1. Home
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. Czy filtr Dafi pasuje do Brita? Co wiedzieć przed zakupem?

Poradniki

3 tygodnie temu

Czy filtr Dafi pasuje do Brita? Co wiedzieć przed zakupem?

Kulinaria Zdrowie
5
0
0
5
0

Zastanawiasz się, czy filtr Dafi pasuje do Brita? Nie tylko Ty! Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jakie filtry pasują do tych dzbanków oraz jak w ogóle one działają. Miłej lektury! 

Czy filtr Dafi pasuje do Brita?

Jak najbardziej! Filtry do dzbanków Dafi pasują także do tych od firmy Brita. Nie tyle marka filtra ma znaczenie, ile jego rodzaj. Na przykład, filtr Brita Maxtra+ Pure Performance bez problemu współgra z dzbankami Dafi wyposażonymi w filtr Unimax. Jeśli chodzi o model Brita Classic, to jest on kompatybilny z dzbankami Dafi Crystal i Atria. Dla tych, którzy zmagają się z twardą wodą, idealnym rozwiązaniem będzie Brita MAXTRA+ Hard Water Expert, który świetnie pasuje do modeli Dafi Crystal, Atria, Atri, Aldo oraz tych z filtrem Unimax.

morele.net_korzystne oferty

Co ile wymieniać filtr w dzbanku Brita?

Zależnie od modelu, jeden filtr wystarczy do przefiltrowania od 100 do 150 litrów wody, co daje komfort wymiany co najmniej raz na miesiąc. To pozwala w pełni wykorzystać potencjał i wydajność wkładu BRITA, ciesząc się czystą wodą przez dłuższy czas.

Sprawdź też: Dzbanki Brita czy Dafi? Zadbaj o zdrowie i wybierz mądrze!

Jak działają filtry dzbankowe?

Bez znaczenia, czy to dzbanki filtrujące Brita, Dafi czy innej marki – proces działania filtrów dzbankowych jest identyczny i tak samo prosty. Do dzbanka należy nalać wodę, a filtr zatrzyma wszelkie zanieczyszczenia. Woda przepływa z górnej komory dzbanka do dolnej, gdzie jest oczyszczana dzięki sile grawitacji i przechodzi przez wkład filtrujący. 

Dolna komora gromadzi już przefiltrowaną wodę, gotową do picia bez konieczności gotowania. Proces oczyszczania to efekt reakcji fizykochemicznych. Aby dzbanki zachowały swoją efektywność, ważna jest regularna wymiana filtrów.

Sprawdź też: Jak działa wskaźnik filtra wody w urządzeniach BRITA?

Niestety, dzbanki nie są w stanie całkowicie usunąć wszystkich zanieczyszczeń z wody, ale skutecznie eliminują takie elementy jak:

 • związki chloru, stosowane do uzdatniania wody w miejskich sieciach wodociągowych;
 • zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak rdza, pochodzące z przestarzałej infrastruktury rur;
 • niektóre metale ciężkie, np. miedź i ołów;
 • zanieczyszczenia organiczne i pestycydy.

Warto pamiętać, że kranówka zazwyczaj jest bezpieczna do picia, jednak butelka na wodę Brita, czy dzbanki filtrujące Dafi to zawsze dobry pomysł zakupowy. Używanie ich pozwala podnieść jakość cieczy z wodociągów, co zwiększa komfort jej spożywania.

Zalety dzbanków filtrowych

Zaopatrując się w nowe filtry do dzbanków regularnie, masz pewność ciągłego dostępu do krystalicznie czystej wody. Korzystanie z dzbanków filtrujących to nie tylko kwestia zdrowia, ale też sporo innych korzyści, na przykład:

 • Ekologia na pierwszym miejscu – zastępując butelkowaną wodę dzbankiem filtrującym, robisz wielki krok w kierunku ochrony środowiska, ograniczając ilość odpadów plastikowych.
 • Oszczędność w długim terminie – choć inwestycja w dzbanek filtrujący może wydawać się początkowo większa, z czasem przekłada się na znaczne oszczędności w porównaniu do ciągłego kupowania wody butelkowanej.
 • Woda wyższej jakości – filtracja poprawia nie tylko smak wody, ale i wszystkich napojów, które na niej bazują, takich jak herbata czy kawa, sprawiając, że są one znacznie bardziej aromatyczne.

Sprawdź też: Karafka filtrująca + butelka filtrująca Vital marki BRITA – recenzja zestawu

Oczywiście, korzystając z dzbanków filtrujących, nie tylko pijesz lepszą wodę, ale również przyczyniasz się do lepszego jutra dla planety.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *