1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Co zamiast drzwi do szafy? Pomysły na szafę bez drzwi

Poradniki

1 rok temu

Co zamiast drzwi do szafy? Pomysły na szafę bez drzwi

Dekoracja wnętrz Wyposażenie
4
1
1
4
1

Co zamiast drzwi do szafy? Obecne trendy w aranżacji wnętrz oferują nam naprawdę sporą dowolność w kombinowaniu z różnymi typami wystroju. Sprawdź, jak możesz zastąpić klasyczne drzwi w garderobie!

Tworzenie stylowej garderoby, która nie tylko będzie idealnie spełniała swoją funkcję, ale również będzie prezentować się naprawdę stylowo, może być naprawdę kreatywnym zajęciem. Coraz częściej bowiem w takich pomieszczeniach odchodzi się od umiejscawiania drzwi. Panujące aktualnie trendy mają naprawdę interesujące pomysły na ciekawe zastępstwa. Jakie? O tym właśnie w tym tekście. Co zamiast drzwi do szafy? Jak zastąpić drzwi do garderoby czy drzwi do szafy i jak sprawić, że szafa bez drzwi nadal będzie wyglądać dobrze?

Co zamiast drzwi do szafy? Oryginalne rozwiązania na garderobę bez drzwi

Skoro chcemy stworzyć garderobę bez drzwi, zadane będzie jedno pytanie – co zamiast drzwi? Kreatywnych opcji mamy na szczęście naprawdę wiele. Pomysł na szafę, a mówiąc dokładniej pomysł na drzwi może wpaść z naprawdę różnych stron. Oto naprawdę intrygujące pomysły na zasłonięcie wnęki w garderobie czy metamorfozę szafy przesuwnej.

Szafa z zasłonami

Szafa z zasłonami w pierwszej chwili może brzmieć trochę dziwnie, lecz wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak do tej kwestii podejdziemy. Dobrym pomysłem będzie tu na przykład umieszczenie zasłony pod skosem, dzięki czemu uzyskamy aurę pewnej tajemniczości. Postawić możemy również na zasłony panelowe zamiast drzwi. Widać więc jak na dłoni, że garderoba za zasłoną to wcale nie taki głupi pomysł!

co zamiast drzwi do szafy - szafa z zasłonami
Źródło: treehouse.co

Rolety zamiast drzwi do szafy

Jak można użyć rolety zamiast drzwi? Opcji mamy wiele – możemy na przykład użyć rolety w kasecie, by stworzyć mechanizm roletowy zwijany automatycznie. Nadać mogą się również rolety rzymskie czy też typu dzień-noc. W taki sposób roleta do szafy zdecydowanie ma rację bytu, a tak naprawdę ciekawą inwencją może być również nawet żaluzja do szafy.

Sprawdź też: Szafa do salonu — jaką wybrać? Czy szafa w pokoju dziennym to dobry pomysł?

Koraliki zamiast drzwi do szafy

Koraliki w drzwiach wcale nie są takim nowoczesnym rozwiązaniem – była to popularna opcja chociażby w PRL-u. Koraliki zamiast drzwi, tak samo jak w przypadku zasłon, nadają urok tajemniczości, a fakt, że musimy przez nie przejść, by dostać się chociażby do garderoby, daje poczucie wkraczania do pewnej prywatnej strefy, choć oczywiście taka kurtyna zamiast drzwi nie zabezpiecza nas w pełni przed światem zewnętrznym.

Rolety zamiast drzwi do szafy
Źródło: shuttercraft.co.uk

Zalety przechowywania garderoby za zasłoną

Czy możemy wskazać realne zalety używania zasłony do szafy poza walorami estetycznymi? Okazuje się, że jak najbardziej! Przede wszystkim dzięki kotarom zamiast drzwi oszczędzamy miejsce, nie mówiąc już zresztą o pieniądzach. To również prosta zagrywka w wykonaniu, tak samo zresztą, jak montaż rolety zamiast drzwi do szafy. 

Drzwi do szafy czy alternatywne rozwiązania?

Wiemy już naprawdę wiele o tym, co zamiast drzwi do garderoby może być świetną opcją. Czy jednak kotara akustyczna lub szafa z roletą będzie lepszym rozwiązaniem niż klasyczna opcja? Cóż, oczywiście nie zawsze, lecz tak naprawdę wszystko rozbija się o zamysł całej aranżacji oraz nasze gusta czy preferencje. 

nietypowe drzwi do szafy
Źródło: saskblindfactory.com

Co jest lepszym pomysłem na zasłonięcie wnęki?

Jeżeli nie chcemy korzystać z drzwi, warto zadać sobie pytanie: czym zastąpić drzwi do szafy? Która opcja będzie dla nas najlepsza? Każda z wyżej przedstawionych propozycji ma spory sens, a największe różnice pojawiają się tak naprawdę w wyglądzie. Niezależnie więc od tego, czy postawimy na kotary na drzwi, koraliki czy rolety, najważniejsze jest, aby taki wystrój w zupełności nam odpowiadał!

Sprawdź też: Szafa do przedpokoju – jaką wybrać? Poznaj sposoby na najlepsze zagospodarowanie miejsca w przedpokoju!

4
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *