1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Agregat prądotwórczy inwertorowy – co go wyróżnia?

Poradniki

2 lata temu

Agregat prądotwórczy inwertorowy – co go wyróżnia?

Budowa i remont Wyposażenie
5
6
1
5
6

Czym charakteryzuje się agregat prądotwórczy inwertorowy? Lepiej kupić urządzenie tego typu czy generator ramowy? Jaka jest między nimi różnica? Wyjaśniamy!

Czy dla Twojej firmy lub gospodarstwa domowego brak prądu może być bardzo problematyczny? Planujesz wyjazd na camping i potrzebujesz odpowiedniego źródła zasilania? W takiej sytuacji zdecydowanie warto rozważyć zakup generatora prądu, musi on jednak być odpowiednio dobrany do urządzeń, które będą miały działać dzięki niemu.  Wyjaśniamy, dlaczego to tak ważne i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Czy warto kupić agregat prądotwórczy inwertorowy?

Agregat prądotwórczy może okazać się urządzeniem niezbędnym na placu budowy, w domku w górach (do którego dojazd może być utrudniony, zwłaszcza zimą, dlatego też brak zasilania może być wyjątkowo długotrwały), czy nawet w gospodarstwie domowym w przypadku awarii zasilania. Szczególnie przydatny będzie wtedy, gdy masz duże zapasy jedzenia w lodówkach lub zamrażarkach. Wyjątkowo dobrze sprawdzi się w sklepach spożywczych, magazynach czy aptekach, w których prawidłowe przechowywanie produktów jest bardzo ważne.  Agregat prądotwórczy inwertorowy jest zasilany silnikiem inwerterowym, dzięki czemu lepiej nadaje się do zasilania urządzeń elektronicznych niż „zwykły” generator prądu. Tym samym jest dla nich bezpieczniejszy i gwarantuje, że nie zostaną uszkodzone przez zmiany napięcia prądu. Ponadto idealnie sprawdzą się na wszelkiego rodzaju biwakach oraz podczas prac plenerowych. Dlaczego? Wyjaśniamy w kolejnym akapicie. 

agregat inwentorowy to idealne rozwiązanie na budowie oraz kempingu
Czy warto kupić agregat prądotwórczy inwertorowy?

Czym charakteryzuje się inwertorowy agregat prądotwórczy?

Inwertorowy agregat prądotwórczy pracuje nieco inaczej niż generator o konstrukcji ramowej. Stosuje się w nim silnik inwerterowy, który dopasowuje ilość pobieranego paliwa do bieżącego zapotrzebowania. Taki sposób pracy jest korzystny dla środowiska naturalnego, ponieważ dzięki temu emitowanych jest mniej zanieczyszczeń. 

Sprawdź też: Korzystne oferty na Morele.net dla Twojego domu i ogrodu!

Agregat prądotwórczy inwertorowy jest szczególnie przydatny w przypadku zasilania urządzeń elektronicznych. Dlaczego? Ponieważ źle znoszą skoki napięcia i zbyt wysokie natężenie prądu, które mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Dodatkowym atutem generatorów inwertorowych jest fakt, że są stosunkowo ciche i – ze względu na swoje nieduże gabaryty – bezproblemowe podczas transportu. Dlatego też idealnie sprawdzą się podczas imprezy plenerowej czy na biwaku i nie będą zakłócać swoją pracą naszego relaksu na świeżym powietrzu. Jeżeli zależy Ci na generatorze, który będziesz bez problemu mógł zabrać ze sobą na wyjazd lub budowę, polecamy nasz artykuł: Mały agregat prądotwórczy – gdzie się sprawdzi? Istotne cechy.

Sprawdź też: Narzędzia w promocji na morele.net! Sprawdź, czy coś wpadnie Ci w oko

Agregat prądotwórczy inwertorowy czy zwykły?

Zważywszy na wszelkie powyższe informacje – co jest lepsze, agregaty prądotwórcze inwertorowe czy ramowe, szerzej znane jako „te zwykłe”? Wszystko zależy od tego, na czym Ci zależy. Czy najważniejszy jest fakt, by urządzenie było niewielkie i łatwe do przewożenia? Generator inwertorowy może być strzałem w dziesiątkę. A może zależy Ci na urządzeniu o dużej mocy do zasilenia całego domu lub warsztatu? Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Zdajemy sobie sprawę, że  jednym z wyznaczników jest cena, która w przypadku agregatów prądotwórczych inwertorowych nie jest najniższa i zaczyna się powyżej tysiąca złotych. Jednak jeżeli najważniejszy jest fakt, by urządzenie umożliwiało Ci pracę na home office podczas awarii prądu – zdecydowanie lepiej postawić na generator inwertorowy, doskonale bowiem poradzi sobie z wszelkiego rodzaju elektroniką, która nie będzie narażona na szkodliwe zmiany napięcia. Co z kolei sprawdzi się w przypadku zasilania całego domu jednorodzinnego?

Sprawdź też: Współczynnik przenikania ciepła – jak go obliczyć? Czym jest?

generator inwertorowy czy ramowy_który wybrać
Agregat inwertorowy czy ramowy? Który sprawdzi się lepiej?

Generator prądu do domu – jaki wybrać?

Decydując się na zakup generatora prądu do domu, musisz mieć świadomość, że większość urządzeń to te spalinowe, one z kolei nie mogą znajdować się w pomieszczeniu i powinny być umiejscowione na dworze. Konieczne jest także ich osłonięcie przed czynnikami atmosferycznymi, które mogłyby zakłócić ich pracę, a nawet je zniszczyć. Możesz oczywiście zdecydować się na agregat akumulatorowy – on może znajdować się w dowolnym pomieszczeniu w domu. Oczywiście szczególnie polecamy garaż lub piwnicę – przede wszystkim ze względu rozmiar urządzenia oraz generowany przez nie hałas. Więcej o agregatach prądotwórczych do domu przeczytasz w poradniku: Agregat prądotwórczy do domu – jaki kupić? Ile zapłacisz? Mamy nadzieję, że zawarte tam wskazówki pozwolą Ci wybrać odpowiedni generator do Twojego gospodarstwa domowego i rozwieją wątpliwości, czy lepsze będzie urządzenie ramowe czy inwertorowe.

Planujesz remont? Nasze poradniki na pewno Ci w tym pomogą.

5
6

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *