1. Home
  2. /
  3. Trendy
  4. /
  5. Garaż dwustanowiskowy – praktyczne rozwiązanie na problemy z parkowaniem

Trendy

2 lata temu

Garaż dwustanowiskowy – praktyczne rozwiązanie na problemy z parkowaniem

Auto i garaż Budowa i remont
11
0
0
11
0

Garaż dwustanowiskowy przydaje się zwłaszcza zimową porą, gdy potrzebujemy szybkiego dostępu do dwóch samochodów. Bez odśnieżania, bez skrobania szyb, bez ryzyka problemów z uruchomieniem auta. Który wariant wybrać? Oto nasze propozycje garażu na dwa auta.

Garaż dwustanowiskowy – dlaczego warto go zbudować?

Jeżeli chcesz, aby samochód służył Ci przez dłuższy czas w dobrej kondycji, musisz zadbać o jego odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład warunkami pogodowymi. Umożliwia to garaż dwustanowiskowy, który sprawdzi się doskonale w przypadku gospodarstw domowych z dwoma autami. Każde z nich zyska optymalną przestrzeń, dzięki czemu unikniesz zarysowań podczas parkowania.

garaż dwustanowiskowy
Garaż dwustanowiskowy rozwiąże twoje problemy ze znalezieniem miejsca dla drugiego auta

Sprawdź też: Wszystko o podjeździe do garażu. Z czego najlepiej wykonać nawierzchnię Twojego podjazdu? Jaki materiał jest najtańszy? Jak samemu zrobić podjazd do garażu?

Takie rozwiązanie zapewni Ci optymalną przestrzeń nie tylko do przechowywania pojazdów, lecz także spełniania dodatkowych funkcji. Jeżeli dysponujesz odpowiednią działką i rozsądnie ją zagospodarujesz, zyskasz więcej miejsca na narzędzia ogrodnicze, warsztat czy magazynek. Bez wątpienia garaż dwustanowiskowy niesie ze sobą wiele korzyści oraz zapewnia wygodę. Dzięki niemu unikniesz również wczesnego wstawania w celu odśnieżenia samochodu czy skrobania szyb.

Te projekty mogą Cię zainspirować 

Jeżeli decydujesz się na garaż dwustanowiskowy, inspiracje dostępne w internecie pomogą Ci wybrać optymalny projekt, który spełni Twoje potrzeby. Warto pomyśleć nie tylko o ochronie pojazdu, lecz także o dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Zwróć uwagę, że wśród dostępnych propozycji pojawiają się budynki wolnostojące oraz wbudowane w bryłę. Upewnij się, które z tych rozwiązań jest możliwe do zrealizowania w przypadku Twojej działki. 

Garaż dwustanowiskowy z cegły
Garaż dwustanowiskowy z cegły

Aby wyobrazić sobie efekt budowy, przejrzyj wizualizacje obejmujące część gospodarczą, wiatę czy poddasze. Przeanalizuj również wymagania techniczne oraz te dotyczące wymiarów działki. Jeżeli planujesz zbudować garaż dwustanowiskowy, projekt musi być przemyślany i uwzględniać wygodny dojazd od bramy wjazdowej. Poniżej znajdziesz kilka wielofunkcyjnych rozwiązań. 

Garaż z częścią gospodarczą 

Jeżeli brakuje Ci pomieszczenia do przechowywania drobnych narzędzi sezonowych, garaż z częścią gospodarczą będzie idealnym rozwiązaniem. Ponadto możesz przeznaczyć tę przestrzeń na pralnię lub mały warsztat. Projekty uwzględniają również stanowisko dostosowane do montażu umywalki, co pozwoli Ci na zadbanie o czystość przed wejściem do domu. Garaż z częścią gospodarczą zajmuje jednak więcej miejsca, dlatego upewnij się, że Twoja działka ma odpowiednie wymiary.

Garaż z budynkiem gospodarczym 

Jeżeli nie masz w domu piwnicy, w której możesz przechowywać narzędzia, sprzęt lub inne materiały, warto podczas budowy garażu pomyśleć o stworzeniu takiej przestrzeni. Dodatkowo takie miejsce sprawdzi się jako mały warsztat dla majsterkowicza. Przeanalizuj dostępne możliwości i wybierz tę, która pozwoli Ci na pomieszczenie jak największej liczby przedmiotów. Ponadto upewnij się, że garaż z budynkiem gospodarczym o konkretnej wielkości zmieści się w niewielkiej odległości od domu.

Garaż z budynkiem gospodarczym
Garaż w budynku gospodarczym | Źródło: studioatrium.pl

Garaż z częścią rekreacyjną 

Jesteś osobą aktywną i chcesz stworzyć siłownię na własne potrzeby? Idealnym rozwiązaniem okaże się garaż z częścią rekreacyjną, który możesz zbudować w ogrodzie czy na działce letniskowej. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń do spędzania czasu z rodziną, a wspólna aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie na samopoczucie domowników i pozwoli się zrelaksować po ciężkim dniu. Jeżeli prowadzisz aktywny styl życia lub masz wolny sprzęt sportowy, możesz w ten sposób zaadaptować wolną przestrzeń. 

Garaż z wiatą 

Zależy Ci na optymalnym wykorzystaniu wolnej przestrzeni? Jeśli przyjmujesz często gości, garaż z wiatą pozwoli na stworzenie bezpiecznych miejsc parkingowych zarówno dla domowników, jak i osób przyjezdnych. Dodatkową przestrzeń możesz też zaaranżować na warsztat lub idealną strefę przeznaczoną na spotkanie w gronie rodziny czy znajomych. Zyskujesz pewność, że warunki pogodowe nie zepsują Ci planów.

Garaż z poddaszem 

Wśród ciekawych propozycji pojawia się również garaż z poddaszem użytkowym. Taki projekt wyróżnia się górnym poziomem, który jest dostosowany do zaaranżowania na dodatkowy pokój, przechowalnię czy pralnię. Ponadto takie pomieszczenie możesz przeznaczyć na cele biznesowe, jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą. Masz w tej kwestii pełną dowolność. 

Poddasze jako dach nad twoim autem
Poddasze jako dach nad twoim autem | Źródło: studio51.pl

Pamiętaj, w przypadku garażu o powierzchni większej niż 35 m² musisz zgłosić jego budowę do urzędu oraz otrzymać stosowne pozwolenie. Dodatkowo zwróć uwagę, że niektóre projekty uwzględniają poddasze, które może służyć wyłącznie jako część gospodarcza. Dlatego z dużą uwagą analizuj i wybieraj rozwiązania.

Garaż na dwa auta to więcej niż miejsce dla samochodów

Prawidłowe zabezpieczenie pojazdu przed działaniem czynników zewnętrznych czy kradzieżą jest priorytetem w przypadku budowy garażu. Warto jednak pamiętać, że ta przestrzeń sprawdzi się doskonale, spełniając także inne funkcje. Wybierając odpowiedni projekt, zyskasz szansę na dowolną aranżację dodatkowej przestrzeni. Możesz stworzyć w tym miejscu biuro, pokój gościnny czy siłownię. Garaż na dwa auta z częścią gospodarczą pomoże Ci w przechowywaniu narzędzi oraz sprzętu ogrodowego. 

Podsumowując, garaż dwustanowiskowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających dwa pojazdy oraz tych, którym zależy na dodatkowej, wielofunkcyjnej przestrzeni. Do wyboru masz wiele projektów składających się z obszernej części garażowej, a także mieszkalnej, gospodarczej lub wypoczynkowej. Dzięki temu dopasujesz rozwiązanie idealnie do swoich potrzeb.

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.