1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Szafa do salonu — jaką wybrać? Czy szafa w pokoju dziennym to dobry pomysł?

Poradniki

2 lata temu

Szafa do salonu — jaką wybrać? Czy szafa w pokoju dziennym to dobry pomysł?

Salon Wyposażenie
2
0
0
2
0

Szafa do salonu to dość nietypowa aranżacja. Najczęściej stawia się ją w sypialni bądź przedpokoju, jednak nie każdy ma na tyle dużo przestrzeni w domu. Kiedy warto ustawić szafę w salonie? Czy niewielkie mieszkanie zyska na takim pomyśle?

Szafa do salonu? Czy to dobre rozwiązanie?

Większość ludzi stawia szafę w sypialni, przedpokoju lub specjalnym pokoju pełniącym funkcję garderoby. Niestety w mniejszych mieszkaniach to rozwiązanie może okazać się niemożliwe ze względu na ograniczoną przestrzeń. W takim przypadku dobrym pomysłem będzie zgrabna i pojemna szafa do salonu. Choć ta propozycja wydaje się dość nietypowa, to warto ją rozważyć ze względu na możliwość zaoszczędzenia miejsca. Co więcej, może okazać się, że dyskretne wkomponowanie mebla w wystrój pokoju dziennego wcale nie jest trudne.

Szafa do salonu
Szafa do salonu, czyli niestandardowe wyposażenie tego pomieszczenia | Źródło: blog.mirjan24.pl

Sprawdź też: Szafa do przedpokoju – jaką wybrać? Poznaj sposoby na najlepsze zagospodarowanie miejsca w przedpokoju!

Popularną i lubianą metodą na zaoszczędzenie miejsca w domu jest kompaktowa oraz dyskretna szafa do salonu na całą ścianę. Choć wydawałoby się, że mebel optycznie zmniejszy pomieszczenie, to takie rozwiązanie pozwala wręcz na rozsądne rozdysponowanie przestrzeni. Garderoba zamontowana na całej długości ściany daje możliwość zawieszenia na drzwiach stylowych plakatów czy zdjęć. Doskonale sprawdzi się też szafa przesuwna do salonu, którą będzie można dyskretnie otwierać.

Przydatne triki aranżacyjne

Aby zaoszczędzić miejsce i jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, warto wybrać jednolite meble do salonu. Szafa, komoda, witryna, stół czy regał – wszystkie te elementy powinny pochodzić z jednego kompletu lub tego samego rodzaju tworzywa. Wówczas całość stworzy efekt spójności, dzięki czemu nawet duża garderoba nie będzie rzucała się w oczy i przytłaczała pomieszczenia. Jakie jeszcze triki sprawdzą się podczas aranżacji salonu?

Lustrzane drzwi 

Dużą popularnością zwłaszcza w niedużych mieszkaniach cieszy się lustrzana szafa do salonu. Nowoczesna garderoba wyposażona w lustra to bardzo praktyczne rozwiązanie, które optycznie powiększa całe pomieszczenie. Co więcej, dzięki takiemu meblowi możesz zaoszczędzić cenną przestrzeń i zrezygnować z kupna dodatkowych luster. 

Kolor szafy taki sam jak kolor ścian 

Jeśli obawiasz się, że garderoba w pokoju dziennym będzie rzucała się w oczy i wyglądała nienaturalnie, jest na to rozwiązanie. W takim przypadku świetnie sprawdza się szafa narożna do salonu utrzymana w tym samym kolorze, co ściany i sufit. Tak dopasowany mebel jest dyskretny i nieprzytłaczający.

Wykorzystaj istniejącą wnękę

Metodą na dyskretne wkomponowanie swojej garderoby w wystrój salonu jest także jak najlepsze wykorzystanie wolnej przestrzeni. Bardzo nowoczesnym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest szafa wnękowa do salonu, która będzie sprawiała wrażenie, jakby nie zajmowała miejsca w ogóle.

Szafa w salonie — inspiracje

W dzisiejszych czasach możesz aranżować swoje mieszkanie tak, jak lubisz najbardziej, z myślą o własnej wygodzie oraz upodobaniach. Jeśli nie wiesz, jaka szafa do salonu wpasuje się w Twoje wnętrze najlepiej, skorzystaj z kilku inspiracji i znajdź coś dla siebie:

Szafa jako zabudowa do telewizora w salonie:

Lustrzana szafa do małego salonu:

Pojemna szafa z półkami:

Minimalistyczna szafa na całą ścianę:

Gotowy zestaw mebli do salonu z szafą to najprostszy sposób na dyskretne wkomponowanie garderoby w pokój dzienny. Często jednak takie rozwiązanie nie jest najbardziej praktyczne. Przed dokonaniem wyboru, dobrze jest przekonać się o zaletach swojego małego salonu i wykorzystać każdy centymetr – wstaw szafę we wnękę, postaw na model z lustrami, który powiększy cały pokój lub postaw na minimalistyczny mebel w kolorze ścian.

Źródło obrazka głównego: dobuduj.pl

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.