1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Ogarniamy kuchnię – organizery do szuflad. Jak z pomocą kilku elementów zaprowadzić porządek w szufladach kuchennych?

Poradniki

5 miesięcy temu

Ogarniamy kuchnię – organizery do szuflad. Jak z pomocą kilku elementów zaprowadzić porządek w szufladach kuchennych?

Kuchnia Porządki domowe
4
0
0
4
0

Organizery do szuflad ułatwiają efektywne przechowywanie różnych przedmiotów. Przykładem jest wkład na sztućce, dzięki któremu szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz. Jakie organizery sprawią, że Twoja kuchnia będzie funkcjonalna?  

Organizery do szuflad kuchennych – czy da się bez nich obejść? 

Jeżeli szukasz sposobu na efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz uporządkowanie przedmiotów przechowywanych w kuchni, jednym z nich mogą być organizery.  Oczywiście, można się bez nich obyć, ale ich zastosowanie ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie. Organizery do szuflad kuchennych odpowiadają przede wszystkim za optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Dzięki nim wykorzystasz wolne miejsce w sposób funkcjonalny i najbardziej efektywny.

Organizery do szuflad - trzepaczka, sztućce, szuflada, kuchnia
Porządek w szufladach kuchennych pozwala na znacznie szybsze gotowanie

Sprawdź też: Organizacja w kuchni: najlepsze sposoby na przechowywanie w kuchni, które gwarantują porządek w szafkach i szufladach

Organizery do szuflad kuchennych umożliwią uporządkowanie przestrzeni tak, aby potrzebne przedmioty znajdowały się zawsze pod ręką. Wkłady z podziałem na kilka przegródek pomogą Ci uniknąć chaosu w sztućcach lub akcesoriach. Możesz wybrać również organizery do szuflad kuchennych na przyprawy, co wyeliminuje problem rozsypywania lub wietrzenia zawartości torebek. Z kolei wkłady przeznaczone do naczyń zredukują ryzyko obijania się talerzy i wprowadzą porządek do szafek.

Jakie organizery do szuflad na przyprawy wybrać? 

Zastanawiasz się, jakie organizery do szuflad na przyprawy wybrać? Jeżeli zależy Ci na odpowiednim przechowywaniu oraz ochronie przed utratą aromatu czy świeżości, zwróć uwagę na trzy ważne kwestie. Po pierwsze, sprawdź materiał, z jakiego zostały stworzone pojemniki do kuchni. Organizery do przypraw są wykonane zazwyczaj z tworzywa sztucznego, co zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami. Ponadto tworzywo to jest łatwe w czyszczeniu oraz odporne na przebarwienia.

Organizery do szuflad na przyprawy są wykonane również ze szkła. Szklane pojemniki do kuchni prezentują się estetycznie i wbrew pozorom są odporne na uszkodzenia. Zwróć także uwagę na organizery ze stali nierdzewnej, które ochronią przyprawy przed wietrzeniem i utratą aromatów. Z łatwością umyjesz je ręcznie lub w zmywarce, ponieważ są niezwykle odporne na uszkodzenia.

Po drugie, przemyśl, jakiej wielkości powinny być organizery do szuflad na przyprawy. Najczęściej producenci wprowadzają pojemności 80, 120 czy 150 ml. Podczas wyboru kieruj się swoimi preferencjami. Po trzecie, zwróć uwagę na rodzaj zapięcia, które eliminuje problem przechowywania otwartych, ale niezużytych saszetek. Przykładem mogą być korki, zakrętki czy uchylne wieczka.

Organizer na sztućce

Organizer na sztućce składa się zazwyczaj z ułożonych pionowo przegród. Otwory są przeznaczone na łyżki, widelce, noże oraz małe łyżeczki. Często pojawia się również większa przegroda na noże do chleba czy mięsa. Dodatkowo organizer na sztućce może być podzielony na kolejne otwory, do których włożysz takie akcesoria jak nożyczki i chochle. Jeżeli zależy Ci na ochronie mebli lub akcesoriów przed uszkodzeniem, sprawdź, czy wkład do szuflady jest wyścielany gąbką lub innym, amortyzującym materiałem.

Pamiętaj, że wkład na sztućce do szuflad możesz wyciągnąć w każdej chwili, a następnie wyczyścić — dzięki temu unikniesz powstawania pleśni. Organizer na sztućce można postawić również na blacie, ale w takim przypadku zwróć szczególną uwagę na materiał, z jakiego został wykonany i jego kolor – dzięki temu kupisz wkład do szuflad odpowiadający Twoim potrzebom.

A naczynia? Organizery do szuflad na talerze!

Organizery do szuflad na talerze są wykonane w taki sposób, by utrzymywać naczynia w stabilnej pozycji, umożliwiającej łatwe wyjmowanie. Dodatkowo mają zabezpieczenie, na przykład maty antypoślizgowe, które chronią przed zarysowaniami lub stłuczeniem zastawy. Warto zwrócić uwagę na możliwość segregowania talerzy ze względu na ich wielkość. Ponadto część organizerów na talerze może pełnić funkcję ociekaczy dzięki dodatkowej podstawce na wodę oraz kolcom odgradzającym naczynia.

Jak wykorzystać przegródki do szuflad w kuchni?

Przegródki do szuflad umożliwiają przede wszystkim oddzielenie noży od widelców czy łyżek od łyżeczek. Dzięki nim zadbasz bez problemu o dobrą organizację dostępnej przestrzeni i szybko znajdziesz potrzebne rzeczy. Dodatkowo przegródki możesz wykorzystać do uporządkowania drobnych akcesoriów czy przyrządów do gotowania. Jeżeli wybierzesz akcesoria z wyższymi ściankami i dodatkowymi koszykami, możesz postawić je również na blacie kuchennym w celu organizacji sztućców i naczyń po umyciu.

Sprawdź też: Pakowanie próżniowe żywności oraz ubrań i innych tekstyliów — kompleksowy poradnik. Wszystko o pakowaniu próżniowym

Organizery do szuflad kuchennych pomogą Ci w organizacji i efektywnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Wystarczy kilka akcesoriów, by wprowadzić do szafek porządek, a nawet zyskać dodatkową przestrzeń. Dopasuj wkłady na sztućce lub pojemniki na przyprawy do swoich preferencji. Być może da się obejść bez organizerów, ale kiedy wprowadzisz je do swojej kuchni, docenisz z pewnością ich funkcjonalność.

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.