Efekt surowego betonu na ścianie to krzyk mody, który nadaje niepowtarzalnego charakteru wszystkim pomieszczeniom. Przyciąga wzrok i prezentuje się naprawdę ciekawie, dlatego warto zastanowić się nad tym stylem aranżacji wnętrz.
Jeśli szukasz nowoczesnego i klimatycznego sposobu na udekorowanie wnętrza, postaw na efekt surowego betonu na ścianie. Struktura betonu na ścianie to efektowne i niesamowicie popularne rozwiązanie podczas dekorowania różnego rodzaju wnętrz. Beton architektoniczny w salonie sprawi, że zaskoczysz wszystkich gości poczuciem estetyki i ciekawym klimatem. Ten ciekawy efekt wywiera wrażenie i nie jest trudny do osiągnięcia. Istnieje naprawdę wiele sposobów, dzięki którym możesz uzyskać atrakcyjny efekt betonu na ścianie. Wypróbuj któryś z nich i przekonaj się, że beton na ścianie potrafi unowocześnić każde wnętrze.
Efekt surowego betonu na ścianie – modne rozwiązanie aranżacji wnętrz
Beton na ścianie – aranżacje z wykorzystaniem tego efektu cieszą się ogromną popularnością w coraz większej ilości polskich domów i mieszkań. Dodatkową zaletą tego kuszącego wystroju jest możliwość przeprowadzenia metamorfozy ścian samodzielnie, dzięki czemu przy niedużym nakładzie finansowym uzyskamy realistyczną strukturę betonu. Ten typ aranżacji sprawdzi się w każdym wnętrzu i idealnie nadaje się do unowocześnienia przestrzeni. Ściana betonowa wygląda elegancko i estetycznie, dzięki czemu wywrze dobre wrażenie na wszystkich gościach. Imitacja betonu świetnie wpasuje się w otoczenie w stylu skandynawskim, industrialnym, a nawet rustykalnym czy loftowym. Jak widać, jest to rozwiązanie niezwykle efektowne i uniwersalne – nieważne jest, czy interesuje Cię beton na ścianie w kuchni, czy beton w salonie.
Jak uzyskać efekt surowego betonu na ścianie? Różne techniki
Jak zrobić beton na ścianie? Na uzyskanie tego niesamowitego i cieszącego się dużym zainteresowaniem stylu jest naprawdę wiele sposobów. Dzięki temu możesz dobrać odpowiednią technikę, która spełni wszystkie wymagania i pozwoli Ci na uzyskanie oszałamiających efektów. Rynek oferuje naprawdę bogatą ofertę produktów, spośród których można wymienić farbę betonową, panele betonowe na ścianę lub fototapetę betonu architektonicznego. Możesz skorzystać z mniej lub bardziej wymagających technik – każda z nich pomoże Ci udekorować wnętrze w pożądanym, surowym stylu. Tynk, beton architektoniczny czy panele betonowe? Wybór należy do Ciebie.
Sprawdź też: Kolor oliwkowy: na ścianach czy w dodatkach? Pomysły na aranżacje wnętrz z modnym odcieniem oliwkowym
Beton dekoracyjny na ścianę
Beton dekoracyjny na ścianę to świetne rozwiązanie, które gwarantuje naturalne efekty. Ponadto jest łatwy w aplikacji i modelowaniu. Zazwyczaj występuje w formie proszku, który należy wymieszać z wodą. Niekiedy tego typu mieszanki zawierają w sobie dodatki mineralne, które jeszcze bardziej wpływają na realizm i estetykę ostatecznych efektów. Jeśli chodzi o beton dekoracyjny, kolory tego specyfiku potrafią być naprawdę różne – od najjaśniejszych do najciemniejszych szarości. Jeśli interesuje Cię ta technika, dobrym wyborem może okazać się beton Jeger.
Tynk mineralny
Jest to kolejna propozycja producentów, która pomaga w uzyskaniu efektu surowego betonu. Osiągnięty przy jego pomocy wygląd przywodzi na myśl przecierkę na ścianie. Zastosowanie tynku mineralnego daje okazję na uzyskanie wielu różnych faktur. Odpowiednio wykonana aplikacja sprawia, że tynk mineralny doskonale odzwierciedla naturalny wygląd betonu – odpowiednia faktura, kolor i ciekawie wyglądające przebarwienia są tu bardzo mile widziane.
Beton woskowany
Beton woskowany jest swego rodzaju formą betonu architektonicznego. Idealnie sprawdza się w warunkach o zwiększonej wilgotności, dlatego będzie świetnym wyborem do kuchni czy łazienki. Jest wytrzymały, elastyczny i sprawdzi się zarówno podczas tworzenia dekoracji, jak i podczas prób uzyskania efektu surowego betonu na ścianie. Beton architektoniczny – jak zrobić z jego pomocą naprawdę piękne efekty? Beton woskowany sam w sobie zapewnia powstanie różnych porów, ubytków i plam kolorów, które znacząco wpływają na realistyczne oddanie prawdziwego wyglądu betonu. Jak położyć beton architektoniczny? Najłatwiej jest zrobić to przy pomocy wałka lub dobrej jakości pędzla.
Panele betonowe i płytki w postaci betonu
Panele betonowe lub płytki wymagają pomocy profesjonalisty – dobrze mieć pewność, że będą trwałe i nie odpadną. Duży wybór designów stylizowanych na beton pozwala dobrać odpowiednią do potrzeb aranżację. Minusem tych rozwiązań jest widoczność fug lub spojenia, co umniejsza naturalności efektów uzyskanych z ich pomocą. Ciekawy jest także efekt betonu z kleju do płytek, który miesza się z drobinami styropianu lub piaskiem.
Farba betonowa
Farba imitująca beton to produkt, który pozwoli Ci osiągnąć odpowiednie efekty małym nakładem pracy. Jeśli chodzi o efekt betonu na ścianie, farba Primacol może okazać się godnym polecenia produktem. Przecierka na ścianie wykonana za pomocą gąbki to świetny pomysł na wykorzystanie produktu w stylu farby betonowej. Istnieje jeszcze jedna możliwość, która polega na pomalowaniu ścian farbą strukturalną – beton posiada osobliwą fakturę, której oddanie znacznie zwiększy estetykę i nada naturalnego wydźwięku.
Sprawdź też: Modna ściana – trawertyn na ścianie. Jak uzyskać ten efekt? Pomysły, inspiracje
Efekt betonu z zaprawy tynkarskiej
Popularnością cieszy się nie tylko beton architektoniczny – tynk nadający fakturę betonu to kolejna interesująca opcja. Efekt betonu z zaprawy tynkarskiej jest łatwy do uzyskania, ponieważ wystarczy odpowiednio przygotować ścianę, a następnie pokryć ją warstwą tynku. To właśnie na niej możesz wykonać najróżniejsze efekty dekoracyjne za pomocą wielu narzędzi lub przedmiotów użytku codziennego. Co więcej, możesz także w pierwszej kolejności pokryć tynkiem płyty, które następnie przytwierdzisz do ściany.
Tapeta z efektem betonu
Tapeta efekt betonu z pewnością zapewni, jednak nie oddaje całkowitego potencjału tego typu dekoracji. Jest to jedno z najłatwiejszych rozwiązań, które nie wymagają wielkich umiejętności i nakładu pracy. Co więcej, na rynku dostępnych jest wiele wariantów tapety ala beton, dzięki czemu z łatwością wybierzesz taki produkt, który w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania i nada nowego charakteru . Warto jest poprosić o pomoc kogoś doświadczonego – odpowiednie położenie tapety zapewnia estetyczny efekt i dużą trwałość.
Które rozwiązanie da najlepszy efekt surowego betonu na ścianie?
Najlepszy efekt betonu uzyskamy wtedy, gdy dobierzemy surowiec do swoich potrzeb. Zdawałoby się, że najbardziej realistycznym i najlepszym wyborem jest użycie paneli lub płyt betonowych. Ściana z płyt betonowych ma to do siebie, że jednak widoczne są przerwy lub spoiny, które potrafią odwrócić uwagę od całego efektu. Ciekawy i naturalny wygląd ścian możemy uzyskać podczas używania zaprawy tynkarskiej, która pozwala na stworzenie struktury podobnej do betonu. Efekt betonu z zaprawy tynkarskiej wygląda naprawdę przekonująco i nie jest trudny do stworzenia. Najlepsze aranżacje możesz osiągnąć przy użyciu betonu dekoracyjnego. Jest podatny na modelowanie, dzięki czemu możesz stworzyć z niego naprawdę ciekawe i niepowtarzalne dekoracje.
Gdzie najczęściej stosuje się beton na ścianie? Aranżacje pomieszczeń w mieszkaniu
Efekt betonu potrafi podkreślić klimat i charakter każdego pomieszczenia. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest beton na ścianie w przedpokoju. Każdy może podziwiać estetyczną aranżację już od pierwszych chwil, co wpływa na odbiór całości otoczenia. Podobnie jest w przypadku betonu w kuchni – inspiracje zdają się nigdy nie kończyć. Surowy wygląd tej aranżacji sprawia, że kuchnia zyskuje na wizualnej czystości i nowoczesnym klimacie. Beton w sypialni to kolejny popularny wybór, który przyciąga spojrzenia. Chociaż beton architektoniczny na ścianę zazwyczaj kojarzy się z chłodem, odpowiednio wykorzystany potrafi nadać przytulnej aury. Prawdziwym królem wnętrz okazuje się być beton w salonie – inspiracjami w tym temacie możemy zachwycać się na wielu popularnych stronach internetowych. Zastosowanie efektu betonu w tym pomieszczeniu jest szansą na odświeżenie wnętrza.
Źródło obrazka głównego: home-designing.com