1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Wyprawka szkolna 2022 – co kupić? Lista potrzebnych rzeczy

Poradniki

1 rok temu

Wyprawka szkolna 2022 – co kupić? Lista potrzebnych rzeczy

Biuro i gabinet Pokój dziecięcy
18
3
0
18
3

Jak powinna wyglądać wyprawka szkolna? Co kupić dziecku wybierającemu się do szkoły? Sprawdź listę najpotrzebniejszych rzeczy! Z nami wyprawka szkolna 2022 nie sprawi Ci żadnych problemów!

W naszym artykule skupiamy się na najpotrzebniejszych rzeczach, które przydadzą się każdemu uczniowi. Skompletuj całą wyprawkę szkolną w jednym miejscu! Tornister, zeszyty czy inne akcesoria biurowe? To i o wiele więcej znajdziesz na poniższej liście.

Tornister lub plecak dla dziecka

Wyprawka szkolna nie może pominąć tornistra lub plecaka dla dziecka. Poniżej przedstawiamy listę najchętniej wybieranych (oraz najlepiej ocenianych) tornistrów i plecaków.

Sprawdź polecane tornistry:

Sprawdź polecane plecaki:

Worek na strój czy buty

Tornister i plecak często nie pomieszczą wszystkich niezbędnych przedmiotów do szkoły. Gdzie spakować dodatkowe buty na wf czy buty do zmiany? Dobrym pomysłem jest kupienie worka do szkoły. Wyprawka szkolna wręcz wymaga jego zakupu i Twoje dziecko Ci za to szybko podziękuje! Najchętniej wybierane worki znajdziesz poniżej!

Sprawdź polecane worki do szkoły:

Zeszyty do szkoły i inne akcesoria papiernicze

W tornistrze lub plecaku nie może zabraknąć zeszytów do zapisywania notatek w trakcie lekcji. Często najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem jest zestaw kilku brulionów. Możesz też zdecydować się na tematyczne zeszyty. Lista znajduje się poniżej. Jedno jest pewne – wyprawka szkolna musi składać się z różnych zeszytów! 

Sprawdź polecane zestawy zeszytów:

Sprawdź polecane zeszyty tematyczne:

Sprawdź polecane artykuły papiernicze:

Piórniki do szkoły i odrabiania lekcji

Wyprawka szkolna składa się z wielu drobnych artykułów. Gdzie przechowywać pióra, długopisy, ołówki, kredki, gumkę do ścierania, nożyczki, klej biurowy czy linijkę? Trochę tego jest, a w szkole często wykorzystuje się każde z tych artykułów biurowych. Najlepszym wyjściem jest kupienie dużego piórnika, który pomieści wszystko to, co najpotrzebniejsze. Dostosuj jego wielkość do potrzeb swojego dziecka. Najlepsze propozycje oczywiście znajdziesz na poniższej liście!

Sprawdź polecane piórniki:

Akcesoria piśmiennicze do piórnika

Pusty piórnik nie zadowoli dziecka. Trzeba go wypełnić podstawowymi artykułami piśmienniczymi, kreślarskimi oraz plastycznymi. Co trzeba kupić, aby wyprawka szkolna zadowoliła Twoje dziecko? Zobacz, co znalazło się na liście poniżej!

Sprawdź polecane akcesoria piśmiennicze, kreślarskie i plastyczne:

Sprawdź polecane zestawy plastyczne:

Organizer na biurko

Wyprawka szkolna 2022 nie uwzględnia wyłącznie tego, co nosi dziecko do szkoły. To także uporządkowanie miejsca odrabiania lekcji w domu. Do tego przyda się organizer na biurko. Ciekawe rozwiązania na biurko dla dziecka znajdziesz poniżej!

Sprawdź polecane organizery na biurko:

Podręczniki do nauki dla dziecka

Większość podręczników dzieci dostają w szkole. Jednak czasem ambicje dziecka wykraczają poza obowiązkowe wytyczne. Kilka dodatkowych ciekawych podręczników nikomu nie zaszkodzi. A dzięki nim dziecko będzie mogło zdobyć wartościową wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania. Co możemy polecić? Zebraliśmy najlepsze podręczniki z różnych przedmiotów oraz te, które dostosowane są do wieku dziecka. Wyprawka szkolna to przecież też sposób na rozwijanie pasji!

Sprawdź polecane podręczniki do języków obcych:

Sprawdź polecane podręczniki do liceum/technikum:

Sprawdź polecane podręczniki do szkoły podstawowej 0-3:

Sprawdź polecane podręczniki do szkoły podstawowej 4-8:

Sprawdź polecane podręczniki specjalistyczne:

Sprawdź polecane podręczniki do rozwijania hobby:

Sprawdź polecane podręczniki do sztuki, muzyki i filmu:

Sprawdź polecane podręczniki-poradniki:

Sprawdź polecane podręczniki jako pomoc edukacyjna:

Sprawdź polecane podręczniki do filozofii i religii:

Lunchbox, czyli sposób na zapakowanie jedzenia do szkoły

Oprócz rzeczy niezbędnych do nauki dziecko musi zabrać ze sobą do szkoły jedzenie: drugie śniadanie i przekąski na późniejszą godzinę. Gdzie to wszystko zapakować, aby nie zabrudziło plecaka czy tornistra oraz znajdujących się w nich zeszytów i piórnika? Rozwiązaniem jest lunchbox, a wybór pojemników na żywność jest ogromny. Najlepsze propozycje zebraliśmy poniżej! Wyprawka szkolna musi składać się z odpowiedniego pojemnika na kanapki!

Sprawdź polecane lunchboxy:

Butelka na wodę

Wyprawka szkolna to nie tylko zeszyty, artykuły biurowe czy lunchbox, ale i butelka na wodę. Musi ona znaleźć się w tornistrze szkolnym. Najlepiej wybrać butelkę filtrującą, którą dziecko może regularnie uzupełniać. Nawet intensywniejsze zajęcia z wychowania fizycznego nie zużyją całych zapasów. Te mogą być bowiem bardzo szybko uzupełnione przez Twoją pociechę!

Sprawdź polecane butelki filtrujące:

Buty do szkoły

Odpowiednie obuwie do szkoły i w szkole to ważny element wyprawki szkolnej. Na jakie buty dla dziecka się zdecydować? Przeróżne warianty zebraliśmy poniżej, więc z pewnością znajdziesz coś dla swojego dziecka… a może przy okazji i dla siebie? Wyprawka szkolna, z której i Ty skorzystasz!

Sprawdź polecane buty do szkoły:

Mamy nadzieję, że wyprawka szkolna dla Twojego dziecka szybko uzupełni się o brakujące przedmioty! Pamiętaj, że powinny znaleźć się w niej nie tylko materiały do nauki, ale także elementy, które organizują miejsce do odrabiania lekcji czy pozwalają przechowywać żywność w szkole.

Jeśli interesują Cię tematy związane z aranżacją pokoju dla dziecka, koniecznie zapoznaj się z kilkoma wybranymi tekstami. Liczymy, że dzięki nim szybko urządzisz wnętrze dla swojej pociechy!

18
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.