1. Home
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. Sprzątanie domu – cena za godzinę

Poradniki

4 tygodnie temu

Sprzątanie domu – cena za godzinę

Porządki domowe
4
0
0
4
0

Komu zlecić sprzątanie domu? Cena za godzinę może się różnić w zależności, czy wybierzemy firmę, czy osobę prywatną. Dowiedz się, jak to działa oraz która opcja jest lepszym wyborem!

Nie masz czasu na mycie podłóg? Warto by było umyć okna? A może potrzebujesz uprzątnąć dom po remoncie? Zobacz, ile kosztuje sprzątanie domu raz w tygodniu, a także okazjonalne zamówienie sprzątaczki lub ekipy sprzątającej!

Ile kosztuje sprzątanie domu? Cena za godzinę 2024

W związku z podniesieniem płacy minimalnej w 2024 może zdrożeć sprzątanie domu. Cena za godzinę 2023 wynosi około 50 złotych w przypadku firm. Osoba prywatna z kolei będzie liczyć sobie około 25-35 złotych.

ekipa sprzątająca
Wyszukując w przeglądarce „sprzątanie domu cena za godzinę” odnajdziemy kilka zróżnicowanych odpowiedzi

Najczęściej jednak potrzeba przynajmniej 2-3 godzin na posprzątanie mieszkania jednopokojowego, więc odpowiednio sprzątanie domu będzie trwało nieznacznie dłużej. Ponadto niektóre zadania są dodatkowo płatne, lecz jeśli zlecamy kilka pokojów lub są to regularne wizyty, cena może być niższa.

Sprawdź też: Samodzielna dezynfekcja mieszkania – jak się do tego zabrać?

Pisząc ogłoszenie o treści „szukam osoby do sprzątania mieszkania/domu” warto mieć na uwadze konkurencyjne ceny, ale także fakt, jak bardzo skomplikowane zadanie zlecimy sprzątaczce lub firmie. Również niektóre utrudnienia, takie jak sierść zwierząt, ogrom pracy na przykład po remoncie, dodatkowe mycie okien czy inne „zadania specjalne” mogą kosztować więcej.

Co wchodzi w skład sprzątania domu?

Przeglądając ogłoszenia dotyczące sprzątania domów, wycena wynosząca około 230-250 złotych za powierzchnię od 151 do 200 m2 obejmuje:

 • wiatrołap,
 • pokoje,
 • kuchnię,
 • łazienkę.

Dzięki temu mamy zapewnione odkurzanie, mycie podłóg, wycieranie kurzy, mycie luster, szafek, grzejników, toalety, blatów kuchennych, zlewów i armatury. Osoby odpowiedzialne za sprzątanie zapewniają wszystkie produkty i urządzenia do sprzątania we własnym zakresie.

morele.net_korzystne oferty

Stawki godzinowe są dość uśrednione. Chcąc natomiast zlecić coś więcej, musimy dopłacić. Niemal każda wycena jest indywidualna, jednak poniżej przedstawimy Ci przybliżone ceny. 

Jakie dodatkowe czynności można wliczyć w sprzątanie mieszkania lub domu?

Sprzątanie mieszkań prywatnie czy poprzez firmę obejmuje podstawowe czynności. Oprócz nich jednak możemy zapłacić ekstra, by nasz cały dom lśnił czystością. Najczęściej poszukiwanymi informacjami jest to, ile kosztuje mycie okien.

sprzątanie domu cena za godzinę
Sprzątanie domu – cena za godzinę nie jest aż tak wysoka!

Wśród cenników różnych firm i osób prywatnych można stwierdzić, że ceny te są podawane na podstawie wielkości okna. Ile kosztuje mycie okien prywatnie? Oto jak mniej więcej przedstawia się to w praktyce:

 • okno pojedyncze – 20 złotych,
 • okno dwuskrzydłowe – 25-30 złotych,
 • okno trzyskrzydłowe – 30 złotych i więcej.

Wyższą cenę zapłacimy oczywiście również za większy metraż czy sprzątanie po remoncie. Stawka za posprzątanie 50 m2 w takim przypadku może wzrosnąć do 500-700 złotych, za 100 m2 to z kolei około 1000-1400 złotych.

Ile kosztuje sprzątanie domu raz w tygodniu? Czy cena za godzinę jest wtedy inna?

Ile kosztuje regularne sprzątanie mieszkań? Cena za godzinę doprowadzania domu do porządku w takim przypadku może być niższa. Niektóre firmy podają, że obniżają w takim przypadku ceny nawet do 20%.

Dzięki temu i zastosowaniu innych zniżek, zamiast 50 złotych za godzinę, możemy zapłacić 40 złotych. Jest to znacznie bardziej opłacalna opcja, a dodatkowo zawsze porządek w Twoich czterech ścianach jest na najwyższym poziomie.

Sprzątanie domu – cena za godzinę czy za zlecenie?

Na ogół, zarówno sprzątaczka, jak i firma sprzątająca sporządzają swoje cenniki na podstawie ceny za godzinę. Do tego mogą jednak dojść dodatkowe koszty za dodatkowe zadania, które zlecimy lub większy bałagan, który zwłaszcza tyczy się sprzątania po remoncie.

To, ile zarabia sprzątaczka, zależy przede wszystkim od tego, co jej zlecimy oraz na jaką kwotę się umówimy. Dodatkowe polecenie jej mycia okien może znacznie zwiększyć jej zarobek.

Sprawdź też: Jak zrobić naturalne środki czystości! Sprawdzone sposoby

Podsumowując – przede wszystkim płacąc firmie sprzątającej lub sprzątaczce, płacimy za godzinę pracy. Cena za zlecenie dotyczy zwłaszcza „zadań specjalnych” jak ogromne sprzątanie czy mycie okien.

Sprzątaczka czy firma sprzątająca? Cennik, zalety i wady

Wielu z nas zastanawia się, czy lepiej wybrać prywatną sprzątaczkę, czy skorzystać z usług firmy sprzątającej. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, które przedstawimy Ci poniżej, a Ty samodzielnie zdecydujesz, jakie rozwiązanie bardziej do Ciebie przemawia.

sprzątanie domu cena za godzinę
Sprzątanie domu wcale nie musi być naszym obowiązkiem

Różni się zarówno dostępność, stawki, jak i samo poczucie bezpieczeństwa. Wybór należy dostosować do swoich potrzeb, aby każdy był zadowolony.

Sprzątanie domu – cena za godzinę dla osoby prywatnej

Sprzątaczka jako osoba prywatna zarabia najwięcej. Nie oznacza to jednak, że jej usługi są kosztowniejsze, niż w przypadku firm sprzątających. W tej sytuacji płacimy jedynie za czas pracy, produkty wykorzystane do sprzątania oraz ewentualny dojazd do naszego miejsca zamieszkania.

W związku z powyższym płacimy zwłaszcza za robociznę, a nie faktyczne utrzymanie czyjegoś pracodawcy, jego pracowników lub siedziby firmy. Dzięki temu osoba prywatna zarabia godnie i samodzielnie może wyznaczać stawki i rozporządzać zarobioną kwotą. Jej wysokość waha się od 25 do około 35 złotych za godzinę pracy. 

Sprawdź też: Jak szybko i skutecznie umyć okna bez smug?

Wiele osób jednak uważa, że jest to mniej bezpieczna opcja. Przede wszystkim, jeśli pani sprzątająca zachoruje, musimy znaleźć samodzielnie jej zastępstwo. Również nie bez znaczenia jest umiejętność stosowania specjalistycznych środków. W wielu przypadkach jedynie profesjonalne firmy dbają o porządne przeszkolenie swoich pracowników, by korzystali oni mądrze z preparatów. W wielu przypadkach brak znajomości produktu może sprawić, że osoba sprzątająca zniszczy daną powierzchnię lub sprzęt, a nawet będzie korzystać z wyrobów, nie zachowując środków bezpieczeństwa.

Ile kosztuje firma sprzątająca?

Profesjonalne sprzątanie mieszkań i domów zapewniają firmy sprzątające. Korzystanie z takich usług z pewnością Cię nie zawiedzie, ponieważ wyszkoleni pracownicy są zawsze dostępni, więc nie istnieje ryzyko, że gdy ktoś zachoruje, Twoje sprzątanie zostanie przesunięte w czasie.

Profesjonaliści gwarantują również umiejętności związane z korzystaniem z konkretnych produktów oraz pracy na różnych powierzchniach. Dzięki temu nie musisz obawiać się o zniszczenie przepięknych blatów kuchennych, drewnianej podłogi czy sprzętu elektronicznego. 

Ponadto wiele firm sprzątających zapewnia niestandardowe opcje, takie jak czyszczenie okien na wysokościach, maszyny do prania dywanów, odkurzacze wodne lub mechaniczne doczyszczanie posadzek. Oprócz tego niektóre z nich dają możliwość zadbania również o nasz ogród

sprzątanie domu cena za godzinę
Profesjonaliści zapewnią nam dokładne sprzątanie domu – cena za godzinę Cię nie przerazi!

Jak w ich przypadku wygląda sprzątanie domu? Cena za godzinę może być wyższa niż osoby prywatnej, a ponadto zazwyczaj pracownicy otrzymują najniższą krajową od swojego pracodawcy. 

Mamy nadzieję, że wiesz już, na jakie koszty się przygotować, gdy postanowisz zapłacić za sprzątanie domu. Cena za godzinę Ci odpowiada czy uważasz, że to trochę za drogo? Czy kiedykolwiek korzystałeś z usług firmy sprzątającej lub sprzątała u Ciebie osoba prywatna? Koniecznie daj nam znać w sekcji komentarzy o swoich doświadczeniach na ten temat! 

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.