1. Home
  2. /
  3. Trendy
  4. /
  5. Duże okna w salonie – sposób na nowoczesny salon

Trendy

12 miesięcy temu

Duże okna w salonie – sposób na nowoczesny salon

Salon Styl we wnętrzach
8
0
1
8
0

Duże okna w salonie to coraz częstszy wybór. Czy warto jednak na nie postawić? Jak się prezentują w nowoczesnych aranżacjach? Czym zasłonić duże okna w salonie? Mamy nadzieję, że nasz poradnik odpowie na nurtujące Cię pytania!

Duże okna mogą robić bardzo dobre wrażenie. Warto jednak wiedzieć, jak je zaaranżować. Czy przeszklenia o dużej powierzchni to dobry wybór? Czy sprawdzą się w Twoim domu? Czym zasłonić duże okna w salonie? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi poniżej. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto postawić na duże okna w salonie? Plusy tego rozwiązania

Drzwi tarasowe i duże okna w salonie pozwalają niemal łączyć się z naturą. Dzięki ogromnemu przeszkleniu, które zastępuje tradycyjne ściany, więcej światła wpada do pomieszczenia. A jeśli widoki za szybą są zadowalające dla oka, wtedy duże okna wydają się najlepszym wyborem. To rozwiązanie, które często pojawia się w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli chcesz obejrzeć przeróżne aranżacje salonu, na łamach naszego bloga udało nam się zebrać ciekawe propozycje. 

Drzwi tarasowe oraz okna tarasowe mogą występować w salonie w większej liczbie
Okna i drzwi tarasowe w salonie w większych liczbach pozwalają zbliżyć się do natury

Wróćmy jednak do tematu okien w salonie. Warto poruszyć ponownie temat wpadania większych ilości światła do wnętrza. Duże okna w salonie to często oszczędność na energii elektrycznej. Zamiast doświetlać pomieszczenie, masz możliwość czerpać z natury – zwłaszcza przy bardziej pochmurnych dniach. Nie wspominając już oczywiście o negatywnym wpływie sztucznego oświetlenia na Twój wzrok. Zawsze lepiej przeczytać książkę, korzystając z tego, co dostarcza nam słońce.

Sprawdź też: Moskitiera na okno dachowe – jakie są opcje? Jak ją zamontować?

Jeszcze jedna zaleta, jeśli chodzi o wielkie okna w salonie, to bez wątpienia możliwość optycznego powiększenia wnętrza. Nawet mniejszy salon zyska na takim rozwiązaniu. Warto poznać również inne sposoby na to, jak optycznie powiększyć pokój. Stosując wszystkie zamieszczone w tekście wskazówki, możesz być pewny, że efekt będzie fantastyczny.

Czy duże okna w salonie mają swoje wady?

Jak to bywa praktycznie z każdym aranżacyjnym rozwiązaniem, tak i większe okna w salonie mają swoje wady. Jakie? Czy są one nie do zaakceptowania? To już zależy od tego, jakie masz podejście do mycia szyb. Wielkie okna w salonie, które zastępują niemal całą ścianę, będziesz musiał o wiele częściej poddawać czyszczeniu, chyba że oczywiście ich zabrudzenie nie będzie Ci bardzo przeszkadzać. Mając na uwadze jednak polski klimat i regularne deszcze, raczej przygotuj się na to, że czeka Cię ich pielęgnacja więcej niż dwa razy do roku.

Druga wada, o której chcielibyśmy wspomnieć, to utrata prywatności we własnym domu. Duże okna w salonie to większa szansa dla wścibskich oczu przechodniów czy sąsiadów. Oczywiście są sposoby na to, jak zasłonić okna tarasowe, ale ten temat chcielibyśmy już poruszyć w dalszej części tekstu. 

Wydaje nam się, że powyższe minusy niekoniecznie muszą zmuszać do rezygnacji z inwestycji w duże okna w salonie. Przy odpowiednim i pozytywnym podejściu możesz cieszyć się pięknym, nowoczesnym salonem z dobrym widokiem na otaczający nas świat. Bez wątpienia pozwala to na bliższe obcowanie z naturą.

Czym zasłonić duże okna w salonie?

Wróćmy jednak na chwilę do tematu prywatności. Niestety przez duże przeszklenia sąsiedzi czy przechodnie mają lepszą okazję na spoglądanie do wnętrza Twojego domu. Jak sobie z tym poradzić? Jak zasłonić duże okna w salonie, by poczuć upragnioną prywatność, lecz nie stracić na estetyce pomieszczenia? Rozwiązania są trzy.

Sprawdź też: Rolety bezinwazyjne — prywatność i styl bez ingerencji w okno

Pierwszym pomysłem jest zastosowanie rolet materiałowych wolnowiszących. Ich montaż nie jest utrudniony, ponieważ nie osiągają one zbyt dużej wagi – nawet gdy mają zasłaniać wielkie okna w salonie. Są estetycznym rozwiązaniem w sam raz do nowoczesnych wnętrz. 

Czym jeszcze zasłonić duże okna w salonie? Bardziej eleganckie będą natomiast żaluzje drewniane. Stanowią one świetną dekorację w nowoczesnym salonie. Zabezpieczają przed mocnymi promieniami słonecznymi, choć jednocześnie pozwalają, by do wnętrza docierały wystarczające ilości światła (przez przerwy między lamelami). 

Czym zasłonić duże okna w salonie? Zasłony i firany mogą być dobrym pomysłem!
Jak zasłonić wielkie okna w salonie? Postaw na sprawdzone firany i zasłony!

Pozostaje ostatni pomysł na to, jak zasłonić duże okna w salonie, o którym chcielibyśmy wspomnieć. Mamy tu na myśli tradycyjne zasłony i firany. Warto jednak wiedzieć, jakie produkty wybierać. Zdecydowanie zrezygnuj z grubych, nadających ciężkość tkanin, jeśli nie chcesz optycznie pomniejszać pomieszczenia. Aby jeszcze bardziej oszukać zmysł wzroku na naszą korzyść, dobrze jest wybierać materiały na zasłony o jasnych barwach.

Jak widzisz, duże okna w salonie to bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, które ma swoje plusy i minusy. Jakie Ty masz o nich zdanie? Czy zdecydowałeś się na duże okna we własnym domu? A może masz je już od dłuższego czasu i męczy Cię ich częste mycie? Daj nam koniecznie znać w sekcji komentarzy, co o nich sądzisz!

Jeśli interesują Cię inne tematy związane z urządzaniem salonu, koniecznie sprawdź nasze pozostałe artykuły. Mamy nadzieję, że pozwolą Ci one lepiej zaplanować wystrój tego pomieszczenia.

8
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.