1. Home
  2. /
  3. Zrób to sam
  4. /
  5. Organizer na kosmetyki do szuflady — czy jest Ci potrzebny? DIY — czyli jak zrobić organizer na kosmetyki własnoręcznie

Zrób to sam

2 lata temu

Organizer na kosmetyki do szuflady — czy jest Ci potrzebny? DIY — czyli jak zrobić organizer na kosmetyki własnoręcznie

DIY Porządki domowe
11
0
0
11
0

Znowu tracisz godzinę na szukanie tej konkretnej szminki? Organizer na kosmetyki do szuflady oszczędza czas i pomaga utrzymać czystość i porządek. Jak zrobić ten przydatny pomocnik?

Czy na pewno potrzebujesz organizera na kosmetyki do szuflady?

Zacznijmy od oczywistego — organizer na kosmetyki ułatwia uporządkowanie posiadanych rzeczy, chroni przed ich zgubieniem (i koniecznością wymiany!) oraz zapobiega kupowaniu takich samych lub bardzo podobnych produktów. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z datami ważności Twoich kosmetyków i wykorzystasz je wtedy, kiedy są w najlepszym stanie.

Organizer na kosmetyki do szuflady
Organizer na kosmetyki do szuflady pomoże ci uporządkować wszystkie rzeczy w jednym miejscu!

Sprawdź też: Wybieramy organizery do szafy! Sprawdź jak najłatwiej przechowywać w szafie ubrania, bieliznę, buty i dodatki!

Teraz wyobraź sobie, że spieszysz się, aby gdzieś wyjść, ale chcesz jeszcze zrobić szybki makijaż. W łazience jest tyle porozrzucanych produktów, że ledwo możesz znaleźć balsam do ust… Czy nie jest to naprawdę irytujące? Nie tylko spóźnisz się, lecz także niepotrzebnie zirytujesz. Przemyślany organizer do szuflady na kosmetyki pomoże wydajniej wykorzystać czas przeznaczony na pielęgnację, a i ​​poranki będą łatwiejsze i mniej stresujące!

Jaki organizer będzie najlepszy?

Jest wiele rodzajów organizerów na kosmetyki. Możesz wybierać spośród różnych materiałów, wzorów, rozmiarów… Podejmując decyzję, nie zapomnij zmierzyć szuflady, ale też zwróć uwagę na to, że pomocnik musi być wystarczająco duży i pomieścić wszystkie rzeczy. Być może będziesz musiał wypróbować nawet kilka opcji, żeby dowiedzieć się, co dobrze pasuje do Twoich potrzeb.

Drewniany organizer z przegródkami

Organizer na kosmetyki wykonany z drewna jest klasyczny, ponadczasowy i trwały. Dzięki wbudowanym przegródkom wszystkie artykuły są zawsze łatwo dostępne. Dodatkowo komórki umożliwiają segregowanie produktów ze względu na typ lub przeznaczenie, w ten sposób poszczególne kosmetyki będą lepiej widoczne. Niestety naprawdę solidny organizer zazwyczaj ma wyższą cenę.

Drewniany organizer z przegródkami
Drewniany organizer z przegródkami | Źródło: skapiec.pl

Organizery materiałowe

Ciekawym pomysłem jest materiałowy organizer do szuflady — na biżuterię lub kosmetyki. Zastanów się nad takim zakupem w szczególności wtedy, gdy masz mało miejsca w szufladzie. Pomocnik wykonany z materiału można łatwo złożyć, a kilka sztuk ułożyć na sobie. Tego typu produkt znakomicie sprawdza się do przechowywania biżuterii, która jest w nim bardzo dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami. Słabszy punkt organizerów materiałowych to podatność na zabrudzenia, ale zwykle łatwo się ich pozbyć.

Organizer z tworzywa sztucznego

Podobnie do drewnianych organizerów, pomocniki z tworzywa sztucznego mają moduły do grupowania podobnych produktów i oddzielania od siebie różnych typów kosmetyków, ale są mniej trwałe i pękają. W transparentnym organizerze umieszczone wewnątrz artykuły będą widoczne nawet bez jego otwierania. Jeśli Twoja szuflada jest wystarczająco głęboka, możesz ułożyć jeden element na drugim.

Organizer z tworzywa sztucznego
Organizer z tworzywa sztucznego | Źródło: empik.com

Papierowe lub tekturowe organizery

Organizery z papieru lub tektury są jednym z najtańszych pomysłów na uporządkowanie kosmetyków. Występują w wielu rozmiarach, mają ciekawe wzory i mnóstwo kolorów do wyboru! Łatwo je spersonalizować, a zawartość po prostu opisać markerem. Minusem tego rodzaju artykułów jest łatwość, z jaką brudzi się papier i tektura (na przykład pigmentem lub olejkami z kosmetyków). Z tego powodu będą mniej trwałe niż reszta naszych propozycji.

Kuferki i pudełka

Kuferek na kosmetyki wygląda niezwykle profesjonalnie i jest bardzo efektowny. Idealnie pasuje do większych, głębokich szuflad. Chociaż zamknięcie chroni zawartość przed zakurzeniem, zwróć jednak uwagę, że kosmetyki przechowywane w ten sposób są trudniej dostępne, a żeby sprawdzić zawartość pojemnika, za każdym razem trzeba go otworzyć.

Kuferki i pudełka na kosmetyki
Kufer na kosmetyki | Źródło: magazyn.ceneo.pl

Zrób to sam! Jak zrobić organizer — instrukcja krok po kroku

Do wykonania naszego projektu potrzebujesz jedynie kilku dużych pudełek po butach. Ściągnij z nich pokrywki i wybierz te, które najlepiej pasują do siebie rozmiarem — wewnętrzne wieko powinno idealnie mieścić się w tym zewnętrznym. Wierzch pudełka może mieć nadrukowaną grafikę lub napisy, jeśli Ci to przeszkadza, zamaluj je ulubionym kolorem, używając farby. Pozostaw emulsję do wyschnięcia przed kontynuowaniem.

Kolejnym krokiem jest pocięcie mniejszej z przykrywek na segmenty. Za pomocą linijki narysuj pośrodku poziomą, a następnie pionową linię. Linie te powinni przechodzić przez całą długość kartonu. Nożem do papieru rozetnij tekturę, podążając za narysowanymi prostymi, następnie sklej ze sobą powstałe sekcje. Gotową tacę ułóż w większej pokrywce pudełka. Jeśli potrzebujesz organizera z wyższymi przegrodami, umieść tacę w pudełku na buty zamiast w jego wieku.

Własnoręcznie wykonany organizer na kosmetyki do szuflady DIY może pomóc w utrzymaniu porządku i jest łatwym sposobem na wyeksponowanie produktów do makijażu, lakierów do paznokci, lub innych małych przedmiotów, które są obecnie stłoczone w Twoich szufladach.

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *