1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Jak działa wskaźnik filtra wody w urządzeniach BRITA?

Poradniki

3 tygodnie temu

Jak działa wskaźnik filtra wody w urządzeniach BRITA?

Kulinaria Zdrowie
2
0
0
2
0

Filtr wody stanowi istotną część urządzeń marki BRITA. Wielu użytkowników zastanawia się jednak, jak działa sam wskaźnik żywotności filtra wody. Kiedy urządzenie „wie”, że powinien on zostać wymieniony?

Systemy filtracyjne marki BRITA są obecnie nie tylko w popularnych dzbankach, ale także butelkach, dyspenserach wody czy też zestawach kranowych. Niezależnie od rodzaju, mają pewien punkt wspólny – łączy je konieczność regularnej wymiany filtra. Nie musisz jednak zapisywać daty, w której wymiana tego elementu będzie wskazana. O tym poinformuje Cię samo urządzenie – jaki jest mechanizm działania tej jakże użytecznej funkcji? W niniejszym artykule postaramy się rzucić na to nieco światła.

morele.net_korzystne oferty

BRITA wskaźnik filtra wody – jak działa ten element?

Stałe monitorowanie zużycia filtra wody jest nieodłącznym elementem utrzymania urządzeń marki BRITA w najlepszej sprawności. W celu ułatwienia Ci tego zadania, producent zastosował wygodne rozwiązanie w postaci elektronicznego wskaźnika, który spotkasz m.in. w dzbankach filtrujących BRITA. Mechanizm znany pod nazwą BRITA Memo samodzielnie informuje Cię o konieczności wymiany, wykorzystując do tego bardzo prostą zasadę działania.

Wszystko oparte jest o zliczanie liczby przechyleń całego dzbanka (co sugeruje opróżnienie jego zawartości z komory). Liczba ta jest zapisywana w pamięci urządzenia i przechowywana w niej. Zwróć uwagę, że podczas przechylenia dzbanka, dioda mruga. Pozwala to mniej więcej ocenić urządzeniu, jak wiele wody opuściło wnętrze dzbanka filtracyjnego.

Sprawdź też: Twarda woda – zagrożenie dla urządzeń domowych, przez które przepływa woda?

Moduł pamięci elektronicznej filtra umieszczonego blisko pokrywy przechowuje również informacje na temat tego, ile litrów wody dany system jest w stanie oczyścić. Następnie przewiduje on, jak wiele czasu pozostało do obniżenia sprawności filtra i kolejno, do jego całkowitego zużycia.

Oznacza to, że wskaźnik nie mierzy bezpośrednio jakości ani ilości przefiltrowanej wody. Opiera się on na zalecanym okresie użytkowania filtra. To skuteczne i jakże proste rozwiązanie pozowała zminimalizować przesadne skomplikowanie tego modułu.

Wskaźnik przepływu wody w systemach filtracyjnych BRITA

BRITA to nie tylko popularne dzbanki filtracyjne, ale także rozbudowane systemy. Pod tym pojęciem kryją się filtry, które pracują np. w kranach. W ich przypadku zasada działania jest nieco inna, ponieważ mamy tu do czynienia z urządzeniami wykorzystującymi wskaźnik przepływu wody.

Jego praca, oprócz rzecz jasna, filtracji przepływających płynów, polega również na stałym monitorowaniu ilości wody, jaka została poddana filtracji. I tu zasada działania jest również maksymalnie uproszczona. Elektroniczny system stale zlicza jej ilość, porównując ją do zapisanej w pamięci żywotności danego filtra. System ten cechuje więc wysoka dokładność, która opiera się na rzeczywistym (i zliczonym) zużyciu wody.

Zastanawiasz się, czy filtr Dafi pasuje do Brita? Co wiedzieć przed jego zakupem? Wyjaśniamy!

Pamiętaj o regularnej wymianie filtrów!

Wskaźnik zużycia filtra w urządzeniach BRITA to najłatwiejszy sposób na monitorowanie przydatności tego jakże ważnego elementu. Jego praca umożliwi Ci korzystanie z najwyższej jakości przefiltrowanej wody – tak, abyś miał pewność, że pijesz to, co najlepsze. Kluczowe znaczenie ma więc stałe monitorowanie jego pracy, tak aby interweniować, gdy będzie to niezbędne.

BRITA, w zależności od rodzaju filtra, zaleca wymianę w okresie 2-6 miesięcy. Dopilnowanie tego zapewnia pełną sprawność urządzenia, z którego możesz czerpać najwięcej korzyści. Wyrobienie nawyku regularnej wymiany filtrów to coś, co gorąco Ci polecamy!

Dzbanki Brita czy Dafi? Który wybrać? Porównujemy i odpowiadamy w naszym osobnym artykule!

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *