1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Andrzejkowe wróżby i lanie wosku. Co oznaczają woskowe symbole? Sprawdź znaczenie figur woskowych

Poradniki

2 miesiące temu

Andrzejkowe wróżby i lanie wosku. Co oznaczają woskowe symbole? Sprawdź znaczenie figur woskowych

DIY
20
0
0
20
0

Andrzejki to wyjątkowa noc, podczas której wykonuje się ciekawe wróżby, a lanie wosku jest najpopularniejszą z nich. Ze stopionej świecy przelewanej przez dziurkę od klucza — w misce z wodą powstają rozmaite kształty mające różne symbole. Chcesz dowiedzieć się, co oznaczają? Zapraszamy do zabawy!

Andrzejkowe lanie wosku — instrukcja

Przygotowując się do nocy andrzejkowej, nie możesz zapomnieć o zabawie, jaką jest lanie wosku. Jak to się robi?  Najpierw musisz umieścić wosk w blaszanej miseczce lub garnku i podgrzewać, aż do momentu rozpuszczenia. Następnie każdy z uczestników imprezy powinien przelać roztopioną masę przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Lany wosk zastyga i tworzą się różne kształty. By je lepiej rozpoznać, postaw zapaloną świeczkę blisko ściany, a woskowe kształty umieść w taki sposób, by rzucały cień na ścianie

Znaczenie figur z wosku

Wróżby andrzejkowe, lanie wosku, symbole — te frazy często pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych w okresie listopadowym. To, co czeka Cię w nadchodzącym roku, może wskazać Ci słynne lanie wosku. Znaczenie figur, które powstają w trakcie tej zabawy, jest bardzo zróżnicowane. Zastygniętą bryłę musisz obracać, jednak jeżeli niczego nie przypomina, to możesz ponowić lanie wosku. Znaczenie symboli zależy od wyobraźni i interpretacji kształtów,  a także od poczucia humoru osób biorących udział w zabawie. Warto więc czasem na andrzejkowe wróżenie zerknąć z przymrużeniem oka.

Pióro

Jeżeli przelana z wosku figura przypomina Ci pióro, szykuj się na odzyskanie swojej przestrzeni prywatnej. To symbol, który zapowiada upragnioną wolność i mówi o tym, że zdobędziesz możliwość wyrażania siebie oraz pozbawisz swoje życie jakichkolwiek ograniczeń. Pióro jest również przepowiednią końca toksycznego związku, a zawodowo oznacza awans. Natomiast jeżeli szukasz drugiej połówki, to znajdziesz osobę o podobnych zainteresowaniach i poziomie intelektualnym. Bądź jednak ostrożny i uważaj, aby nikt z pracy nie przypisał sobie Twoich zasług. 

Jabłko

Lanie wosku w andrzejki może zapowiedzieć Ci również wiele ekscytujących pokus! Jeżeli powstały kształt przypomina jabłko, to spodziewaj się romansu w przyszłym roku. Oznacza ono, że w pobliżu Ciebie znajdzie się ktoś kuszący. Niestety taka znajomość wywoła mnóstwo kłopotów i nieprzyjemności. Lepiej więc się zastanów, zanim poddasz się pokusie. Dodatkowo Twoja praca może zostać sowicie wynagrodzona, a jeżeli jesteś uczniem lub studentem, spodziewaj się bardzo dobrych ocen z egzaminów. Woskowe jabłko to także symbol przestrogi przed lekkomyślnością.

Wąż

Andrzejkowe lanie wosku może być także zapowiedzią nieprzyjemnych rzeczy, które podzieją się w Twoim otoczeniu. Woskowa rzeźba przypominająca węża symbolizuje ludzi, którzy działają na Twoją niekorzyść. Ten kształt to również znak, abyś zwrócił większą uwagę na kondycję swojego zdrowia. Zadbaj o swój związek, ponieważ może dojść do wielu konfliktów oraz zazdrości. Walcz o swojego partnera i obserwuj jego zachowanie.

Książka

Jak odczytać lanie wosku, by powstały kształt zapowiadał zdobycie cennych informacji stanowiących pomoc w karierze zawodowej? Wypatruj księgi, która świadczy o tym, że powinieneś wytężyć swoją uwagę, by nie utracić ważnych wiadomości przydatnych w niedalekiej przyszłości. To również symbol poszerzania kompetencji i rozpoczęcia nowych szkoleń lub studiów. Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne, spodziewaj się wizyt w urzędach, u notariusza i kwestii spadkowych. W Twoim związku nastąpi stagnacja i nuda.

Sprawdź też: Czyszczenie kanapy krok po kroku: jak i czym skutecznie wyczyścić kanapę? Porady i metody prania tapicerki

Sztylet

Symbole oraz kształty, które powstają w wyniku lania wosku, są zapowiedzią rozmaitych sytuacji w Twoim życiu. Przykładowo sztylet lub miecz ostrzegają Cię przed fałszywymi osobami w pobliskim otoczeniu i sugerują odcięcie się od negatywnego towarzystwa. Powinieneś także zadbać o potrzeby Twoich najbliższych i o swoje zdrowie. Jeżeli zbagatelizujesz sprawę, to nie zdziw się, jeśli Twoje dolegliwości będą wymagały interwencji chirurga. 

Kot

Gdy ulana z wosku figura przypomina Ci kota — wiedz, że masz ogromną szansę na poznanie istotnej osoby w swoim życiu. Jednak z powodu wielu obowiązków nie będziesz mógł wejść w stały związek. Pomimo tego ta wyjątkowa znajomość sprawi, że nigdy o niej nie zapomnisz i wpłynie na Twoją przyszłość. Kot dla młodzieży jest symbolem opuszczania zajęć i nieodpowiedniego towarzystwa.  

Kwiat

Cień woskowej figury przypominający kwiat mówi o narastającej potrzebie miłości i piękna w Twoim życiu. Koniecznie podejmij dialog ze swoim wnętrzem i pochyl się nad wrażliwością własnej duszy. To dobra pora, byś zastanowił się, czy nie bierzesz na siebie zbyt wiele obowiązków. Kwiat zapowiada lepsze chwile, urlop na łonie natury, obcowanie ze sztuką i muzyką oraz teatrem. Miej oczy szeroko otwarte, bo na Twojej drodze pojawi się osoba, która będzie inspiracją i zachętą do samorealizacji.

lanie wosku i wróżenie
Odczytywanie znaczenia woskowych symboli może być świetną zabawą podczas imprezy andrzejkowej

Lanie wosku online

Andrzejki to nie tylko tradycyjne lanie wosku. Wróżby online zyskują coraz większą popularność wśród wielu osób. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłej imprezy, jeżeli nie możesz spotkać się ze swoimi znajomymi. Zaproś ich do wirtualnej zabawy i rozpocznijcie lanie wosku online. Wciśnij start, a komputer wygeneruje wosk lejący się przez dziurkę od klucza. Następnie kliknij stop, aby powstała konkretna figura. Taka forma zabawy może być świetną propozycją dla dzieci, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o ich ewentualne oparzenia gorącym woskiem.

Andrzejki — pozostałe wróżby

Andrzejkowe wróżby to nie tylko lanie wosku. Kiedy i jak możemy sobie wróżyć? Zdania na ten  temat są podzielone. Noc z 29 na 30 listopada (wigilia świętego Andrzeja) jest najczęściej uważana za najodpowiedniejszy do tego czas. Nie brakuje jednak osób, które bawią się 30 listopada. Istnieje mnóstwo wróżb, które można wykonać w tę magiczną noc. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich, które są równie popularne, co lanie wosku przez klucz.

Przestawianie butów

Znakomitą zabawą jest przestawianie butów, w którym muszą brać udział co najmniej dwie osoby. Uczestnicy zdejmują buty z lewych nóg i ustawiają je wszystkie jeden za drugim, zaczynając od najbardziej oddalonego w stosunku do drzwi — kąta pokoju. Buty musisz przestawiać w taki sposób, aby  ten na końcu trafił na początek. Tę czynność powtarzaj ze znajomymi, aż do momentu, gdy jakiś but znajdzie się przy drzwiach. Jego właściciel już może przygotowywać się do organizacji swojego wesela!

Loteria z karteczkami

Loteria z karteczkami to jedna z najbardziej znanych wróżb andrzejkowych. Każdy z uczestników zabawy wypisuje na kilku kartkach imiona osób, które im się podobają. Wszyscy wyrzucają za siebie przygotowane losy (wcześniej zgniecione, aby napisy nie były widoczne) i po wykonaniu tej czynności wybierają jeden z nich. Osoba, której imię widnieje na karteczce, zostaje wybrankiem Twojego serca.

Wróżba z monetami

Musisz ustawić miskę wypełnioną wodą co najmniej 2 metry od miejsca, w którym stoisz. Następnie pomyśl życzenie i rzuć monetą. Jeżeli trafisz za pierwszym razem do naczynia, to Twoje marzenie spełni się jeszcze w tym roku. Natomiast, gdy nie masz tyle szczęścia i moneta wpadnie do wody przy drugim podejściu, Twoje życzenie ziści się w nadchodzącym roku. Niestety, jeśli nie trafisz trzy razy, nie oczekuj jego realizacji. 

Niezatapialna przyjaźń

Każdy z uczestników wypisuje na kartkach imiona swoich najbliższych przyjaciół (po jednym imieniu na kartce). Następnie wszyscy z osobna wrzucają je do pustej miski. Zacznij delikatnie wypełniać naczynie zimną wodą. Imię, a raczej papierek, który wypłynie jako pierwszy, oznacza Twoją bratnią duszę oraz przyjaciela na dobre i na złe. 

lanie wosku i wróżby andrzejkowe
Andrzejki to wieczór pełen magii – zabawa z przyjaciółmi to doskonały sposób na spędzenie andrzejkowego wieczoru

Andrzejki, wróżby i przelewanie wosku kojarzy się z wyjątkowym wieczorem pełnym magii. W tę noc możesz zapytać nie tylko o miłość, ale również o inne istotne sprawy Twojego życia, które dotyczą niedalekiej przyszłości. Do najbardziej znanych zabaw zapraszaj swoich znajomych, dzięki czemu klimat wigilii andrzejkowej stanie się jeszcze bardziej magiczny

20
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.