1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Kontener mieszkalny – cena w 2022 roku. Czy warto inwestować?

Poradniki

2 lata temu

Kontener mieszkalny – cena w 2022 roku. Czy warto inwestować?

Budowa i remont
12
1
1
12
1

Jaka jest cena za kontener mieszkalny? Bez wątpienia to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych domów. Wykorzystanie kontenerów morskich jest sprawdzonym rozwiązaniem, więc coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Czy jednak warto? Ile kosztuje kontener mieszkalny? Cena jest różna!

Szukasz tańszego sposobu na urządzenie własnych czterech ścian? A może zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy domem a blokiem? Jest jeszcze trzecia możliwość – kontener mieszkalny! Cena może być naprawdę zachęcająca dla wielu osób. Ile zapłacisz za kontener mieszkalny w 2022 roku? Sprawdź!

Kontener mieszkalny z kuchnią i łazienką – cena

Kontener mieszkalny – cena zależy oczywiście od różnych czynników. Pamiętaj, że zapłacisz mniej lub więcej, jeśli zdecydujesz się na tego typu dom wykonany z konkretnych materiałów, o danej powierzchni oraz dopasowanym wyposażeniu pod własne potrzeby. Jak widzisz, sam tak naprawdę wyznaczasz (swoimi wyborami), jaki będzie całkowity koszt kontenera mieszkalnego. Chcesz jednak tylko zorientować się co do aktualnej ceny za tego rodzaju obiekt? Możemy więc uśrednić ten wydatek, więc prędko zapraszamy do kolejnej części naszego poradnika!

Kontener mieszkalny, który jest wykorzystywany jako przestrzeń biurowa
Najtańsze kontenery mieszkalne sprawdzą się świetnie jako przestrzeń biurowa

Kontener mieszkalny nowy – cena

Ceny najprostszych kontenerów mieszkalnych (bez wyposażenia) zaczynają się od kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście najpewniej interesuje Cię koszt obiektu, do którego możesz wprowadzić się już „na gotowe”. Kontener mieszkalny pod klucz to cena około 3000 złotych za każdy metr kwadratowy. Oczywiście mamy tu na myśli dom, który można potraktować jako kontener mieszkalny z kuchnią i łazienką. Całkowita cena będzie jeszcze wyższa, ponieważ należy doliczyć wydatek za transport obiektu oraz jego montaż (instalację poszczególnych elementów). To pierwsze powinno Cię kosztować maksymalnie do 3000 złotych. Wydatek na montaż będzie bardzo podobny.

Sprawdź też: Koszt budowy domu 2022 – ile zapłacisz w obecnym roku?

Kontener mieszkalny używany – cena

A jak wygląda sytuacja, gdy zdecydujesz się na kontener mieszkalny używany? Cena z pewnością będzie niższa. Za prosty obiekt możesz zapłacić już około kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście takie kontenery bardziej przypominają obiekty biurowe. Zwykle nie są dostosowane do całorocznego zamieszkania. Można je traktować sezonowo lub jako pomieszczenia socjalne. O wiele większy wybór kontenerów mieszkalnych zaczyna się jednak od kwoty 20 tysięcy złotych.

O tym, czy dom z kontenerów to dobry pomysł na tanie miejsce do życia, przygotowaliśmy już obszerny artykuł. Kliknij podświetlaną frazę i sprawdź, jakie kontenery wybrać pod budowę domu oraz co najlepiej sprawdzić przy zakupie. Wyjaśniamy również, czy do zakupu domu z kontenerów potrzeba pozwolenia na budowę. Tłumaczymy, jak przygotować się do jego postawienia. Co najważniejsze, odpowiadamy na pytanie, czy dom z kontenerów to dobre rozwiązanie.

Zalety kontenerów mieszkalnych

Zalet kontenerów mieszkalnych jest na pewno sporo. My jednak chcielibyśmy wspomnieć o dwóch najważniejszych. Pierwsza związana jest z samym procesem budowy. Druga natomiast dotyczy tego, co jest głównym tematem niniejszego artykułu.

Jedną z największych zalet kontenerów mieszkalnych jest szybkość ich postawienia. Czasem wystarczy tylko miesiąc, abyś mógł cieszyć własnymi czterema kątami – mowa tu o projektowaniu i montażu. Nie są to oczywiście największe powierzchnie, ale dla każdego, kto szuka tańszego sposobu na życie, jest to wariant wart przemyślenia.

Zgrabnie przechodzimy do drugiej zalety, jaką jest cena kontenerów mieszkalnych. Ta w porównaniu do budowy tradycyjnego domu jest niezwykle korzystna. Nie każdy może zdecydować się na postawienie murowanego obiektu od podstaw, patrząc na ceny materiałów czy robocizny. Marzysz o własnym, choćby niewielkim własnym gniazdku? Kontener mieszkalny powinien Ci się spodobać.

Czy warto inwestować w kontener mieszkalny?

Jeśli zależy Ci na jak najmniejszych wydatkach, a jednocześnie chcesz mieć swój własny kąt do życia, dobrym pomysłem jest kontener mieszkalny. Cena to jeden z głównych czynników zachęcających do inwestycji. Od Ciebie zależy, jaki będzie efekt, jeśli chodzi o tego typu obiekt, ponieważ możesz dostosować jego parametry oraz wyposażenie do swoich potrzeb.

Sprawdź też: Atrakcje dla dzieci w ogrodzie – pomysły na domowy plac zabaw

Kontener mieszkalny może przypominać tradycyjny dom. Oczywiście nie uświadczysz w nim fundamentów, ale to nie powinno Cię dziwić. Mimo wszystko jego montaż jest błyskawiczny, więc jeśli potrzebujesz mieszkania „na już”, nie zastanawiaj się długo. Kontener mieszkalny jest właśnie dla Ciebie!

Kontener mieszkalny na działce rekreacyjnej? Cena zachęca

Inwestycja w kontener mieszkalny jest również rozsądna, gdy chcesz go postawić przykładowo na działce rekreacyjnej. Zamiast murowanych obiektów, które są nie tylko drogie, ale również wymagają dłuższego czasu na ich wybudowanie, możesz cieszyć się czterema kątami już po kilku dniach. W kontenerze mieszkalnym niczego nie zabraknie. Oczywiście w zależności od kwoty możesz umieścić w nim aneks kuchenny czy łazienkę. Jednak czasem wystarczy zwykły kontener biurowy za niewielką cenę – byle tylko była możliwość schowania się przed deszczem lub magazynowania sprzętu ogrodowego.

A Ty co sądzisz o obiekcie, jakim jest kontener mieszkalny? Cena tej inwestycji jest dla Ciebie akceptowalna? Czy jednak wolisz dopłacić i cieszyć się tradycyjnym, murowanym domem lub mieszkaniem w bloku? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Z pewnością Twoje cenne uwagi przydadzą się pozostałym czytelnikom bloga, którzy zastanawiają się nad kupnem kontenera mieszkalnego.

Jeśli interesują Cię inne tematy związane z domem, sprawdź koniecznie nasze pozostałe artykuły. Mamy nadzieję, że ich lektura pozwoli Ci podejmować rozsądniejsze decyzje, jeśli chodzi o jego urządzanie.

12
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *