1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Wygodna sofa z funkcją spania codziennego w Twoim salonie!

Wnętrza

11 miesięcy temu

Wygodna sofa z funkcją spania codziennego w Twoim salonie!

Salon Wyposażenie
3
0
0
3
0

Wygodna sofa z funkcją spania codziennego to przydatny mebel w małym mieszkaniu. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze, by zapewnić sobie komfort i tym samym stworzyć funkcjonalne, atrakcyjne wizualnie wnętrze. 

Sofa z funkcją spania codziennego – czy to dobry wybór?

Wiele osób dość sceptycznie podchodzi do kwestii wygody w przypadku kanapy do spania. Czy zatem zakup tego mebla z myślą o spaniu, nie jest dobrym wyborem? Wszystko zależy tak naprawdę od wykonania. Samo to, że jeden mebel można wykorzystać w tak szerokim zakresie, jest bardzo motywujące do zakupu. Jeżeli zostanie wykonany z dobrych jakościowo materiałów i w sposób profesjonalny, dokładny, można spodziewać się, że mebel ten będzie nie tylko dobrze, ale też długo służył. Tak więc już niemal na wstępie można stwierdzić, że kanapa z funkcją spania jest warta zakupu. 

Sofa z funkcją spania

Jaka wygodna sofa z funkcją spania codziennego spełni Twoje oczekiwania?

Każdy z nas jest inny i ma swoje indywidualne oczekiwania co do pewnych rzeczy, w tym również do wspomnianych mebli. Dlatego przeglądając kanapy do salonu z funkcją spania, należy zwrócić uwagę na swoje oczekiwania. Ktoś szuka kanapy dla jednej osoby, ktoś dla dwóch osób, ktoś rozgląda się za kanapą w jasnym kolorze, ktoś inny w ciemnym. Są jednak kryteria i szczegóły, na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę bez względu na to, co kto lubi, czego oczekuje. 

Na co zwracać uwagę wybierając sofy do spania?

Oto szczegóły, które należy obowiązkowo wziąć pod uwagę, wybierając meble wypoczynkowe z funkcją spania. 

Materiał, z którego zrobiona jest sofa

Sofa z funkcją spania powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Jednym z nich jest tkanina. To materiał, który musi być wyjątkowo wytrzymały, gdyż jest najbardziej narażony na intensywną eksploatację. Warto, by materiał ten był przyjemny w dotyku, co na pewno korzystnie wpłynie na wypoczynek. Z drugiej strony łatwy do utrzymania w czystości. Są tkaniny, które trudno się pierze, a w trakcie intensywnego użytkowania, z łatwością się przedzierają. Ponadto trzeba wybrać między tapicerką materiałową/welurową a skórzaną. Zdecydowanie bardziej poleca się tkaninę typu welur, która jest przyjemniejsza w użytkowaniu. Skóra naturalna wymaga specjalnej pielęgnacji, a spanie na niej, jak i samo siedzenie, do przyjemności nie należy. Ponadto skórzane sofy są dużo droższe. Poza tkaniną ważną jest też jakość pozostałych materiałów. Im solidniej wykonana jest sofa do spania, tym lepiej. 

kanapa do spania
Źródło: kornelomeble.pl

Mechanizm rozkładania sofy

Druga ważna sprawa, to niewątpliwie mechanizm rozkładania. To jak działa sofa dwuosobowa rozkładana, ma wpływ na wygodę jej użytkowania. A mechanizmy są bardzo różne. Czasem kanapa ta rozkłada się błyskawicznie, niekiedy wymaga wykonania szeregu czynności, celem stworzenia łóżka nadającego się do spania. Najlepiej, aby wybrany system był szybki i prosty, a zarazem cichy i praktyczny. Sofy najczęściej są wyposażone w specjalny wózek, który wysuwa się, a następnie wyciąga do góry. Jest jeszcze system rozkładania DL. Taka mała sofa z funkcją spania rozkłada się błyskawicznie. Wystarczy wysunąć część przeznaczoną do siedzenia, po czym złożyć oparcie. W sprzedaży dostępne są również sofy z systemem “klik-klak”, które dość mocno kojarzą się ze starymi wersalkami. Okazuje się, że sprawdza się on i dziś. To najpopularniejsze mechanizmy rozkładania sofy. 

Pojemnik na pościel

Nie wszystkie, ale nawet niejedna mała sofa rozkładana posiada pojemnik na pościel. Jest on bardzo przydatny, a zupełnie niezauważalny gołym okiem. Warto go mieć, by móc bez problemu przechowywać pościel. Pamiętajmy, że mówimy tu o sofie, która zapewne będzie znajdowała się w salonie. W pomieszczeniu, w którym pościel nie może znajdować się na widoku. Poza tym nawet jeśli ktoś nie zamierza przechowywać w niej pościeli, to taki pojemnik można przecież wykorzystać do gromadzenia niezbyt często przydatnych rzeczy. Warto zatem, aby w tej sofie był. Im pojemniejszy, tym lepiej. Choć wiadomo, że znajduje się on pod kanapą, sofą, więc jeśli mebel ten jest mały, to mały jest również pojemnik. W narożnikach często jest on w obu częściach, choć często otwiera się je na różne sposoby. 

Twardość sofy

Narożnik z funkcją spania codziennego musi być wygodny nie tylko do siedzenia, ale też spania. Trzeba tu pamiętać, że kanapa będzie narażona na intensywne użytkowanie, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Dobrym wyborem może więc być sofa z funkcją spania codziennego i pojemnikiem na pościel sprężyny kieszeniowe. Mówi się, że sofa z materacem nie jest tak wygodna jak ta ze sprężynami. To rozwiązanie zaleca się głównie osobom dorosłym. Pod wagą ich ciała sprężyny dostosowują się do sylwetki i zapewniają wygodę. Poza tym sofa rozkładana musi wyróżniać się stopniem twardości dostosowanym do potrzeb konkretnych użytkowników. Mebel ten ma zapewniać zdrowy sen, ale też wygodę podczas odpoczynku przed telewizorem, czy w czasie pogawędki przy kawie. Wybierając twardość kanapy, warto zwrócić uwagę na stelaż włoski

sofa rozkładana

Iluosobowa może być wygodna sofa z funkcją spania codziennego?

Sofa rozkładana dwuosobowa to niewielkich wymiarów mebel, który sprosta oczekiwaniom jedynie dwóch osób. Niewielkie miejsce do spania. Mało też miejsca do siedzenia. Może więc warto pomyśleć o czymś większym. Na przykład rozkładana sofa narożna tworzyłaby dodatkowe miejsce do siedzenia, a i podczas spania byłoby więcej miejsca dla dwójki. Sofy do spania są bardzo różne. Mniejsze, większe, narożne, zabudowane ozdobnymi poduszkami i bez poduszek. Wszystko to ma wpływ na wygodę użytkowania mebla oraz ilość miejsca do spania i siedzenia. 

Czy wygodna sofa z funkcją spania codziennego to dobry wybór dla dziecka?

Wiele osób bardzo poważnie zastanawia się nad tym, czy kanapa rozkładana może być dobrym wyborem do spania dla dziecka. Otóż nawet najwygodniejsza kanapa będzie składać się z kilku elementów. Takie przerwy w powierzchni do spania nie zapewnią wygody małemu dziecku. Słabo wyczuwalna dla osoby dorosłej szczelina między jednym a drugim elementem sofy, dla dziecka jest wyczuwalna dużo bardziej. Dlatego nie poleca się tego typu kanap i sof dla dzieci, szczególnie małych. Dziecko nie będzie wygodnie na tym meblu spało. 

sofa z funkcją spania codziennego dla dziecka
Źródło: koala.com

Jak dobrać sofę rozkładaną do wystroju pomieszczenia?

Sofy rozkładane różnią się nie tylko wymiarami, rodzajem tkaniny, którą są pokryte, czy mechanizmem, ale też wyglądem. Wybrany mebel musi koniecznie pasować do wystroju całego pomieszczenia. Powinien więc stylem nawiązywać do pozostałych mebli. Poza tym musi mieć kolor, który będzie współgrał z kolorami obecnymi już w pomieszczeniu. Trudno jest teraz powiedzieć, w jakim kolorze czy stylu kanapę wybrać, gdyż ma ona pasować do wnętrza, a nie do czasów, w jakich żyjemy. Największy błąd, jaki popełnia wielu kupujących kanapy rozkładane to kierowanie się trendami. Mebel ten musi być użyteczny, powinien pasować do pomieszczenia, spełniać indywidualne oczekiwania użytkownika. Ważne jest również, aby kanapę czy sofę dopasować rozmiarem do konkretnego salonu, czy innego wnętrza, w którym będzie się znajdować. Nie należy też zbyt mocno sugerować się ceną mebla. 

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *