1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Jaki dywan do pokoju dziecka sprawdzi się najlepiej?

Poradniki

2 lata temu

Jaki dywan do pokoju dziecka sprawdzi się najlepiej?

Dekoracja wnętrz Wyposażenie
4
0
0
4
0

Dywan do pokoju dziecka to modny sposób na wykończenie podłogi oraz stworzenie komfortowej strefy zabaw dla Twojego malucha. Czym kierować się wybierając dywan dziecięcy i czy to dobry pomysł w przypadku dziecka z alergią? Odpowiadamy!

Czy dywan do pokoju dziecka to dobry pomysł?

Pokój dziecięcy powinien stwarzać bezpieczne i komfortowe warunki do zabawy oraz rozwoju Twojego dziecka. Podstawowym zadaniem dywanu do pokoju dziecka jest zapewnienie izolacji od chłodnej podłogi oraz stworzenie miękkiej i przyjaznej strefy do zabawy. Dywan dziecięcy równocześnie chroni podłogę przed zarysowaniem. Dodatkowa warstwa sprawia, że maluch nie porysuje jej samochodzikami ani nie pomaluje pisakami.

Dywan do pokoju dziecka
Dywan do pokoju dziecka czyli piękniejsze wnętrze naszej pociechy

Sprawdź też: Jakie dywany młodzieżowe są modne? Propozycje dywanów chłopięcych i dziewczęcych!

Dywan do pokoju dziecka to także prosty sposób na wyznaczenie miejsca do zabawy, dzięki czemu łatwiej będzie zachować porządek w pozostałej części pomieszczenia. Dywan jest także atrakcyjnym uzupełnieniem aranżacji pokoju dziecięcego. Podobnie, jak inne tekstylia pozwala stworzyć przytulną przestrzeń, w której dziecko czuje się miło i bezpiecznie.

Jaki dywan dziecięcy wybrać?

Wybór dywanu do pokoju dziecka może być nie lada wyzwaniem. Dywanik powinien być łatwy do utrzymania w czystości, przyjazny dla skóry oraz posiadać odpowiednią kolorystykę. Dobrym pomysłem będzie zakup dywanu dziecięcego z naturalnej tkaniny, jak bawełna, wełna lub juta. Zwróć także uwagę na sposób barwienia włókien oraz upewnij się, że nie zawierają one żadnych toksycznych substancji. Warto postawić na dywan, który będzie można wyprać w pralce.

Zrezygnuj raczej z dywanów o długim włosiu – może i są miłe w dotyku, ale też trudniej się je czyści, a przecież dziecięca zabawa najczęściej kończy się obowiązkiem sprzątania. W pokoju dziecięcym ładnie prezentować się będzie jasny dywan o pastelowych odcieniach, który optycznie powiększy powierzchnię do zabawy, ale bezpieczniej postawić na nieco ciemniejszy kolor, np. szary, albo kolorowe wzory. Mało praktycznym kolorem będzie natomiast biały, na którym widoczny będzie każda plama, pyłki i kurz.

Dywan dziecięcy
Dywan dziecięcy

Dywanik dziecięcy musi być jednak przede wszystkim bezpieczny. Z tego powodu na pewno odpadają niewielkie chodniczki, o które dziecko mogłoby się łatwo potknąć lub poślizgnąć. Znacznie lepiej sprawdzi się dywan średniej wielkości, podklejony od spodu matą antypoślizgową.

Dywany dla alergików

Jeśli Twoje dziecko ma alergię, najlepszym rozwiązaniem będą dywany syntetyczne, wykonane z materiałów odpornych na rozwój bakterii i grzybów. Polipropylenowe włókna posiadają właściwości elektrostatyczne, dzięki czemu zapobiegają gromadzeniu się roztoczy i kurzu. Dywan dla alergika powinien mieć krótkie włosie oraz być łatwy do utrzymania w czystości. Podobnie, jak w przypadku klasycznych dywanów dziecięcych, najlepiej sprawdzi się materiał, który będziesz mógł uprać w pralce lub dokładnie odkurzyć.

Dywan dla dzieci, które mają alergię
Dywan dla dzieci, które mają alergię | Źródło: mjakmama24.pl

Dywan do pokoju dziecka pozwoli Ci zaaranżować przyjazną i komfortową przestrzeń do zabawy dla Twojego malucha. Tkanina zabezpiecza przed chłodem podłogi, zapewnia miękkie i stabilne podłoże oraz sprawia, że pomieszczenie jest przytulne. Wybierając dywan dla dziecka, zwróć uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany oraz rekomendowany sposób czyszczenia. Nie zapomnij także o macie antypoślizgowej!

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *