1. Home
  2. /
  3. Zrób to sam
  4. /
  5. Pudełko na kable – samodzielnie zapanuj nad biurkowym chaosem!

Zrób to sam

2 lata temu

Pudełko na kable – samodzielnie zapanuj nad biurkowym chaosem!

DIY Porządki domowe
10
1
0
10
1

Pudełko na kable z pudełka po butach? Choć to nic nowego, to wciąż na tyle przydatny i estetyczny dodatek, że warto się nim zainteresować. Nie wiesz, jak zrobić pudełko na kable? Pokazujemy, jak można wykonać je samodzielnie!

Pudełko na kable – dlaczego warto je wykonać?

Pudełko na kable pozwoli Ci zachować schludny i niezagracony pokój. W czasie ładowania sprzętów przewody, gniazdka i nawet całe przedłużacze są ukryte. Dlaczego warto wykonywać takie pudełko samodzielnie? Przede wszystkim dlatego, że potrzebujesz produktów, które i tak już masz pewnie w domu.

Pudełko na kable
Pudełko na kable to przydatny sposób na uporządkowanie wiecznych „pnączy” na Twoim biurku! | Źródło: niebalaganka.pl

Możesz wykonać pudełko na kable z pudełka po butach bądź z niepotrzebnego kartonu. Pudełko na kable DIY nie tylko może świetnie wyglądać, ale z pewnością będziesz doskonale bawić się przy jego tworzeniu.

Pudełko na kable – co można w nim umieścić?

Pudełko na kable to bardzo sprytne rozwiązanie. Wystarczy, że włożysz przewód do środka, zamkniesz wieczko, a wtyk przedłużacza będzie już chroniony przed kurzem i wilgocią.

W takim pudełku możesz przechowywać niemal wszystkie kable! Dodatkowo schowasz w nim cały przedłużacz i ładowarki. Sprawdzi się świetnie nawet jako pudełko na router.

Kable na biurku

Na biurku najlepiej sprawdzi się organizer na przewody w postaci pudełka z otworami na krótszych bokach. Kable będą chronione przed zalaniem, zabrudzeniem czy przypadkowym potrąceniem. Zadbaj o to, aby organizer na kable wykonany był ze śliskiego pudełka, które łatwo będzie można wyczyścić.

Organizer DIY na kable na biurku
Organizer DIY na kable na biurku | Źródło: antywieszak.pl

Sprawdź też: Organizer na kosmetyki do szuflady — czy jest Ci potrzebny? DIY — czyli jak zrobić organizer na kosmetyki własnoręcznie

Pudełko na kable na biurku może pełnić także funkcję dekoracyjną. Wybierz pudełko, które jest kolorowe, przyciągające wzrok lub udekoruj je samodzielnie. Druga opcja może dostarczyć Ci dużo zabawy!

Kable pod biurkiem do komputera stacjonarnego

Kable pod biurkiem narażone są na zabrudzenia, szczególnie na kurz, który znajduje się niemal w każdym zakamarku domu. Dlatego właśnie pudełko na kable będzie świetnym rozwiązaniem.

Pudełko na kable pod komputerem stacjonarnym
Pudełko na kable pod komputerem stacjonarnym | Źródło: allegro.pl

Najlepszym wyborem będzie pudełko wykonane z trwałego materiału, który będzie odporny na wilgoć oraz działanie wysokich temperatur. Komputer stacjonarny przy pracy dość szybko się nagrzewa. Pudełko znajdujące się bardzo blisko komputera będzie narażone na działanie wyższej temperatury. Świetnie sprawdzi się więc pudełko wykonane z grubszego kartonu lub wykonane z drewna.

Sprzęt sieciowy

Router w pudełku to świetny pomysł! Dzięki temu sprzęt nie zakurzy się ani nie zabrudzi. Musisz jednak pamiętać, aby pudełko nie było zamknięte. Zadbaj o to, aby pudełko miało odpowiednią wentylację lub było otwarte. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do przegrania sprzętu.

Jak wykonać pudełko na kable?

Do wykonania pudełka na kable przyda Ci się kilka rzeczy. Uszykuj pudełko, nóż, flamaster, linijkę, nożyczki oraz notatnik. Zacznij od założeń projektowych.

Zapisz, ile otworów powinien mieć Twój organizer na kable. Jaka wielkość pudełka będzie odpowiednia? To już zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji! Musisz oszacować, jaki rozmiar pudełka będzie Ci potrzebny. Weź pod uwagę liczbę gniazdek, które chcesz w nim zmieścić.

Gdy już zaplanujesz projekt, przenieś go na papier. Następnie możesz przejść do cięcia. W krótszym boku pudełka wytnij otwór na wtyczkę i przewód przedłużacza. Z kolei w dłuższym boku wytnij tyle otworów, ile kabli będzie znajdowało się w pudełku. Udekoruj pudełko według własnych preferencji i gotowe!

Pudełko na kable pozwoli Ci zachować porządek i sprawi, że Twoje kable nie będą już plątać się na biurku. Wybierz więc dowolny wzór i zrób je samodzielnie. To bardzo proste!

Źródło obrazka głównego: edding.com

10
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *