1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Biurko dla pierwszoklasisty. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Poradniki

1 rok temu

Biurko dla pierwszoklasisty. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Pokój dziecięcy Wyposażenie
4
0
0
4
0

Stoisz przed ważnym zakupem biurka dla pierwszoklasisty? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, dzięki któremu dowiesz się, co jest najważniejsze i jaki mebel najlepiej sprawdzi się dla świeżo upieczonego ucznia.

Istnieje kilka czynników, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając biurko dla pierwszoklasisty. Nieodpowiedni zakup może skutkować negatywnymi skutkami. Jakimi? Dowiesz się z naszego artykułu!

Biurko dla pierwszoklasisty – ergonomia przede wszystkim!

Dzieci szybko rosną, dlatego wybór mebli trzeba odpowiednio przemyśleć. Biurko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego. Powinno być ergonomiczne i bezpieczne. Dzięki temu uczeń będzie mógł odrabiać lekcje w odpowiedniej pozycji, nie narażając się na schorzenia takie jak skolioza, ból kręgosłupa czy problemy ze wzrokiem. Biurko dla pierwszoklasisty jest szczególnie ważne, bowiem utrwalenie złych nawyków już na początku drogi edukacyjnej może mieć przykre konsekwencje w przyszłości. 

ergonomiczne biurko dla pierwszoklasisty to podstawa
Niewłaściwa postawa podczas odrabiania zadania domowego może mieć przykre konsekwencje zdrowotne

Małe biurka dla dzieci – idealne dla pierwszoklasistów

Chciałbyś trochę zaoszczędzić i kupić jeden mebel na cały okres edukacyjny swojego dziecka? W teorii – brzmi całkiem nieźle i oszczędnie. Jednak w praktyce może okazać się, że to zupełnie nietrafiony pomysł. Biurko dla pierwszoklasisty powinno być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Możesz oczywiście zainwestować w regulowane krzesło do biurka dla dziecka. Jednak uczeń klasy pierwszej może być na tyle niski, że nie da rady usiąść na wysokim krześle dopasowanym do wysoko usytuowanego blatu biurka. Jak więc sobie z tym poradzić? Odpowiadamy w kolejnym akapicie! Pamiętaj jednak, że dla ucznia klasy pierwszej odpowiednie będą małe biurka dla dzieci (oczywiście odpowiednie do wzrostu), bądź te z regulowanymi nóżkami.

Sprawdź też: Wysokość biurka oraz wymiary biurka – jakie powinny być? Jak dobrać wysokość biurka do wzrostu? Wysokość biurka dla dziecka

Najważniejszy parametr – wysokość biurka

Pierwszoklasista będzie spędzał dużo czasu w przy biurku, więc musisz upewnić się, że jest ono wysokości dostosowanej do jego wzrostu. Świeżo upieczony uczeń powinien podczas pisania przybierać odpowiednią postawę. Blat biurka nie może być zbyt nisko, ponieważ dziecko będzie się garbić podczas nauki. Z kolei blat zbyt wysoko usytuowany uniemożliwi komfortowe czytanie lub pisanie. Biorąc pod uwagę szybki wzrost dziecka – zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w biurko z regulowanym blatem. Więcej o tej tematyce piszemy w artykule: Jakie biurko dla dziecka wybrać?

małe biurko dla dziecka_dobry wybór dla pierwszoklasisty
Odpowiednia wysokość biurka zagwarantuje dobre samopoczucie i ułatwi naukę

Jakie krzesło do biurka dla dziecka?

Zakup biurka dla pierwszoklasisty to niejedyna ważna rzecz, którą musisz uwzględnić przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać? Krzesło dla dziecka regulowane to jedyny rozsądny wybór! Mebel ten musi być dostosowany do użytkownika, a zważywszy na intensywny wzrost dzieci – jedyną rozsądną opcją jest możliwość zmiany wysokości fotela do biurka.

Sprawdź też: Jak urządzić pokój dla chłopca? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Więcej informacji o prawidłowym doborze krzesła do biurka dla dziecka piszemy tutaj: Rośniemy zdrowo, czyli jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać? Podpowiadamy!

Biurko dla przedszkolaka a biurko dla pierwszoklasisty

Jeżeli kupiłeś dziecku biurko dla przedszkolaka, istnieje szansa, że będzie się nadawało także do odrabiania lekcji. Jednak jeśli kupiłeś niewielki mebel – może okazać się, że blat jest za mały. Zeszyty, ćwiczenia, elementarz, piórnik, liczydło – to wszystko niekoniecznie zmieści się na małym biureczku, które było odpowiednie dla dzieciaka w wieku przedszkolnym. W związku z tym istnieje duża szansa, że musisz zakupić biurko pierwszoklasisty, na którym znajdzie się miejsce na wszystkie przybory szkolne. Powinno ono przecież umożliwiać komfortowe odrabianie lekcji.

Sprawdź też: Jak urządzić pokój dla rodzeństwa? Pomysły, aranżacje, inspiracje

Biurka dla dzieci to meble, przed których zakupem musisz dokonać dobrego researchu, tak aby wybrać najlepsze z możliwych mebli. Źle dobrane biurko dla pierwszoklasisty może skutkować problemami zdrowotnymi, a przecież nikt nie chce zrobić krzywdy własnemu dziecku. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał Twoje wątpliwości i pomoże znaleźć odpowiednie produkty.

Stoisz przed zakupem nie tylko biurka dziecięcego? Pracujesz na home office i potrzebujesz kąta do pracy? Nasze poradniki pomogą Ci urządzić domowe biuro!

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *