronić psa przed kleszczami
Nie rezygnuj ze spacerów w lesie ze względu na zagrożenie kleszczami – chroń swojego pupila przed nimi

Nie jest on jednak pozbawiony wad – może się zdarzyć, że wywoła skutki uboczne, takie jak wymioty lub biegunka. Wtedy i tak będziemy musieli sięgnąć po inny specyfik, zanim udamy się na spacer do lasu. Minusem tego rozwiązania jest także fakt, że tabletki na kleszcze dla psa działają dopiero w momencie ugryzienia przez kleszcza. Oznacza to, że nie odstraszają tego pajęczaka – on i tak osiada na skórze naszego pupila. Jednak po ugryzieniu kleszcze giną. W praktyce oznacza to jednak, że nie chronią one przed chorobami odkleszczowymi.

Krople na kleszcze dla psa

Niewątpliwym atutem kropli na kleszcze dla psa jest fakt, że przy okazji działają także na wiele insektów, dzięki czemu stanowią kompleksową ochronę naszego pupila. Mogą być stosowane także u zwierząt, które śpią w łóżku razem z właścicielem. Niektóre z kropli na kleszcze dla psa można stosować nawet u szczeniaków.

Sprawdź też: Praktyczne porady, jak oduczyć psa szczekania przy płocie

Koniecznie musisz jednak pamiętać o ich regularnej aplikacji. Krople nie będą dobrym rozwiązaniem dla psów, które są często kąpane i lubią pływać – woda zmywa ten repelent ze skóry. Mogą być szkodliwe dla kotów, dlatego unikaj ich stosowania, jeśli w Twoim domu mieszka także kociak.

Obroża na kleszcze

Obroża na kleszcze to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Zupełnie nas to nie dziwi. Jej zastosowanie nie wymaga długich przygotowań przed wyjściem z domu. Co ważne, obroża na kleszcze dla psa – w przeciwieństwie do tabletek – działa jeszcze przed ukąszeniem pasożyta. Jest także odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Przy okazji może chronić również przed innymi nieproszonymi gośćmi, takimi jak pchły czy komary. 

pęseta do wyciągania kleszczy
Obroża na kleszcze uchroni Cię przed wyciąganiem kleszczy ze skóry Twojego pupila

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Niektóre psy nie lubią nosić obroży i może ona być dla nich uciążliwa. Zadbaj o dobre dopasowanie tego produktu, aby Twój pies czuł się jak najbardziej komfortowo. Co bardzo ważne – nie mogą być one stosowane u zwierząt, które śpią w łóżku ze swoimi właścicielami.

Spray na kleszcze dla psa

Zaletą produktów w aerozolu jest szybkość ich działania. Dzięki sprayom na kleszcze dla psa możemy uchronić nasze zwierzę przed niechcianymi gośćmi na jego sierści. Na pewno jednak aplikacja tego typu produktu może być problematyczna – zwłaszcza w przypadku bardzo żywych zwierzaków. Pies musi bowiem cierpliwie czekać, aż skończymy zabieg. Powinniśmy także uważać, by nie psiknąć mu aerozolem do oka czy ucha.. Może to tym samym być dość czasochłonne zadanie, które dodatkowo pójdzie na marne, gdy spadnie deszcz lub pies postanowi wykąpać się w jeziorze podczas naszego wypoczynku nad wodą.

Borelioza u psa – groźna choroba, przed którą możesz uchronić czworonoga

Od pewnego czasu wzrosło zainteresowanie szczepionkami dla psów przeciwko boreliozie. To świetne rozwiązanie, które uchroni przed chorobą nie tylko Twojego czworonoga! Dlaczego? Jeżeli kleszcz ssie krew zaszczepionego psa – także u niego bakterie boreliozy są zabijane. Skutkuje to tym, że nie zarazi kolejnego psiaka!

repelenty na kleszcze
Szczepionka przeciwko boreliozie uchroni Twojego psa przed tą groźną chorobą


Ile kosztuje szczepionka na boreliozę dla psa? Jest to wydatek około 400 złotych. Nie jest to więc mała kwota, ale pamiętaj, że koszty leczenia mogą być droższe, nie mówiąc już o konsekwencjach tej groźnej choroby.

Może zainteresują Cię nasze artykuły o zwierzętach domowych?

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.