1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Wróżby andrzejkowe – poznaj najciekawsze wróżby!

Poradniki

8 miesięcy temu

Wróżby andrzejkowe – poznaj najciekawsze wróżby!

Święta
149
58
27
149
58

Jakie wróżby andrzejkowe planujesz zorganizować w tym roku? Znasz tylko tę jedną związaną z laniem wosku? W naszym artykule znajdziesz wiele innych propozycji!

Wróżba z monetami, loteria z karteczkami, niezatapialna przyjaźń – to tylko niektóre spośród andrzejkowych wróżb, które znajdziesz w naszym artykule. Jeżeli interesują Cię śmieszne wróżby andrzejkowe – na pewno się nie zawiedziesz. Poznaj najciekawsze pomysły na andrzejki!

Wróżby andrzejkowe – poznaj 8 najciekawszych wróżb!

Andrzejki tuż, tuż! Warto więc przygotować sobie ciekawe pomysły na zabawy i wróżby. Najpierw jednak musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: „kiedy wróżby andrzejkowe?”. Zdania na ten temat są podzielone. Noc z 29 na 30 listopada (wigilia świętego Andrzeja) jest najczęściej uważana za najodpowiedniejszy do tego czas. Nie brakuje jednak osób, które bawią się 30 listopada.  Więcej o tym, dlaczego to właśnie ta data i jaka jest historia tego zwyczaju, przeczytasz w naszym artykule: Kiedy są andrzejki? Skąd wzięły się wróżby andrzejkowe?

kalendarz z datą andrzejek_30 listopada
Kiedy są andrzejki?

W naszym artykule znajdziesz znane wróżby andrzejkowe, ale także te rzadziej spotykane, które wcale nie są mniej ekscytujące! Przypomnisz sobie także wróżby z lat młodości – z andrzejek klasowych lub dyskotek organizowanych 29 bądź 30 listopada.

Wypróbuj najpopularniejszej formy wróżenia, czyli tarota:

Na jakie andrzejkowe wróżby najlepiej się zdecydować?

Wróżby na andrzejki podzieliliśmy na wróżby andrzejkowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Oczywiście to Ty zdecydujesz, które z nich najbardziej przypadną Ci do gustu i najlepiej sprawdzą się na Twojej imprezie andrzejkowej. Rzecz jasna nie musisz stosować ściśle  naszego podziału i z powodzeniem możesz na imprezie dla dorosłych wykorzystać pomysły zabaw andrzejkowych dla dzieci. Jak zrobić wróżby andrzejkowe? Jakie są wróżby andrzejkowe? Odpowiadamy!

Sprawdź też: Została Ci resztka świecy? Wykorzystaj ją ponownie!

Wróżby andrzejkowe dla dorosłych

W wigilię andrzejek możesz zapytać nie tylko o miłość, ale również o inne istotne sprawy Twojego życia, które dotyczą niedalekiej przyszłości. Do zabaw zapraszaj swoich znajomych, dzięki czemu klimat andrzejkowy stanie się jeszcze bardziej magiczny. Jakie andrzejkowe wróżby możesz zorganizować?

Dwie połówki orzecha włoskiego

morele.net_korzystne oferty

Każda z par obecnych na imprezie otrzymuje jeden orzech włoski. Następnie rozłupuje go na pół, a do każdej z połówek wkłada karteczkę ze swoim imieniem. Kolejny etap to włożenie obu połówek do miski z wodą. Jeśli orzechy płyną do siebie – związek przetrwa. Jeśli nie – najprawdopodobniej nie ma on przyszłości. Oczywiście możecie przygotować podobną zabawę nie z imionami osób będących już w związku, ale z danymi potencjalnych partnerów. 

Niezatapialna przyjaźń

Każdy z uczestników wypisuje na kartkach imiona swoich najbliższych przyjaciół (po jednym imieniu na kartce). Następnie wszyscy z osobna wrzucają je do pustej miski. Zacznij delikatnie wypełniać naczynie zimną wodą. Imię, a raczej papierek, który wypłynie jako pierwszy, oznacza Twoją bratnią duszę oraz przyjaciela na dobre i na złe. 

najciekawsze wróżby andrzejkowe i produkty do ich wykonania
Lanie wosku to zdecydowanie najpopularniejsza wróżba na andrzejki

Oczywiście absolutnym klasykiem wróżb andrzejkowych jest także lanie wosku. Ciekawe co wywróżysz sobie dzięki niemu w tym roku?

Świeczki sprawdzą się do wróżenia z wosku, ale też do stworzenia ciepłej atmosfery w domu:

Najciekawsze propozycje wróżb andrzejkowych dla młodzieży

Śmieszne wróżby andrzejkowe to coś, co na pewno świetnie sprawdzi się podczas zabawy andrzejkowej czy dyskoteki szkolnej 30 listopada. Sprawdź nasze propozycje!

Wróżenie ze skórki z jabłka

Zadaniem każdej z osób jest obranie jabłka. Co ważne – skórka powinna być jak najdłuższa! Osobę, której uda się w ten sposób obrać ten owoc, czeka dużo szczęścia w nadchodzącym roku. Kolejny etap to rzucenie skórki za siebie i próba odczytania kształtu rzuconej skórki oraz jej symboliki. 

Loteria z karteczkami

Loteria z karteczkami to jedna z najbardziej znanych wróżb andrzejkowych. Każdy z uczestników zabawy wypisuje na kilku kartkach imiona osób, które im się podobają. Wszyscy wyrzucają za siebie przygotowane losy (wcześniej zgniecione, aby napisy nie były widoczne) i po wykonaniu tej czynności wybierają jeden z nich. Osoba, której imię widnieje na karteczce, zostaje wybrankiem Twojego serca. Ta zabawa andrzejkowa zawsze wywołuje wiele emocji podczas dyskotek szkolnych.

Sprawdź też: Świeca sojowa – DIY. Pokazujemy krok po kroku, jak zrobić zapachową świecę sojową

Wróżba z monetami

Kolejna propozycja wróżby andrzejkowej dla młodzieży wymaga przygotowania miski oraz monety. Musisz ustawić miskę wypełnioną wodą co najmniej 2 metry od miejsca, w którym stoisz. Następnie pomyśl życzenie i rzuć monetą. Jeżeli trafisz za pierwszym razem do naczynia, to Twoje marzenie spełni się jeszcze w tym roku. Natomiast, gdy nie masz tyle szczęścia i moneta wpadnie do wody przy drugim podejściu, Twoje życzenie ziści się w nadchodzącym roku. Niestety, jeśli nie trafisz trzy razy, nie oczekuj jego realizacji. 

moneta do wróżby andrejkowej
Wróżba z monetami jest jedną z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych

Wróżby andrzejkowe dla dzieci

Czy wróżby andrzejkowe dla dzieci mają sens? Czy dzieciaki w wieku przedszkolnym nie są za małe na tego typu zabawy? Oczywiście, że nie! Musisz jedynie pamiętać o dostosowaniu formy wróżb do wieku najmłodszych. Co proponujemy?

Przestawianie butów

Znakomitą zabawą andrzejkową dla dzieci jest przestawianie butów, w którym muszą brać udział co najmniej dwie osoby. Uczestnicy zdejmują buty z lewych nóg i ustawiają je wszystkie jeden za drugim, zaczynając od najbardziej oddalonego w stosunku do drzwi — kąta pokoju. Buty muszą być przestawiane przez dzieci w taki sposób, aby  ten z końca trafił na początek. Tę czynność powtarzaj z dzieciakami, aż do momentu, gdy jakiś but znajdzie się przy drzwiach. Jego właściciel już może przygotowywać się do organizacji swojego wesela! Lub przynajmniej do poszukiwań wybranka swego serca.

Interesujesz się ezoteryką? Koniecznie sprawdź te pozycje:

Zabawy andrzejkowe dla dzieci

Podczas organizacji andrzejek dla dzieci oprócz wróżb możesz przygotować także różnego rodzaju kolorowanki oraz materiały do wykonania prac plastycznych. Więcej interesujących wróżb dla najmłodszych znajdziesz w naszym artykule: Wróżby andrzejkowe dla dzieci. Poznaj te najciekawsze! oraz w filmiku zamieszczonym poniżej.

Wróżby andrzejkowe online

Przyjaciele mieszkają daleko? Planujesz spędzić andrzejki sam? A może po prostu szukasz dodatkowego urozmaicenia zabawy andrzejkowej? Postaw na wróżby andrzejkowe online! Istnieje wiele stron, na których możesz za darmo wywróżyć swoją przyszłość lub wykonać symboliczne lanie wosku. 

wróżby andrzejkowe_lanie wosku w andrzejki
Wybierzesz wróżby andrzejkowe online czy tradycyjne?

Czy korzystałeś już z tego typu rozrywki? Jeżeli tak – koniecznie opisz swoje wrażenia w sekcji komentarzy, pozostali czytelnicy na pewno będą Ci za to wdzięczni!

Sprawdź też: Jak zrobić świeczkę? 4 sposoby na wyjątkowe świece

Znasz już najciekawsze wróżby andrzejkowe. Kiedy się je robi? To także już wiesz. Nie pozostaje nam więc nic innego, niż życzyć Ci udanej zabawy andrzejkowej!

149
58

Podziel się:

Komentarze (27)

Akurat ta wróżba z butami mnie przeraża,znam dwa przypadki ,gdzie się okazało ze osoba której but dotarł pierwszy do drzwi ,ta osoba w ciągu roku umarła ( jeden przykład to dziecko????) pewnie to przypadek ale jednak ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *