1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Wybieramy panele szklane i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Poradniki

2 lata temu

Wybieramy panele szklane i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Budowa i remont Kuchnia Łazienka
5
0
0
5
0

Panele szklane są pomysłem na stylowy i nowoczesny dodatek w Twoim wnętrzu. Oprócz funkcji ozdobnej pełnią również ochronną. Świetnie sprawdzą się w kuchni i łazience, ale nie tylko. Jakie najlepiej wybrać? Pomagamy z wyborem!

Panele szklane – krótka charakterystyka

Panele szklane wykonane są najczęściej ze szkła hartowanego, jednak w sprzedaży znajdziesz też takie, które hartowane nie są. Jeśli chcesz, aby dodatek ten został w Twoim wnętrzu przez długi czas i zależy Ci na jego trwałości, postaw na pierwszy typ. Te wykonane ze szkła hartowanego są zdecydowanie bardziej odporne na wszelkie czynniki zarówno mechaniczne, jak i termiczne. Jest to też materiał, który bardzo łatwo się czyści, gdyż możesz to robić za pomocą zwykłego płynu do szyb.

W sklepach możesz znaleźć zarówno gładkie szklane panele, jak i takie, które mają nadrukowane zdjęcia bądź grafiki. Często producenci dają też możliwość samodzielnego wyboru wzoru paneli.

Gdzie wykorzystuje się panele szklane?

Szklane panele będą wyglądać dobrze praktycznie w każdym pomieszczeniu. Szeroki wybór wzorów i wielkości pozwala je dopasować do dużej ilości aranżacji. Możesz je wykorzystać jako ochronę ściany w Twojej kuchni czy łazience, ale także stworzyć za ich pomocą szklane obrazy, które będą nowoczesną ozdobą w salonie czy sypialni.

Panele szklane do kuchni – jak mogą wyglądać?

Szklane panele w kuchni mogą być elementem, który doda wnętrzu charakteru. Najczęściej są one w widoczne w kuchniach nowoczesnych. Często wybierane są jako zamiennik dla tradycyjnych płytek, ponieważ stanowią bardzo dobrą ochronę przed wszelkim brudem i uszkodzeniami.

Sprawdź też: Panele winylowe na ścianę. Jak je zamontować i w którym pomieszczeniu sprawdzą się najlepiej?

Decydując się na panele szklane do kuchni, możesz przebierać w wielu wzorach i kolorach. Świetnie sprawdzą się tam zarówno te z motywami 3D, jak i gładkie bądź imitujące marmur czy inne kamienie.

Jak prezentują się panele szklane do łazienki?

Panele szklane poprzez swoje właściwości sprawdzą się dobrze jako zamiennik płytek w łazience. Będą także wyglądać stylowo w połączeniu z nimi. Panele możesz zamontować nawet w miejscach, gdzie są one narażone na działanie wody, jak prysznic czy okolice umywalki. Pozwalają także na optyczne powiększenie łazienki poprzez wybór przestrzennego nadruku.

Wybór paneli szklanych do łazienki jest ogromny, a to, na jakie się zdecydujesz, zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Chcąc stworzyć strefę do relaksu, możesz postawić na panele z motywami naturalnymi, natomiast jeśli jesteś minimalistą, świetnie sprawdzą się gładkie.

Jak przykleić panele szklane? Czy można to zrobić samodzielnie?

Przed zakupem dokładnie zmierz wymiary, pamiętając o wszelkich otworach, przykładowo na gniazdka. Stawiając na panele, nie masz konieczności odpowiedniego przygotowania ścian, ważne jest przede wszystkim to, aby ściana była odpowiednio sucha. Możesz ich użyć zarówno na ścianie z niewielkimi nierównościami, jak i nawet zakryć nimi swoje stare płytki.

Panele szklane możesz zamontować za pomocą odpowiednich śrub dystansowych. Sposób ten daje Ci możliwość zakrycia elementów, które nie chcesz, aby były widoczne. Przykładem są tutaj rury. Jest to też metoda pozwalająca na zamontowanie oświetlenia pod panelami. Montaż na profilach pozwala natomiast w prosty sposób zdemontować panele w razie awarii.

Kolejnym ze sposobów montażu jest mocowanie paneli na specjalny klej, dzięki któremu możesz zniwelować drobne nierówności ścian. To dosyć prosty sposób, stosowany najczęściej. Decydując się na taki montaż, musisz jednak pamiętać o silikonowaniu szpar.

Sprawdź też: Wybieramy panele ścienne do łazienki – co jest w modzie?

Metoda montowania paneli na klej jest dobra, jeśli chcesz zrobić to samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na montaż paneli na śrubach bądź w profilach, warto jednak zlecić tę pracę fachowcom.

Panele szklane są świetnym sposobem na dodanie wnętrzu nowoczesnego akcentu, który będzie wyglądał dobrze przez długi czas. Szeroki wybór wzorów, kolorów i motywów pozwoli Ci także na nadanie unikalnego charakteru Twoim pomieszczeniom.

A jeśli chcesz poznać więcej treści o budowie i remoncie, koniecznie sprawdź te artykuły:

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *