1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Farba tablicowa w kuchni – gotowe aranżacje i pomysły na ścianę w kuchni z wykorzystaniem tablicówki

Wnętrza

3 lata temu

Farba tablicowa w kuchni – gotowe aranżacje i pomysły na ścianę w kuchni z wykorzystaniem tablicówki

Kuchnia
7
0
0
7
0

Farba tablicowa w kuchni to praktyczny i oryginalny sposób na nowoczesną aranżację ściany oraz wykorzystanie przestrzeni nad blatem. Przedstawiamy modne inspiracje oraz pomysł na ścianę w kuchni z tablicówką w roli głównej.

Farba tablicowa w kuchni – praktyczna aranżacja ściany

Farba tablicowa to jeden z najnowszych trendów w aranżacji ścian w kuchni. Czarna farba wygląda bardzo efektownie oraz daje możliwość zapisywania na niej ulubionych przepisów lub wiadomości dla domowników. Dostarcza także stylowej odpowiedzi na pytanie „co nad blatem w kuchni?”. Możesz również postawić na farbę tablicową magnetyczną, dzięki czemu przytwierdzisz do ściany magnesy z podróży oraz zdjęcia z przyjaciółmi.

Farba tablicowa w kuchni

Farba tablicowa w kuchni to niezwykle praktyczny wybór. To farba łatwo zmywalna, dzięki czemu ścieranie jej jest banalnie proste. Czarna farba do ścian sprawdzi się również w miejscach, które łatwo zachlapać podczas gotowania lub mycia naczyń. Tablicówka stwarza również niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Jaką farbę tablicową do kuchni wybrać?

Pierwszym krokiem w kierunku stylowej i praktycznej aranżacji kuchennej ściany jest wybór koloru farby tablicowej. W ofercie handlowej znajdziesz zarówno klasyczną farbę czarną, jak i szarą, a także wiele różnych kolorów. Do najpopularniejszych należą ciemne barwy, które dobrze kontrastują z jasną kredą, ale możesz wybierać również spośród pastelowych i jasnych kolorów.

Alternatywą dla klasycznej farby tablicowej może być farba tablicowa magnetyczna. Taka farba oprócz standardowej możliwości robienia notatek pozwoli Ci także przyczepić karteczki lub ozdobne obrazki bez konieczności wbijania pinezek czy gwoździ. Kompozycję możesz w każdej chwili zmienić i cieszyć się nową aranżacją ściany.

Sprawdź: Czarna kuchnia – czy to dobry pomysł? Inspiracje i porady na temat czarnej kuchni

Farba tablicowa w kuchni – wady i zalety

Farba tablicowa w kuchni to efektowny element dekoracyjny oraz praktyczne rozwiązanie. Przede wszystkim farba jest wodoodporna, dzięki czemu może być zastosowana w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu lub płyty, na której gotujesz posiłki. Jest łatwo zmywalna, co sprawia, że taką ścianę łatwo utrzymać w czystości. Kolejnym plusem jest możliwość szybkiego przearanżowania ściany poprzez zmianę napisów lub przypiętych magnesami obrazków. Taka ściana to także wygodna platforma komunikacyjna dla całej rodziny.

Taki typ dekoracji ściennej ma jednak swoje wady. Farba tablicowa w kuchni wydziela specyficzny zapach i ze względu na swoje właściwości chemiczne raczej nie nadaje się dla alergików. Innym mankamentem jest pył, który unosi się ze ściany podczas pisania i opada na podłogę lub kuchenny blat. Nie każda farba jest również tak dobrze zmywalna, jak deklaruje to producent, bywa bowiem, że trudno usunąć ją ze ściany. Wadą jest również wysoki koszt w porównaniu do klasycznych farb ściennych.

Jak wykorzystać farbę tablicową w kuchni? Inspiracje i pomysły

Farba tablicowa to ciekawy pomysł na aranżację kuchni. Możesz pomalować nią całą ścianę, wyodrębniony fragment lub zdecydować się na umieszczenie tablicówki między szafkami czy na drzwiach lodówki. Możliwości jest naprawdę dużo. Oto niektóre z nich.

Duża farba tablicowa w kuchni

Farba tablicowa między szafkami w kuchni

Farba tablicowa między szafkami w kuchni to ciekawy sposób na zagospodarowanie przestrzeni między blatem a szafkami. Możesz także pokryć farbą przestrzeń między szafkami wiszącymi. To doskonałe miejsce, żeby zapisać przepisy lub przywiesić ulubione zdjęcia. Możesz także zapisywać w tym miejscu swoje bieżące plany.

Farba tablicowa w kuchni nad blatem

Tablicówka zamiast płytek w kuchni idealnie sprawdza się nad blatem. Farba jest wodoodporna i dobrze znosi kontakt z wilgocią, sprawdzi się więc również w bezpośrednim sąsiedztwie płyty grzewczej lub zlewozmywaka. Farba tablicowa nad blatem w kuchni pozwoli Ci także zapisać przepis na ciasto lub inną potrawę, którą planujesz przyrządzić, tak abyś miał go zawsze wygodnie na linii wzroku.

Farba tablicowa na ścianie kuchni

Farba tablicowa w kuchni nie musi ograniczać się do danego fragmentu ściany. Możesz uzyskać totalny efekt, malując nią całą powierzchnię ściany, dzięki czemu stworzysz efektowną jednolitą przestrzeń oraz dużo miejsca do zapisywania. Taka ściana świetnie sprawdzi się w nowoczesnej kuchni, w której zamiast klasycznych zamykanych szafek są minimalistyczne półki ścienne.

Zobacz: Kuchnia w granacie? Granatowa kuchnia – jak ją urządzić?

Farba tablicowa na drzwiach lodówki

Farba tablicowa magnetyczna w kuchni to nie tylko pomysł na ściany. Możesz także użyć jej jako farby do lodówki! W ten sposób oprócz klasycznej możliwości przypinania magnesów zyskasz jeszcze powierzchnię do zapisywania listy zakupów, ważnych przypomnień oraz wiadomości dla innych domowników. Skoro każdy zagląda do lodówki, nie sposób jest ich przeoczyć.

Farba tablicowa w kuchni stwarza szereg możliwości aranżacyjnych. Możesz umieścić ją na całej powierzchni ściany, użyć zamiast płytek między szafkami oraz pomalować nią lodówkę. Duży wybór kolorów pozwoli Ci idealnie dopasować kolor farby do stylu Twojej kuchni. Efektowna matowa powierzchnia pozwoli Ci zapisać przepisy, wiadomości oraz przypomnienia o ważnych wydarzeniach. Możesz także zdecydować się na farbę tablicową magnetyczną i udekorować swoją kuchnię magnesami z podróży oraz zdjęciami z bliskimi. Gdy aranżacja Ci się znudzi, łatwo zmienisz ją na inną.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *