1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Łóżko kontynentalne: sen w wersji premium. Co to za rodzaj łóżka i dlaczego warto go mieć?

Wnętrza

3 lata temu

Łóżko kontynentalne: sen w wersji premium. Co to za rodzaj łóżka i dlaczego warto go mieć?

Wyposażenie
7
0
0
7
0

Dobry sen to coś, o czym marzy wiele osób. To najlepsza forma relaksu i regeneracji. Aby móc przekonać się o tym na własnej skórze, zdecyduj się na łóżko kontynentalne. Co to jest? Czy Twoja sypialnia zauważalnie na tym zyska?

Czym jest łóżko kontynentalne?

Jeśli miałeś okazję nocować w hotelu, o co najmniej średnim standardzie, z pewnością korzystałeś wtedy z łóżka kontynentalnego. Co to jest? Jego nazwa za dużo nie zdradza. Określa się nią mebel do spania, składający się z dwóch podstawowych elementów: drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi, oraz umieszczonego na niej sprężynowego materaca kieszonkowego. Cechą charakterystyczną tego łóżka jest jego wysokość – powierzchnia do spania znajduje się nawet ok. 60-70 cm nad podłogą. Mebel ten ma zazwyczaj zamontowany tapicerowany zagłówek.

Zalety łóżka kontynentalnego

Łóżko kontynentalne to obowiązkowy element wyposażenia wielu punktów noclegowych, jednak coraz więcej osób zaczyna umieszczać ten przedmiot w swoich domowych sypialniach. Goście hotelowi doceniają ogromną wygodę korzystania z tego mebla, dlatego chcą na nim spać każdego dnia. Co sprawia, że jest on tak wygodny? Największą zaletą produktu jest sprężynowy materac kieszonkowy. Jego konstrukcja polega na tym, że każda metalowa spirala umieszczona jest w osobnej torebce (kieszonce), co pozwala na idealne dopasowanie przedmiotu do kształtu ciała.

pokój w hotelu łóżko
Łóżko kontynentalne – z hotelowych pokoi do przytulnych, domowych wnętrz.

Sprawdź także: Jak działa łóżko wodne i czy warto je kupić? Wady i zalety materacy wodnych

Jeśli wiesz już, co to jest łóżko kontynentalne, z pewnością zgodzisz się z tym, że jego niewątpliwą zaletą jest wysokość. Ogromny rozmiar drewnianej skrzyni sprawia, że materace (czasami jest ich kilka) znajdują się nawet 70 cm nad posadzką. Takie rozwiązanie sprawia, że możesz łatwo zmienić pozycję z leżącej na siedzącą i bez większego wysiłku wstać z łóżka. Mebel ten zawsze przypada do gustu osobom w starszym wieku, kobietom w ciąży oraz ludziom cierpiącym na bóle stawów.

Wśród dodatkowych elementów, w które może być wyposażone łóżko kontynentalne, znajduje się np. wezgłowie. To zdecydowanie najbardziej dekoracyjna część tego przedmiotu. Klienci zazwyczaj decydują się na pikowane obicia miękkimi tkaninami, ponieważ prezentują się one niezwykle estetycznie, a poza tym są bardzo wygodne. Zagłówek to dla wielu osób obowiązkowa część miejsca do spania, bez której nie wyobrażają sobie tego mebla. Wezgłowie umożliwia komfortowe czytanie lub pracowanie bez wychodzenia z pościeli.

łóżko sypialnia pościel dekoracja
Na sam widok tego łóżka czuję się wyspany.

Łóżko kontynentalne a standardowe

Łóżko kontynentalne pod wieloma względami różni się od typowego modelu znajdującego się niemal w każdym domu. Kontrast ten możesz samodzielnie zauważyć – wystarczy, że raz zaśniesz na wygodnym, hotelowym posłaniu i nie będziesz chciał wracać do zwyczajnego łóżka. Jedną z rozbieżności jest wysokość przedmiotu. Standardowe modele są dosyć niskie, co wielu osobom utrudnia lub uniemożliwia swobodne wstawanie. Takie produkty zawierają zazwyczaj tylko jeden, dosyć cienki materac, dlatego często możesz budzić się obolały i niewyspany.

łóżko kontynentalne
To może być bardzo elegancki mebel.

Jeśli miałbyś jednym słowem wyjaśnić, co to znaczy łóżko kontynentalne, z pewnością mógłbyś odpowiedzieć – wygoda. Producenci dodają coraz więcej elementów do konstrukcji tych mebli, dzięki czemu możesz odczuwać relaks na najwyższym poziomie. Standardowe modele rzadko są wyposażone w dobrej jakości zagłówki, co już na starcie dyskwalifikuje te łóżka w oczach wielu klientów ceniących sobie komfort.

Rodzaje łóżek kontynentalnych

Duży rozmiar tego typu mebli do spania sprawia, że często zajmują one sporą powierzchnię pokoju. W tym przypadku ustawienie w pomieszczeniu szaf, komód czy toaletki może być problematyczne. Konstruktorzy łóżek kontynentalnych postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumenckim i obdarzyli te meble funkcją przechowywania. Twórcy wykorzystali przestrzeń skrzyni, umieszczając w niej różnego rodzaju schowki. Sprawdź, który model będzie dla Ciebie najlepszy.

Z szufladami

Łóżko kontynentalne z szufladami może występować w dwóch wariantach. W jednym z nich półki wysuwają się po obu stronach mebla, a w drugim mamy do dyspozycji podłużne szafki na kółkach wyjmowane od przodu. Korzystanie z tak umieszczonych pojemników jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba podnosić materaca. Jednak wybierając rozkład szuflad, weź pod uwagę wielkość swojej sypialni oraz to, jak ustawisz obiekt, żeby mieć łatwy dostęp do ukrytych komór.

Z pojemnikiem

W niektórych łóżkach kontynentalnych do przechowywania służy cała skrzynia. Dostaniesz się do niej z dwóch stron mebla, poprzez podniesienie materaca do góry. To rozwiązanie jest nieco problematyczne, ponieważ podczas otwierania pojemników znajdująca się na wierzchu pościel spada. Osoby zmagające się z bólami pleców mogą mieć utrudniony dostęp do komór, bo nie będą w stanie udźwignąć materaca. Zaletą jest jednak możliwość wyboru modelu, w którym ogromny schowek został podzielony na mniejsze przegrody. Dzięki temu łatwiej utrzymasz porządek.

łóżko kontynentalne współczesna forma
Łóżko kontynentalne w bardziej awangardowej formie.

Sprawdź także: Jak elegancko i efektownie pościelić łóżko w stylu hotelowym? Pomysły na efektowną aranżację łóżka w sypialni

Łóżko kontynentalne nie jest tanie, ale warto je mieć

Odpoczynek na wysokim poziomie ma zdecydowanie wiele wspólnego z łóżkiem kontynentalnym. Co to znaczy? Mebel znany z hotelowych pokoi na stałe zagościł w sypialniach klientów, ponieważ docenili oni zalety tego produktu. Warto jednak zauważyć, że przedmiot ten nie jest tani. Ceny rozpoczynają się od nieco ponad tysiąca złotych, ale trudno wskazać górną granicę. W tym przypadku, im więcej zapłacisz, tym lepsze łóżko otrzymasz, dlatego nie powinieneś oszczędzać.

Fakt że klienci decydują się na tę dużą inwestycję, dowodzi, że mebel wart jest takich pieniędzy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowy sen to podstawa regeneracji organizmu. Jeśli jesteś wypoczęty, Twój mózg pracuje znacznie efektywniej, masz więcej energii i lepsze samopoczucie. To wszystko możesz osiągnąć, jeśli zadbasz o prawidłowy wypoczynek, który z pewnością ułatwi Ci łóżko kontynentalne.

Co to jest? Mebel, dzięki któremu przestaniesz być obolały i niewyspany, a relaks na nim stanie się jeszcze przyjemniejszy. Inwestycja w ten produkt to świetnie wydane pieniądze.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *