1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Jakie meble do garażu wybrać? Pomagamy urządzić garaż

Wnętrza

2 lata temu

Jakie meble do garażu wybrać? Pomagamy urządzić garaż

Auto i garaż Wyposażenie
10
0
0
10
0

Meble do garażu – jakie wybrać? Czy jest to obowiązkowe wyposażenie tego typu pomieszczenia? Z pewnością meble do garażu wprowadzą porządek do wnętrza. Dzięki nim unikniesz zamiany miejsca parkingowego w rupieciarnię. Sprawdź więc, jak urządzić garaż.

Meble do garażu – jakie wybrać?

Zanim przejdziesz do wybierania mebli do garażu, zorientuj się, ile masz na nie miejsca. Zacznij więc od wyznaczenia miejsca postojowego, które powinno mieć minimum 2,3 × 5 m. Aby jednak móc wygodnie wsiadać i wysiadać z samochodu oraz wyjmować rzeczy z bagażnika, warto zarezerwować trochę więcej przestrzeni, np. 2,7 × 5,5 m. Teraz już wiesz, ile miejsca masz do zagospodarowania. Jakie meble do garażu są więc do wyboru?

Meble do garażu powinieneś dopasować do własnych potrzeb
Meble do garażu powinieneś dopasować nie tylko do powierzchni wnętrza, ale również do własnych potrzeb

Półki wiszące

Półki pozwalają na dobre wykorzystanie praktycznie każdej przestrzeni w garażu – i ścian, i sufitów. Mogą być też odpowiednio płytkie, więc zmieszczą się nawet w najwęższym pomieszczeniu! Powieś je zatem na całej długości ściany, w związku z tym zyskasz naprawdę wiele miejsca do przechowywania.

Półki do garażu da się zamontować na suficie, w związku tym rzadko używane przedmioty nie będą zajmować miejsca na podłodze. Dobrym pomysłem jest ułożenie na podwieszanej półce kompletu opon albo kół, które docelowo wymienia się jedynie dwa razy w roku.

Regał

Regały do garażu zajmują więcej miejsca niż półki, ale są też pojemniejsze. Można je również w razie potrzeby w miarę łatwo przestawić (chyba że są przykręcone do ściany).

Zwróć uwagę, czy materiał, z którego je wykonano, dobrze znosi chłód, wahania temperatury oraz wilgoć. W marketach budowlanych znajdziesz wiele modeli solidnych, metalowych regałów. Spokojnie poukładasz na nich swoje narzędzia, organizery i inne sprzęty.

Sprawdź też: Wszystko o podjeździe do garażu. Z czego najlepiej wykonać nawierzchnię Twojego podjazdu? Jaki materiał jest najtańszy? Jak samemu zrobić podjazd do garażu?

Szafa

Szafa garażowa to kolejny pojemny schowek. Możesz w niej trzymać sezonowe ubrania i sprzęty, przetwory, a także cenne elektronarzędzia. Jeśli chcesz, dodatkowo zabezpiecz drzwi kłódką.

Stół

Stół warsztatowy to duży mebel, ale z pewnością warto w niego zainwestować, jeśli zmieści się w Twoim garażu. Posłuży Ci jako blat roboczy do majsterkowania albo przesadzania kwiatów. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest stół na kółkach (najlepiej z blokadą), który wygodnie przestawisz w dowolne miejsce.

Czym są meble systemowe do garażu i czy opłaca się w nie inwestować?

Meble systemowe do garażu to coś w rodzaju modułów, które można łączyć w dowolne kombinacje. Składają się z regałów, szaf i szafek, stołów roboczych, półek, paneli i tablic narzędziowych, a także różnych haków i uchwytów. Producenci mebli garażowych oferują możliwość kupienia zarówno gotowych systemów, jak i pojedynczych elementów.

Garażowe meble systemowe nie należą do najtańszych. Cena szafki od polskiego producenta zaczyna się od ok. 800 zł, a koszt największego zestawu wynosi niecałe 11 000 zł. Masz jednak pewność, że kupujesz meble dostosowane do niekorzystnych warunków, jakie nieraz panują w garażu czy warsztacie.

Sprawdź też: Tanie narzędzia ogrodnicze dla każdego. Zakupy w Morele.net

Czy warto inwestować w meble systemowe? Jeśli garaż nie służy Ci jedynie do parkowania, ale spędzasz w nim dużo czasu (lubisz majsterkować, planujesz tam minisiłownię itp.), a do tego chcesz urządzić to pomieszczenie raz a dobrze – to zapewniamy, że warto. Solidne meble dostosowane do układu Twojego garażu posłużą Ci przez wiele lat.

Jak posegregować wyposażenie w garażu?

Meble i półki do garażu nie wystarczą, aby utrzymać tam porządek. Warto więc zaopatrzyć się w dodatkowe pojemniki i organizery, w których schowasz wyposażenie. Oto kilka naszych pomysłów:

  • śrubki i gwoździe wrzuć do słoiczków albo skrzynek z małymi przegródkami;
  • metalowe narzędzia (śrubokręty, młotki, klucze) powieś na listwach magnetycznych;
  • elektronarzędzia trzymaj w oryginalnych opakowaniach albo walizkach;
  • rowery, narty, wędki, rolki i inne sportowe sprzęty przechowuj na hakach i uchwytach.

Dzięki uporządkowaniu drobniejszych przedmiotów będziesz zawsze wiedział, gdzie znajduje się dane narzędzie. Nie stracisz więc bardzo wiele czasu na poszukiwaniu wybranych rzeczy.

Jak ustawić meble do garażu – inspiracje

Zdjęcia poniżej przedstawiają kilka ciekawie urządzonych garaży. Jeśli więc nie masz pomysłu na ścianę w garażu, z pewnością możesz się zainspirować!

Zwróć uwagę na optymalne urządzenie przestrzeni. Panele, półki garażowe, stół roboczy z tablicą narzędziową, szafa i regały zostały umieszczone wzdłuż jednej ze ścian. Obok bramy zmieściła się druga szafa, co sprawia, że wnętrze wydaje się w pełni zagospodarowane – a jednocześnie niezagracone.

W tej aranżacji garażu bez wątpienia wykorzystano niemal całą długość jednego z murów. Na ścianie naprzeciwko bramy powieszono panele z hakami i uchwytami. Mogą znaleźć się tam różne akcesoria do jazdy na rowerze, jak i sam jednośladowiec.

Tutaj rozplanowano wyposażenie garażu nieco inaczej. Panele ścienne umieszczono na dłuższych ścianach, a regały i blat roboczy na krótszej.

Przykład krótszego ciągu roboczego. Taki zestaw mebli wstawisz do małego garażu. Co ważne, mimo niewielkich rozmiarów wciąż wydaje się praktycznym rozwiązaniem.

Sposób na naprawdę wąski garaż. Szyny z uchwytami zajmują niewiele przestrzeni, a pozwalają na utrzymanie porządku. Wiele narzędzi znajdzie tam swoje miejsce.

Ostatnia aranżacja przedstawia zagospodarowanie całego narożnika garażu. Jest to praktyczne rozwiązanie w mniejszych pomieszczeniach.

Szeroki wybór mebli do garażu

Jak widzisz, możliwości urządzenia garażu jest bardzo wiele. Wyposażenie tego typu wnętrza powinno być jednak przemyślane, aby jak najlepiej zagospodarować jego przestrzeń. Jest to ważne, ponieważ garaż nie powinien być tylko miejscem parkingowym – to bez wątpienia znakomity obszar dla każdego majsterkowicza. Postaraj się więc dokładnie zaplanować jego urządzenie.

Meble do garażu pozwalają na jak najlepsze wykorzystanie potencjału tego pomieszczenia. Dzięki odpowiednim półkom, regałom i organizerom możesz wykreować naprawdę funkcjonalną i wygodną przestrzeń. Mamy nadzieję, że powyższe inspiracje i rady pozwolą Ci zagospodarować wnętrze garażu pod własne potrzeby. Liczymy również, że będziesz zadowolony z efektu, jaki uzyskasz po skończonych pracach.

A jeśli już urządziłeś swój garaż, to pochwal się uzyskanymi efektami w komentarzu! Znalazłeś w nim miejsce na wiele różnych mebli? A może postawiłeś na minimalizm? Podziel się cennymi uwagi, które dotyczą aranżowania przestrzeni tego typu pomieszczenia. Czekamy na Twoje spostrzeżenia, jakie meble do garażu warto wybrać!

Jeśli natomiast interesują Cię tematy związane z garażem, koniecznie sprawdź nasze inne artykuły!

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *