1. Home
  2. /
  3. Trendy
  4. /
  5. Nawilżacz powietrza ewaporacyjny – ranking polecanych modeli

Trendy

2 lata temu

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny – ranking polecanych modeli

Rankingi Wyposażenie
19
0
1
19
0

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny to innowacyjne urządzenie, które zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Ponadto oczyszcza je z kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Sprawdź, jaki wybrać nawilżacz powietrza – ranking najlepszych produktów.

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny: ranking 5 różnych modeli

Nawilżacz ewaporacyjny – ranking tego typu urządzeń przedstawia 5 różnych modeli, które wyróżniają się materiałami wysokiej jakości, cichą pracą, dodatkowymi funkcjami, a także ładnym wyglądem. Wszystkie zwiększają wilgotność powietrza w pomieszczeniu do optymalnego poziomu, a to działa korzystnie na zdrowie i kondycję skóry człowieka. Dobierz produkt, który będzie spełniał Twoje oczekiwania, a przed zakupem poczytaj o każdym z nich. 

Stadler Form Oskar

Czy Twoim marzeniem jest cichy nawilżacz powietrza? Ranking nie może zatem pominąć modelu Stadler Form Oskar, należącego do grupy urządzeń niegenerujących dużego hałasu. Z tego powodu podczas swojej całodobowej pracy nie obudzi dziecka oraz zapewni warunki do spokojnego spędzenia czasu wolnego. Ponadto nawilżacze powietrza firmy Stadler Form mają ciekawy design. Model Oskar przyciąga wzrok wielu osób swoją kwadratową, czarną obudową idealnie komponującą się ze srebrną podstawą. 

Sprawdź też: Podpowiadamy, jak nawilżyć powietrze w pokoju – skuteczne metody

Specjalny tryb nocny zasługuje na wyróżnienie. Dzięki niemu możesz używać urządzenia przez całą dobę. Gdy włączysz tę opcję, głośność pracy obniży się, a także przygasisz lub całkowicie wyłączysz migoczące na obudowie diody. Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Stadler Form Oskar wziął udział w teście, który wykazał, że zasypianie przy włączonym sprzęcie nie sprawia trudności.

Philips HU4813/10

Model Philips HU4813/10 jest ewaporacyjnym nawilżaczem powietrza z serii 2000. Zastosowano w niej technologię NanoCloud będącą najzdrowszą i najbardziej cenioną metodą na nawilżenie powietrza. Co ciekawe, do działania tego urządzenia wystarczy sama woda bez zbędnych środków chemicznych. Dzięki temu wydobywająca się mgiełka nie zagraża powstaniem plam bądź białych śladów na meblach. 

Klarta Humea WiFi 

Chcesz wybrać zdalnie sterowany nawilżacz ewaporacyjny? Ranking w takim razie musi uwzględnić taką pozycję, jaką jest model Klarta Humea WiFi. To niesamowicie inteligentne urządzenie skutecznie rozwiąże problem związany z niską wilgotnością powietrza, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Nawilżacz powietrza firmy Klarta pracuje w trybie automatycznym, a jego dobra wydajność 300ml/h została sprawdzona również w większych pomieszczeniach. 

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Klarta Humea
Nawilżacz powietrza ewaporacyjny – Klarta Humea WiFi | Źródło: klarta.pl

Czemu ten model zasługuje na wyróżnienie? Możliwość sterowania nim za pomocą smartfona z pewnością przykuwa uwagę. Przed powrotem do domu włącz dyfuzor, wejdź do odpowiednio nawilżonego pomieszczenia i rozkoszuj się świetnie oczyszczonym powietrzem. Sprzęt firmy Klarta jest synonimem zarówno wydajnej, jak i inteligentnej pracy. Cechuje go także niski koszt eksploatacji, ponieważ pojemny filtr starcza na aż 180 dni. 

Blaupunkt AHS801

Ergonomiczne, energooszczędne i wydajne modele, takie jak ten z firmy Blaupunkt HS801, to innowacyjne nawilżacze ewaporacyjne. Ranking uwzględnia wymienione urządzenie, ponieważ wyróżnia je naturalny sposób nawilżania powietrza. Posiada ono również filtr antybakteryjny z jonami srebra, dzięki czemu zapobiega rozmnażaniu się drobnoustrojów. Co więcej, nawilżacz AHS801 na stałe utrzymuje wilgotność w pomieszczeniu na optymalnym poziomie w zakresie od 40 do 80%. Ponadto, za pomocą wbudowanego timera, możesz ustawić czas, po którym urządzenie zakończy swoją pracę. 

Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2 

Kolejnym sprzętem tego typu wymienionym w rankingu jest model Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2. Ten ewaporacyjny nawilżacz powietrza stanowi niedrogą propozycję dla osób chcących polepszyć jakość powietrza w mieszkaniu, ale które nie mogą korzystać z urządzenia ultradźwiękowego. Ponadto obsługa sprzętu należy do niezwykle łatwych czynności i nie powinna sprawić Ci problemów. Dzięki 4-litrowemu pojemnikowi pomieścisz niezbędną ilość wody do pracy trwającej około 8 godzin. 

Sprawdź też: Wybieramy oczyszczacz powietrza! Jakie są rodzaje oczyszczaczy powietrza, jak duże powierzchnie obejmują i ile kosztują?

Pamiętaj, że model Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2 umożliwia ustawienie poziomu nawilżenia w zakresie 3 stopni. Do wyboru masz również tryb automatyczny polegający na uzyskaniu przez dyfuzor jak najlepszej wilgotności powietrza. Co więcej, to sprzęt wyposażony w przejrzysty i elegancki wyświetlacz, na którym oprócz oczywistego parametru widnieje wskaźnik poziomu wody, tryb pracy oraz przycisk zasilania. Oczywiście możesz także sterować urządzeniem za pomocą aplikacji w smartfonie. 

Dlaczego warto zainwestować w nawilżacz powietrza ewaporacyjny do mieszkania?

Nawilżacz powietrza to jeden z najbardziej przydatnych sprzętów, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i otoczenie. Według badań odpowiedni poziom wilgotności powietrza zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę. Dezaktywuje on cząstki wirusa grypy, a co za tym idzie, minimalizuje prawdopodobieństwo jego zarażeniem. Ponadto zwiększona wilgotność w pomieszczeniu zapobiega nocnemu chrapaniu. Zastosuj nawilżacz powietrza przed pójściem spać, a polepszysz swoją jakość snu. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na Twoją wydajność w pracy.

Okres jesienno-zimowy wiąże się często z suchością skóry, włosów i paznokci. Dodatkowe podrażnienie wywołują urządzenia grzewcze, które działają w domu, ale również w pracy. Nawilżacz powietrza ewaporacyjny może pomóc w zminimalizowaniu tych negatywnych skutków. Dzięki niemu unikniesz popękanych ust oraz przesuszonej i zaczerwienionej cery. Ponadto, jeśli jesteś alergikiem, spróbuj skorzystać z dyfuzora, aby ułatwić proces oddychania. Co więcej, możesz użyć go w leczeniu przeziębienia, aby załagodzić dyskomfort i złe samopoczucie. 

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny ranking
Porządny nawilżacz powietrza – czy na pewno taki ci potrzebny? | Źródło: zestawienie.pl

Zastosowanie sprzętu tego typu w pokoju dziecięcym niesie wiele korzyści także dla niemowlaka. Odpowiednia wilgotność powietrza zafunduje dziecku lepszy sen i przespaną noc. Bobas nie będzie marudny i ospały, co stanowi dodatkową zaletę dla rodziców. Wystarczy, że zakupisz cichy nawilżacz powietrza, a każdy z domowników lepiej się wyśpi. 

Sprawdź też: Czy nawilżacz na kaloryfer działa? Jak wyglądają nawilżacze na grzejniki, w jakich są cenach i czy można wykonać je samodzielnie?

Jeżeli jesteś miłośnikiem roślin, to również powinieneś wybrać innowacyjne urządzenie, które zadba o właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu. Pamiętaj, że gatunki takie jak monstera, skrzydłokwiat czy dracena uwielbiają zraszanie. Nawilżacz powietrza będzie jeszcze lepszą opcją, dzięki której rośliny staną się bardziej żywe i zielone. Ponadto parny klimat panujący we wnętrzu jest cieplejszy od suchego, co pomoże zredukować dodatkowe koszty. 

Jak działają ewaporacyjne nawilżacze powietrza? 

Pewnie zastanawia Cię, na jakiej zasadzie działają ewaporacyjne nawilżacze powietrza? Przede wszystkim stworzone są z dysków, które obracają się na wodzie, wymiennych mat, zbiornika oraz wentylatora. Za sprawą tego ostatniego komponenta suche powietrze z pomieszczenia ulega zasysaniu do nawilżacza, a następnie przechodzi przez matę. Tam zostaje ono oczyszczone i nawilżone. Wiatrak odpowiada za zasysanie powietrza, ale również jego obieg w całej maszynie. 

Zasada działania ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza
Zasada działania ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza

Ewaporacyjny nawilżacz jest niezwykle przydatnym i ciekawym urządzeniem niosącym wiele korzyści dla zdrowia oraz otoczenia. Przede wszystkim zapobiega chrapaniu, suchej skórze, a co więcej stwarza przyjazne warunki dla prawidłowego rozwoju roślin. By wybrać odpowiedni model sprzętu, musisz zwrócić uwagę na wygląd, dodatkowe opcje, a także koszty eksploatacji dyfuzora. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego typu sprzętu, w podjęciu decyzji z pewnością pomoże Ci ranking nawilżaczy powietrza. 

19
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Zdecydowanie warto wziąć coś od Stadlera, świetne nawilżacze wentylatory i oczyszczacze. Mam nawilżacz i oczyszczacz. Genialna wręcz jakość wykonania i kultura pracy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *