1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Lanie wosku – symbole. Co oznaczają figury? Andrzejki 2023

Poradniki

3 tygodnie temu

Lanie wosku – symbole. Co oznaczają figury? Andrzejki 2023

DIY Święta
30
4
0
30
4

Zbliżają się andrzejki 2023, więc lanie wosku znowu staje się popularne. Co oznaczają te wróżby? Poznaj znaczenie figur z lania wosku.

Andrzejki to wyjątkowa noc, podczas której wykonuje się ciekawe wróżby, a lanie wosku jest najpopularniejszą z nich. Ze stopionej świecy przelewanej przez dziurkę od klucza w misce z wodą powstają rozmaite kształty mające różne symbole. Chcesz dowiedzieć się, co oznaczają? Zapraszamy do zabawy!

Andrzejkowe lanie wosku – jak to się robi? Instrukcja

Lanie wosku – kiedy się odbywa? Oczywiście w andrzejki, które zawsze wypadają 29 listopada! Przygotowując się do nocy andrzejkowej, nie możesz zapomnieć o zabawie, jaką jest lanie wosku przez klucz. Jak to się robi? Najpierw musisz umieścić wosk w blaszanej miseczce lub garnku i podgrzewać aż do momentu rozpuszczenia. Następnie każdy z uczestników imprezy powinien przelać roztopioną masę przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Lany wosk zastyga i tworzą się różne kształty. By je lepiej rozpoznać, postaw zapaloną świeczkę blisko ściany, a wróżby z wosku umieść w taki sposób, by rzucały cień na ścianie. 

lanie wosku i wróżenie
Odczytywanie znaczenia woskowych symboli może być świetną zabawą podczas imprezy andrzejkowej

Znaczenie figur z wosku

Wróżby andrzejkowe, lanie wosku, symbole — te frazy często pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych w okresie listopadowym. To, co czeka Cię w nadchodzącym roku, może wskazać Ci słynne lanie wosku przez klucz. Znaczenia figur, które powstają w trakcie tej zabawy, są bardzo zróżnicowane. Zastygniętą bryłę musisz obracać, jednak jeżeli niczego nie przypomina, to możesz ponowić lanie wosku. Znaczenie symboli zależy od wyobraźni i interpretacji kształtów, a także od poczucia humoru osób biorących udział w zabawie. Warto więc czasem na andrzejkowe wróżenie zerknąć z przymrużeniem oka.

Sprawdź też: Kiedy są andrzejki? Skąd wzięły się wróżby andrzejkowe?

Wiesz już, jak zorganizować lanie wosku. Jak odczytać symbole z niego powstałe? Oto 15 symboli z wosku wraz z krótkim opisem!

Pióro

Jeżeli przelana z wosku figura przypomina Ci pióro, szykuj się na odzyskanie swojej przestrzeni prywatnej. To symbol, który zapowiada upragnioną wolność i mówi o tym, że zdobędziesz możliwość wyrażania siebie oraz pozbawisz swoje życie jakichkolwiek ograniczeń. Pióro jest również przepowiednią końca toksycznego związku, a zawodowo oznacza awans. Natomiast jeżeli szukasz drugiej połówki, to znajdziesz osobę o podobnych zainteresowaniach i poziomie intelektualnym. Bądź jednak ostrożny i uważaj, aby nikt z pracy nie przypisał sobie Twoich zasług. 

Jabłko

Lanie wosku w andrzejki może zapowiedzieć Ci również wiele ekscytujących pokus! Jeżeli powstały kształt przypomina jabłko, to spodziewaj się romansu w przyszłym roku. Oznacza ono, że w pobliżu Ciebie znajdzie się ktoś kuszący. Niestety taka znajomość wywoła mnóstwo kłopotów i nieprzyjemności. Lepiej więc się zastanów, zanim poddasz się pokusie. Dodatkowo Twoja praca może zostać sowicie wynagrodzona, a jeżeli jesteś uczniem lub studentem, spodziewaj się bardzo dobrych ocen z egzaminów. Woskowe jabłko to także wróżba andrzejkowa, która przestrzega przed lekkomyślnością.

Chmura

Chmura nie wróży niczego dobrego. Jest to bowiem znak, że to, co uważaliśmy za prawdziwe, może okazać się jednak fałszywe. Uważaj na bliskie Ci osoby, nie każda z nich może zachowywać się sprawiedliwie względem Ciebie. Oceniaj uważnie otoczenie. Otwórz szerzej oczy, zejdź z przysłowiowej chmury i stąpaj twardo po ziemi.

But

Jeżeli Twoje andrzejkowe wróżby przypominają symbol buta, to wiedz, że jest to sygnał, wskazujący, iż w końcu uda Ci się rozwiązać problemy ze swoim życiem. Czy nie wiesz aktualnie, jak poradzić sobie z jakimś kłopotem? Wciąż szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Nadchodzący rok wyjaśni wszystko to, co jest dla Ciebie zagadką. Poznasz wiedzę, która zmieni Twoje życie.

Motyl

Bardzo pozytywny symbol, który powinien Cię ucieszyć. Jeśli go zobaczysz podczas lania wosku, wiedz, że czeka Cię dobry czas. To szansa na rozwijanie własnych talentów. Bądź pewny, że w najbliższym okresie łatwiej będzie Ci uwierzyć we własne możliwości. Czeka Cię szczęście, które zależy przede wszystkim od Ciebie samego.

Sprawdź też: Wróżby andrzejkowe dla dzieci. Poznaj te najciekawsze!

Dziecko

A co jeśli podczas lania wosku przez klucz pojawi się nam figura dziecka? To znak, że w końcu udało Ci się wyjść z beztroskiego dzieciństwa. Czas na wielkie zmiany w Twoim życiu – może zawarcie związku małżeńskiego? Stabilizacja życiowa to najważniejsze, co osiągniesz w najbliższym roku.

Koło

Koło to dobry znak. Niedokończone sprawy pozytywnie się rozwiążą. Zakończysz wszelkie, przeciągające się w czasie spory. Oczywiście w wielu przypadkach to Ty zdecydujesz, czy szczęście się do Ciebie uśmiechnie. Dostaniesz bowiem drugą szansę, a to, jak ją wykorzystasz, zależy tylko od Twojego podejścia.

morele.net_korzystne oferty

Wąż

Andrzejkowe lanie wosku przez klucz może być także zapowiedzią nieprzyjemnych rzeczy, które podzieją się w Twoim otoczeniu. Woskowa rzeźba przypominająca węża symbolizuje ludzi, którzy działają na Twoją niekorzyść. Ten kształt to również znak, abyś zwrócił większą uwagę na kondycję swojego zdrowia. Zadbaj o swój związek, ponieważ może dojść do wielu konfliktów oraz zazdrości. Walcz o swojego partnera i obserwuj jego zachowanie.

Gwiazda

Lanie wosku i powstała w trakcie tej zabawy gwiazda jest symbolem szczęścia i miłości, jakie na Ciebie czekają w kolejnym roku. Możesz spodziewać się budowania dobrych relacji z innymi ludźmi. Kto wie, czy jakaś większa, ale jak najbardziej pozytywna zmiana nie czeka na Ciebie za rogiem w nadchodzących dniach?

Książka

Jak odczytać lanie wosku, by powstały kształt zapowiadał zdobycie cennych informacji stanowiących pomoc w karierze zawodowej? Wypatruj księgę, która świadczy o tym, że powinieneś wytężyć swoją uwagę, by nie utracić ważnych wiadomości przydatnych w niedalekiej przyszłości. To również symbol poszerzania kompetencji i rozpoczęcia nowych szkoleń lub studiów. Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne, spodziewaj się wizyt w urzędach, u notariusza i kwestii spadkowych. W Twoim związku nastąpi stagnacja i nuda.

lanie wosku i wróżby andrzejkowe
Andrzejki to wieczór pełen magii – zabawa z przyjaciółmi to doskonały sposób na spędzenie andrzejkowego wieczoru

Sztylet

Symbole oraz kształty, które powstają w wyniku lania wosku, są zapowiedzią rozmaitych sytuacji w Twoim życiu. Przykładowo sztylet lub miecz ostrzegają Cię przed fałszywymi osobami w pobliskim otoczeniu i sugerują odcięcie się od negatywnego towarzystwa. Powinieneś także zadbać o potrzeby Twoich najbliższych i o swoje zdrowie. Jeśli zbagatelizujesz sprawę, to nie zdziw się, jeżeli Twoje dolegliwości będą wymagały interwencji chirurga. 

Kot

Gdy ulana z wosku figura przypomina Ci kota – wiedz, że masz ogromną szansę na poznanie istotnej osoby w swoim życiu. Jednak z powodu wielu obowiązków nie będziesz mógł wejść w stały związek. Pomimo tego ta wyjątkowa znajomość sprawi, że nigdy o niej nie zapomnisz i wpłynie na Twoją przyszłość. Lanie wosku przez klucz i powstanie symbolu kota oznacza dla młodzieży opuszczanie zajęć i nieodpowiednie towarzystwo. 

Sprawdź też: Wróżby andrzejkowe – poznaj najciekawsze wróżby!

Góra

Góra jest czymś pośrednim między dobrym a złym. Dlaczego? Z jednej strony oznacza sukces, który na Ciebie czeka. Z drugiej jednak to symbol ciężkiej pracy, która pochłonie sporo Twojego wysiłku oraz czasu. Bądź wytrwały, a uda Ci się osiągnąć wymarzony szczyt.

Pierścień

Wróżby na andrzejki mogą ukazać nam pierścień. Ma on podobny, mieszany wydźwięk co symbol góry. Samotnikom wróży coś dobrego – może czas na zmianę stanu cywilnego, zaręczyny? Niestety osoby, które już ślub mają za sobą, mogą obawiać się najgorszego. Symbol pierścienia oznacza zwykle dla nich koniec aktualnego związku.

Kwiat

Cień woskowej figury przypominający kwiat mówi o narastającej potrzebie miłości i piękna w Twoim życiu. Koniecznie podejmij dialog ze swoim wnętrzem i pochyl się nad wrażliwością własnej duszy. To dobra pora, byś zastanowił się, czy nie bierzesz na siebie zbyt wiele obowiązków. Kwiat zapowiada lepsze chwile, urlop na łonie natury, obcowanie ze sztuką i muzyką oraz teatrem. Miej oczy szeroko otwarte, bo na Twojej drodze pojawi się osoba, która będzie inspiracją i zachętą do samorealizacji.

Lanie wosku online

Andrzejki to nie tylko tradycyjne lanie wosku. Wróżby online zyskują coraz większą popularność wśród wielu osób. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłej imprezy, jeżeli nie możesz spotkać się ze swoimi znajomymi. Zaproś ich do wirtualnej zabawy i rozpocznijcie lanie wosku online. Wciśnij start, a komputer wygeneruje wosk lejący się przez dziurkę od klucza. Następnie kliknij stop, aby powstała konkretna figura. Taka forma zabawy może być świetną propozycją dla dzieci, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o ich ewentualne oparzenia gorącym woskiem.

Czy planujesz w tym roku lanie wosku? Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami, więc warto znacznie wcześniej przygotować plan imprezy! Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy, czy któraś wróżba z wosku kiedyś przepowiedziała Ci prawidłowo przyszłość!

30
4

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.