1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Dzień Singla – kiedy wypada i jak go spędzić?

Poradniki

5 miesięcy temu

Dzień Singla – kiedy wypada i jak go spędzić?

DIY Święta
19
2
0
19
2

Dzień Singla – powód do radości czy zmartwień? Okazja do świętowania czy rozpaczania nad swoim losem? Co najlepiej wtedy zrobić? Kiedy w ogóle wypada Dzień Singla 2022?

Bycie singlem absolutnie nie jest powodem do wstydu, czy zmartwień. Wiele osób z pokolenia naszych rodziców czy babć niestety tego nie rozumie. Czasem faktycznie nie jest to do końca nasz wybór i mimo usilnych poszukiwań miłości, ciągle nie udaje nam się jej znaleźć.

Pamiętaj jednak, że bycie „wolnym” można wykorzystywać bardzo intensywnie! Nawet jeżeli nie chcesz być singlem – zwróć uwagę na korzyści. Masz wtedy więcej pieniędzy na własne wydatki, nie musisz dostosowywać swoich planów do drugiej osoby, możesz spędzać czas tak, jak Ci się podoba. Niezależnie od tego, czy jesteś singlem z wyboru, czy to los tak zdecydował, wykorzystaj ten dzień jak najlepiej! Podpowiadamy, jak uczcić Dzień Singla w 2022 roku!

Dzień singla - przytulanie siebie
Zadbaj o siebie w Dzień Singla

Dzień Singla – czy jest co świętować?

Dzień Singla to doskonała okazja do świętowania w niezwykle doborowym towarzystwie, czyli… z samym sobą! Nie ma nic złego w wyjściu do kina w pojedynkę, czy spędzeniu dnia w samotności. Kawa na mieście bez koleżanki lub wyjście na drinka bez kumpla? Dlaczego nie?!

Myśląc o społecznej akceptacji osób pozostających bez partnera, często przychodzą na myśl niewybredne uwagi starszych osób, adresowane do młodszego pokolenia podczas rodzinnych spotkań. Wsłuchując się w ich treść, można uznać, że w opinii społeczeństwa, osoby, które z różnych względów nie zdecydowały się na związek, mają być życiowymi nieudacznikami. Tymczasem – nic bardziej mylnego!

Sprawdź też: Niewymagające kwiaty doniczkowe: 15 niezniszczalnych roślin dla zapracowanych, początkujących i nie tylko!

Opinia socjologów jest tu jednoznaczna – single to, w zdecydowanej większości, osoby, które świetnie radzą sobie w życiu. Nie narzekają na warunki mieszkaniowe, śmiało realizują pasje, dbając jednocześnie o karierę i rozwój osobisty. To wszystko, bezsprzecznie, zasługuje na szacunek i uznanie społeczeństwa. Podobnie jak miłe spędzenie Dnia Singla 2022! A kiedy tak właściwie on wypada?

Kiedy jest Dzień Singla? 

Poszukując informacji o Dniu Singla, natrafimy na trzy daty: 13.02, 15.02 oraz 11.11. Druga data lutowa powinna być nam najbliższa, ponieważ świętowanie w listopadzie odbywa się jedynie w krajach poza naszym kontynentem. We wszystkich trzech przypadkach te daty mają sens – 13 lutego to dzień przed walentynkami, 15 lutego to u nas dzień po walentynkach, a 11 listopada, między innymi w Chinach, to tak zwany Dzień Podwójnej Jedenastki. Symboliką 11.11 są cztery pałki, które wskazują na osoby ze statusem singla. Ujednolicony, Światowy Dzień Singla nie istnieje, ponieważ te daty w zależności od kontynentu są różne. 

kawa w dzień singla to dobry pomysł na celebrację tego dnia
A jak Ty spędzisz Dzień Singla 2022?

Chińskie święto singla jest tak naprawdę przez większość świata, oprócz Europy. Lutowy termin wywodzi się z Włoch, za to mieszkańcy Wielkiej Brytanii obchodzą to święto 13 lutego. Ale nikt nie będzie Ci mówił, kiedy masz obchodzić Dzień Singla! Jeżeli masz ochotę świętować go właśnie teraz, czyli 11 listopada – zrób to!

Podsumowując: kiedy jest Dzień Singla 2022? Jeden świętowaliśmy w lutym, ale niemal cały świat poza Europą obchodzi go 11 listopada. Dlatego też – śmiało możesz przyłączyć się do celebracji tego dnia.

Sprawdź też: Mata do akupresury, czyli mata z kolcami – czy warto ją kupić? Jak działa? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Dzień Singla czasem określany jest jako „antywalentynki” – negatywne nacechowanie tej frazy wskazuje na to, że to nieprzyjemna data. Chcemy pokazać, że ten czas możesz wykorzystać bardzo pozytywnie lub po prostu TAK, JAK MASZ NA TO OCHOTĘ. Najpierw jednak dowiedz się, ile osób w Polsce żyje bez tak zwanej drugiej połówki.

Ilu singli mieszka w Polsce?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, ile osób w Polsce żyje bez partnera? Jeśli tak, z pewnością zdążyliście już poznać odpowiedź na to pytanie. Wszystkim tym, którzy nigdy nie interesowali się problematyką struktury gospodarstw domowych w naszym kraju, serwujemy garść statystyk.

Sprawdź też: Kawa z ekspresu — jaka jest najzdrowsza?

Dane z poprzedniego Narodowego Spisu Powszechnego, przeprowadzonego w 2011 roku, zawierają informację o strukturze gospodarstw domowych w Polsce. 10 lat temu, aż 24% ogółu stanowiły gospodarstwa jednoosobowe. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Politechniki Warszawskiej w 2019 roku, jedynie potwierdziło, że dane zebrane przez GUS wciąż pozostają aktualne. Co istotne, odsetek ludzi wybierających życie bez partnera, w najbliższych latach najprawdopodobniej będzie się zwiększał. 

Kup sobie prezent sam!

Czy wypada podarować sobie coś z okazji Dnia Singla 2022? Najlepszym prezentem będzie przede wszystkim akceptacja samego siebie. Jeżeli nie jesteś singlem z wyboru i chciałbyś kogoś znaleźć – prezentem może być założenie konta na portalu randkowym.

Dzień singla - klawiatura
Zakup sprzętu elektronicznego na Dzień Singla może być trafionym pomysłem

Jeżeli preferujesz bardziej tradycyjne upominki – po prostu kup sobie coś ładnego! Coś, o czym zawsze marzyłeś. Nieważne, czy będzie to nowy smartfon, designerska lampa, czy po prostu ulubiona czekolada. To Ty masz być zadowolony, a że sam siebie znasz najlepiej – nie będziemy Cię zanadto zanudzać propozycjami prezentowymi. Jedyne, co polecamy, to skorzystanie z naszych kodów rabatowych, które znajdziesz poniżej. Bo prezent na Dzień Singla 2022 wcale nie musi być drogi

kody rabatowe morele

Jak spędzić Dzień Singla?

Jak spędzić Dzień Singla? Przede wszystkim – ciesz się życiem! Rób to, na co masz ochotę! Ty najlepiej wiesz, co sprawia Ci przyjemność i co chcesz robić w dniu swojego święta. Spędź ten dzień niebanalnie. Oczywiście może się to wiązać z pewnymi ograniczeniami, ponieważ 11.11 to w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości, więc wiele miejsc będzie tego dnia zamkniętych. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by zorganizować sobie dzień w spa 10 listopada lub umówić się na masaż relaksacyjny 12 listopada. Jeżeli wolisz świętować z kimś – umów się ze znajomymi w knajpie lub po prostu zaproś ich do siebie na planszówki.

Podsumowując: kiedy jest Dzień Singla w Polsce? W Europie przyjmuje się, że data ta to 13.02, jednak prawie na całym świecie single świętują 11.11. Tylko od Ciebie zależy, kiedy chcesz celebrować to święto.

korzystne oferty morele

Wierzymy, że podsunęliśmy Ci odpowiednie pomysły na to, jak spędzić Dzień Singla oraz wiesz już, jaki prezent sobie sprawić. Koniecznie pochwal się w komentarzu, jak zamierzasz wykorzystać ten dzień! 

Jeżeli szukasz inspiracji na pomysł prezentu dla siebie samego, koniecznie zajrzyj do tych artykułów.

19
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.