1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Czy warto wybrać okap kuchenny wyspowy?

Poradniki

12 miesięcy temu

Czy warto wybrać okap kuchenny wyspowy?

Kuchnia Wyposażenie
4
1
0
4
1

Co to jest okap kuchenny wyspowy? Jak wygląda? Czy warto go zakupić? Jak zamontować okap kuchenny wyspowy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym poradniku!

Okap nad wyspą jest znakomitym rozwiązaniem, jeśli chcesz umieścić tego typu urządzenie pośrodku pomieszczenia. Nie tylko jest dekoracją we wnętrzu, ale też zapewnia komfort w trakcie codziennych wyzwań kulinarnych. Czy warto więc na niego postawić? Jak zamontować okap kuchenny wyspowy? Wyjaśniamy!

Jak wygląda okap kuchenny wyspowy?

Okap kuchenny wyspowy sufitowy może przybierać różne formy. Popularne są modele prostokątne, które od razu przypominają klasyczny okap kuchenny kominowy. Na rynku są dostępne też okapy wyspowe okrągłe, których kształt przypomina tubę. Nie brakuje również ciekawych pochłaniaczy kuchennych łączących cechy okapu z tradycyjną lampą. Funkcja dekoracyjna często wychodzi na pierwszy plan w takich modelach jak okap kuchenny wiszący wyspowy.

Okap wyspowy może przyjmować formę tuby
Okap wyspowy okrągły to dobre rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach

Bez znaczenia, jaką konstrukcję ma dany okap kuchenny wyspowy, jego podstawową funkcją jest wyciąganie lub pochłanianie wszelkich zapachów unoszących się w pomieszczeniu. Dzięki niemu masz szansę znacząco zniwelować niechciane opary. Docenisz ten sprzęt, zwłaszcza gdy w kuchni będzie wyczuwalna nieprzyjemna woń przypalonej żywności. Okapy nad wyspą są zwykle wytrzymałymi urządzeniami wykonanymi ze stali nierdzewnej. W dodatku posiadają oświetlenie LED.

Sprawdź też: Okap kuchenny podszafkowy – jaki wybrać?

Czy warto kupić okap wyspowy?

Część osób może zadawać sobie nie tylko pytanie, jaki pochłaniacz kuchenny kupić, ale czy w ogóle warto inwestować w tego rodzaju sprzęt? A więc czy okap kuchenny wyspowy to dobre rozwiązanie w nowoczesnym wykończeniu wnętrza? Jak najbardziej! Okap kuchenny (dowolnego rodzaju) to podstawowe wyposażenie każdej kuchni – bez względu na wystrój panujący w pomieszczeniu. Dzięki niemu nie tylko dodasz sobie sporo komfortu w trakcie gotowania i codziennym życiu w domu czy mieszkaniu, ale także zapewnisz bezpieczeństwo. Okap kuchenny pochłania bowiem również niebezpieczne dla naszego zdrowia zapachy.

Okap wyspowy warto zakupić też z innego powodu. To znakomita dekoracja każdego pomieszczenia, w którym przyrządza się potrawy. Dlaczego? Nowoczesne okapy kuchenne wyspowe występują w przeróżnych kolorach. Nie tylko czarne czy białe warianty są dominujące. Dostępne są również odcienie brązu, a nawet modele, które mają naniesioną na obudowie jakąś grafikę. Oczywiście wspominaliśmy też o różnych kształtach okapów kuchennych wyspowych. Wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Okap kuchenny wyspowy to znakomite rozwiązanie do pomieszczeń o nieco większych powierzchniach. Możesz być spokojny o jego wysoką wydajność na co dzień.

Jak zamontować okap kuchenny wyspowy?

Jakie są metody montażu okapu kuchennego wyspowego? To zależy od tego, czy chcesz, aby urządzenie pracowało jako wyciąg czy jako pochłaniacz. W przypadku tego pierwszego sposobu okap kuchenny jest podłączony do komina wentylacyjnego za pomocą odpowiedniej rury. Ukryć ją można w suficie podwieszanym, wtedy nie pogorszy estetyki wnętrza. Jeśli natomiast nie możesz pozwolić sobie na okap wyspowy pracujący jako wyciąg, musisz zamontować go w formie pochłaniacza. W tym przypadku obieg jest zamknięty, a za redukcję unoszących się zapachów odpowiada filtr węglowy.

Sprawdź też: Ile kosztuje remont kuchni? Koszt robocizny oraz materiałów w 2022 roku

Jak widzisz, okap nad wyspą to znakomite rozwiązanie w każdej większej kuchni. Możesz wybierać spośród przeróżnych wariantów, dlatego nie powinieneś mieć większych problemów z jego zakupem. Dostosuj konstrukcję do stylu wnętrza i ciesz się bardzo estetyczną kuchnią.

Dzięki okapowi wyspowemu kuchnia zyskuje dodatkowy urok
Okap wyspowy jest znakomitą dekoracją w kuchni

A Ty co sądzisz o urządzeniu, jakim jest okap kuchenny wyspowy? Czy jest to rozwiązanie, które umieściłeś lub chętnie umieściłbyś w swoim domu czy mieszkaniu? A może cenisz sobie jednak inny rodzaj okapu? Na wszystkie cenne uwagi czekamy w sekcji komentarzy umieszczonej poniżej!

Jeśli interesują Cię inne tematy związane z aranżacją kuchni, koniecznie przeczytaj wybrane artykuły. Mamy nadzieję, że wiedza w nich zawarta przełoży się na estetycznie i praktycznie zagospodarowane wnętrze.

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.