1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Drzwi loft do mieszkania – sprawdź, czym powinny się charakteryzować drzwi typu loft

Wnętrza

2 lata temu

Drzwi loft do mieszkania – sprawdź, czym powinny się charakteryzować drzwi typu loft

Aranżacja Wyposażenie
9
0
0
9
0

Drzwi loft to ciekawa propozycja do nowoczesnego wnętrza. Drzwi w stylu loftowym podkreślają styl aranżacji oraz pozwalają na ciekawy podział przestrzeni. Jakie są rodzaje drzwi typu loft i w jakich pomieszczeniach się sprawdzą? Podpowiadamy!

Drzwi loft, czyli jakie – drewniane czy szklane?

Styl loftowy to modny kierunek w aranżacjach wnętrz. Pomieszczenia w stylu loft cechują się przestrzenią, światłem oraz charakterystyczną prostotą. We wnętrzach loftowych chętnie wykorzystywane są surowe industrialne materiały, takie jak beton, szkło, drewno lub metal. Dotyczy to zarówno wykończenia ścian i podłóg, jak i wyposażenia. Uzupełnieniem są drzwi oraz stolarka okien. Jak wyglądają drzwi wewnętrzne loft?

Panuje tu duża różnorodność. W ofercie znajdziesz drzwi drewniane, drzwi szklane loft lub stylowe drzwi przesuwne loft lustro. Ich cechą wspólną jest industrialna stolarka oraz minimalizm, realizowany przez duże i gładkie powierzchnie. Drzwi loftowe drewniane wykonane są z drewna o surowej fakturze z widocznymi słojami. Mogą być w całości wykonane z drewna lub posiadać stalowe obramienie i wzmocnienia. Popularne są również drzwi drewniane ze stylowym przeszkleniem.

Drzwi loft
Drzwi loft to bardzo ciekawa propozycja dla nowoczesnego wnętrza

Sprawdź też: Drzwi szklane w mieszkaniu – moda na przeszklone drzwi w stylu loftowym

Drzwi szklane loft to świetny sposób na zaakcentowanie osobnych pomieszczeń w otwartej przestrzeni. Lustrzane elementy pozwolą Ci optycznie powiększyć wnętrze.

Drzwi typu loft – nie tylko do pomieszczeń loftowych

Drzwi loftowe, wbrew pozorom, sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach w stylu industrialnym. To także świetny wybór do każdego wnętrza, w którym zależy Ci na podkreśleniu wielkości pomieszczenia lub zachowaniu przepuszczalności światła. Będą więc dobrym wyborem w dużym mieszkaniu lub przestronnym domu. Drzwi przesuwne loft sprawdzą się także w nowoczesnym biurze, jako stylowy i prosty podział przestrzeni.

Drzwi typu loft
Drzwi typu loft, które przykują uwagę gości

Drzwi loft lustrzane podkreślą nowoczesne minimalistyczne wnętrze. Jeśli zdecydujesz się na obramienie z jasnego drewna lub drzwi sosnowe, z powodzeniem możesz zainstalować je również we wnętrzu w stylu skandynawskim. Przeszklone drzwi o obramieniu w kolorze wenge lub metalu dobrze sprawdzą się również w klasycznych aranżacjach.

Harmonijkowe, otwierane, przesuwne – wiele możliwości aranżacji

Oprócz klasycznych drzwi otwieranych możesz zdecydować się na system drzwi przesuwnych, który z powodzeniem może zastąpić ściankę działową. Inną propozycją są modne drzwi harmonijkowe loft. Łatwy mechanizm składania i otwierania pozwoli Ci szybko podzielić wnętrze na dwa osobne pomieszczenia lub stworzyć otwartą, przestronną przestrzeń.

Szklane, przesuwane drzwi
Szklane, przesuwane drzwi

Drzwi loft to sposób na stylowe wykończenie nowoczesnego wnętrza lub przełamanie klasycznej aranżacji. Szeroki wybór materiałów i modeli zapewnia liczne możliwości aranżacyjne. Składane lub przesuwne drzwi z powodzeniem zastąpią ściankę działową i zapewnią Ci większą swobodę w kształtowaniu podziału pomieszczeń w Twoim wnętrzu.

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *