1. Home
  2. /
  3. Zrób to sam
  4. /
  5. Jak zrobić stroik wielkanocny w kilku prostych krokach? Poradnik DIY

Zrób to sam

2 lata temu

Jak zrobić stroik wielkanocny w kilku prostych krokach? Poradnik DIY

Dekoracja wnętrz Dodatki Święta
12
0
0
12
0

Jak zrobić stroik wielkanocny, który będzie cieszyć wzrok oryginalnym wyglądem? Sprawdź, jak wykonać stroik na Wielkanoc, który będzie wymagać od Ciebie jedynie poczucia estetyki! Poradnik DIY krok po kroku.

Słów kilka o Wielkiej Nocy

Wielkanoc to przede wszystkim święto Zmartwychwstania Pańskiego. Poprzedzone ono jest Wielkim Tygodniem, podczas którego chrześcijanie przygotowują się na te najważniejsze święto. W 2022 roku Wielkanoc wypada dopiero 17 kwietnia.

Jak zrobić stroik wielkanocny - pisanki z baziami
Pisanki jako ozdoba stołu to za mało! Postaw na oryginalny, efektowny stroik!

Myśląc o Wielkiej Nocy, nie sposób pominąć pisanek. Prezentują się one świetnie w koszyczku wielkanocnym, jednak ich zaaranżowanie jako ozdób do salonu nie jest takie proste, rzadko kiedy prezentują się one elegancko. Można je oczywiście umiejscowić w ozdobnej misie lub wysokim słoju, jednak zajmują wiele miejsca i nie są aż tak efektowne. Próby zaaranżowania ich w koszach wiklinowych czasem bywają interesujące, lecz to nadal za mało, by mówić o zjawiskowej ozdobie. 

Sprawdź też: Czym jest ploter laserowy? Do czego służy, ile kosztuje i jak go używać?

Opcji ozdób kupnych w tym okresie jest multum – jednak często wyglądają tanio lub są niedopracowane. Trudno jest znaleźć dekorację Wielkanocną, która przyciąga wzrok i jest swego rodzaju wyjątkowa. Dlatego w tym roku stawiamy na stylowy stroik, który z naszym poradnikiem wykonasz w okamgnieniu! 

Jak trudno jest zrobić stroik Wielkanocny w szkle? Czy będziesz potrzebować specjalnych ozdób i narzędzi?

Zastanawiasz się, jak zrobić stroik wielkanocny, i obawiasz się, że będzie to trudne? Nie martw się! Wybierając nasz poradnik, nie będziesz potrzebować specjalnych ozdób czy narzędzi – gwarantujemy, że wszystkie użyte elementy są łatwo dostępne.

Jak zrobić stroik Wielkanocny? Tego będziesz potrzebować:

  • wazon lub wysokie szklane naczynie typu akwarium kula, ewentualnie ozdobny słój;
  • kamyczki lub keramzyt;
  • gałązki bukszpanu wieczniezielonego, bazie, mech, cebulowe kwiaty wiosenne lub trawa (najlepiej wybrać dwie lub trzy rzeczy z tej kategorii);
  • plastikowe ozdoby – na przykład kolorowe jajeczka lub zajączek Wielkanocny;
  • piórka lub sztuczne kwiaty.

Do tego poradnika nie będziesz potrzebować nawet nożyczek ani ołówka! Liczy się tylko estetyczne ułożenie wszystkich elementów i brak przesady. Zbyt wiele ozdobników sprawi, że nasz stroik na Wielkanoc zacznie wyglądać kiczowato, a tego oczywiście chcielibyśmy uniknąć.

Sprawdź też: Masz w sobie krawiecką smykałkę? Maszyna do szycia dla początkujących to bardzo dobry pomysł!

Pamiętaj, że mech oraz ogółem ściółka leśna jest pod ochroną i nie wolno wynosić tego z lasu! Zakup go, wtedy będziesz mieć pewność, że nie niszczysz lasu, a korzystasz z produktu specjalnie do tego celu przeznaczonego!

Jak zrobić stroik wielkanocny krok po kroku

Wielkanocny stroik w szkle jest banalnie prosty do wykonania. Z pewnością sobie poradzisz z jego wykonaniem. Wiesz już, jakie elementy z pewnością Ci się przydadzą – no to co, zaczynamy?

Ułożenie podstawy

Na początek wysyp kamyczki lub keramzyt na dno szklanego naczynia – postaraj się przy okazji wyłożyć tę warstwę równomiernie. Kamyczków nie powinno być więcej niż maksymalnie ⅓ wysokości naczynia. Zadaniem tego elementu jest jedynie wystrój, więc postaraj się, by wyglądało to estetycznie.

W następnym kroku delikatnie przysyp poprzednią warstwę mchem – nie może to być zbyt gruba warstwa. Możesz zostawić pusty środek – na tym etapie mogę Ci zdradzić, że czymś go wypełnimy w kolejnym kroku i w ten sposób będzie Ci znacznie łatwiej.

Włożenie roślinki

Do zrealizowania tego kroku wybierz krokusy, hiacynty lub inne wiosenne kwiaty cebulowe. Nie wyciągaj ich z doniczki produkcyjnej, a po prostu umiejsców je pośrodku dotychczas przygotowanej aranżacji. Aby ukryć nieładną doniczkę, uzupełnij szklane naczynie mchem tak, by ją szczelnie zakryć. 

Mech znajdujący się w szklanym naczyniu oprócz ładnego wyglądu zagwarantuje wybranej roślince dodatkowe nawilżenie, kiedy będzie z niego odparowywać woda. Już na tym etapie kompozycja prezentuje się świetnie – możesz ją tak zostawić lub… przejść do kolejnego kroku, jeśli jeszcze Ci mało!

Zdobienie szklanej wazy

Do ozdobienia szklanego naczynia użyj produktów przywodzących na myśl Wielkanoc! Według własnej wizji powtykaj w mech bazie, porozrzucaj po nim malutkie plastikowe jajka lub wypełnij resztę słoja pojedynczymi piórkami. Możesz również postawić na ozdobienie wazy z zewnątrz – rozrzuć wokół niej delikatne piórka lub plastikowe jajeczka, ewentualnie ustaw obok plastikowego zająca wielkanocnego. Czegokolwiek nie zrobisz – z pewnością Twoje dzieło będzie się doskonale prezentować. 

Aranżacja stroika Wielkanocnego

Wiesz już, jak zrobić stroik Wielkanocny krok po kroku – lecz gdzie go umieścić? Być może wybierzesz komodę lub jedną z kluczowych półek w salonie? To doskonały pomysł, lecz jeszcze lepszym będzie umiejscowienie stroika wielkanocnego na stole w salonie. Dzięki temu każdy gość, ale również i członek rodziny będzie zawieszać wzrok na tej znakomitej ozdobie na Wielkanoc. 

Stroiki wielkanocne na stół cieszą się dużą popularnością, ale jak je tam ustawić? Jeśli Twój stół styka się którymś rogiem ze ścianą – postaw tam swoją ozdobę. Będzie to najbezpieczniejsze ustawienie, bez ryzyka, że ktoś strąci go ze stołu. Natomiast jeśli Twój stół jest wolnostojący i nie ogranicza go osłonięcie z żadnej strony – wybierz miejsce pośrodku stołu.

Stroik w szkle sprawdzi się również poza Świętami Wielkanocnymi – wtedy wystarczy jedynie wymienić świąteczne elementy na plastikowe kwiatuszki, biedroneczki lub ozdobne kamyczki. W zależności od pory roku możesz mieć coraz to nowy stroik, stworzony na tej samej, pięknej podstawie. 

Sprawdź też: Co postawić na komodzie? Wybierz najlepsze dekoracje!

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak zrobić stroik Wielkanocny na stół do salonu! Jak Ci się podoba taki pomysł? Czy spróbujesz zrobić swój własny stroik wielkanocny w szkle? A może masz lepszy pomysł na własnoręcznie wykonane ozdoby z okazji Wielkiej Nocy? Koniecznie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu! 

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.