1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Minimalistyczna i modna choinka w stylu skandynawskim. Jakie ozdoby wybrać? Inspiracje i przykłady choinek skandynawskich

Wnętrza

2 lata temu

Minimalistyczna i modna choinka w stylu skandynawskim. Jakie ozdoby wybrać? Inspiracje i przykłady choinek skandynawskich

Aranżacja Salon
16
0
0
16
0

Choinka w stylu skandynawskim urzeka pięknem i prostotą. Chcesz, by w tym roku bożonarodzeniowe drzewko w Twoim domu było wyjątkowe? Podpowiadamy, jakie ozdoby w stylu skandynawskim wybrać. Zajrzyj po inspiracje!

Choinka w stylu skandynawskim — cudowna prostota

Święta za pasem, więc już pewnie szukasz inspiracji na przyozdobienie bożonarodzeniowego drzewka. Masz dość gałązek uginających się pod ciężarem lampek, łańcuchów, różnokolorowych bombek i innych ozdób? Sprawdź, jak ubrać choinkę w 2021 roku, by stała się wyjątkową ozdobą domu. Postaw na minimalistyczną choinkę w stylu skandynawskim.

Choinka skandynawska nie lubi przepychu. Woli skromne ozdoby w stonowanej kolorystyce. W krajach znajdujących się na północy Europy, świąteczne drzewko uznawane jest za ozdobę samą w sobie. Dlatego tak oszczędnie podchodzi się tam do przystrajania choinki — dekoracyjne aspekty ogranicza się do pojedynczych bombek i subtelnych światełek. Choinka w stylu skandynawskim stawia na naturalne piękno.

Sprawdź też: Czy choinka ze sznurka jest trudna do wykonania? Sprawdź nasze DIY na tę świąteczną ozdobę!

Ozdoby w stylu skandynawskim — coraz popularniejsze dodatki świąteczne

Skandynawskie ozdoby świąteczne występują przede wszystkim w jasnych odcieniach. Biel, beż, srebro i delikatne szarości — oto pożądana kolorystyka dodatków charakterystycznych dla minimalistycznej północy Europy. Wybieraj bombki okrągłe lub w kształcie łezki. Na gałązkach możesz też zawiesić kilka szklanych ozdób, które harmonijnie skomponują się z pozostałymi elementami.

choinka w stylu skandynawskim w salonie
Białe ozdoby i delikatne światełka to kwintesencja choinki w stylu skandynawskim

Choinka ubrana w stylu skandynawskim potrzebuje delikatnych, jednobarwnych lampek. Najlepiej wybrać białe (ciepłe lub zimne) światełka, które będą pięknie odbijać się w zawieszonych na drzewku bombkach. Nie przesadzaj jednak z ilością. Pamiętaj, że choinka w stylu skandynawskim ozdoby ogranicza do minimum. Nadmiar dodatków może zepsuć cały efekt.

Dekoracje świąteczne w stylu skandynawskim nie sprowadzają się wyłącznie do ozdób choinkowych. Klimat Bożego Narodzenia powinien być wyczuwalny w całym domu. Dlatego mieszkańcy północnych części Europy w oknach stawiają świeczniki. Na półkach, regałach i komodach pojawiają się drewniane renifery, a na ścianach — wieńce lub gwiazdy. Ozdoby skandynawskie są proste, oszczędne w formie. Sprawiają jednak, że wnętrza stają się bardziej przytulne, ciepłe.

Sprawdź też: Dobieramy choinkę w doniczce na święta – co należy wiedzieć?

Przykłady choinek skandynawskich

Zwróć uwagę, że tak modne choinki skandynawskie stawiają na minimalizm, ale nie na nudę. Prezentujemy kilka przykładów bożonarodzeniowych drzewek, które ozdobią Twój dom niewielkim kosztem. Wybierz odpowiadającą Ci inspirację i stwórz w swoim domu klimat świąteczny oddający ducha dalekiej Północy.

Mała choinka

Drzewko wcale nie musi być duże. Mała choinka w stylu skandynawskim jest bardzo mile widziana. Jeśli więc dysponujesz ograniczoną przestrzenią, nie oznacza to, że nie możesz udekorować rośliny zgodnie z założeniami tego stylu. Pamiętaj tylko o umiarze — na niewielkiej choince delikatne lampki uzupełnij zaledwie kilkoma bombkami. Postaw na jakość, a nie na ilość. 

https://pl.pinterest.com/pin/14425661294176046/

Choinka w koszu

Zastanawiasz się, czy lepiej wybrać drzewko z korzeniami czy bez? Zdecydowanie z systemem korzeniowym! Choinka w doniczce w stylu skandynawskim jest częściej spotykana. Mało atrakcyjne plastikowe pojemniki wkładane są do koszy wykonanych z naturalnych surowców, zazwyczaj wikliny. Ceramiczna osłona zupełnie nie pasuje do tego stylu. Im bliżej natury, tym lepiej. A po okresie świątecznym, nie zapomnij posadzić drzewka w ogródku, tak jak czynią to Skandynawowie. 

https://pl.pinterest.com/pin/13018286408929457/

Żywa choinka

Mieszkańcy Północy cenią sobie kontakt z przyrodą, obdarzają ją dużym szacunkiem. Dlatego oczywistym wyborem jest dla nich żywa choinka. W stylu skandynawskim drzewko ma nie tylko pięknie wyglądać, lecz także przybliżać domowników do ukochanej natury. Jego zapach wypełnia każdy kąt i stanowi istotne dopełnienie świątecznego klimatu.

W małych mieszkaniach, w których nie ma przestrzeni nawet na niewielkie drzewko, styl skandynawski stawia na stroiki z żywych gałązek. Wystarczy włożyć gałązki do wazonu z wodą i przystroić kilkoma drobnymi ozdobami. Taka kompozycja pięknie wyglądać będzie na komodzie w salonie lub na świątecznym stole. 

https://pl.pinterest.com/pin/497295983829469743/

Choinka drewniana

Niezwykle klimatyczną alternatywą dla żywego drzewka jest drewniana choinka w stylu skandynawskim. Możesz ją wykonać samodzielnie: wystarczy pociąć kilka desek na różne długości, pomalować je na biało i zamocować do przygotowanego wcześniej stelaża tak, by tworzyły kształt choinki. Sznur z lampek oraz kilka bombek dopełnią całości. 

https://pl.pinterest.com/pin/592153051000943057/

W jakim wnętrzu najlepiej sprawdzi się choinka w stylu skandynawskim?

Ze względu na prostotę i minimalizm choinka w stylu skandynawskim jest wręcz idealną propozycją do nowoczesnych, oszczędnych w formie przestrzeni. Drzewko przyozdobione zgodnie z założeniami tego stylu wyjątkowo prezentuje się w surowych wnętrzach loftowych. Oczywiście o taką choinkę proszą się również mieszkania urządzane na wzór skandynawski.

Choinka i ozdoby w stylu skandynawskim stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych dekoracji bożonarodzeniowych. Urzekają, wprowadzają cudowny klimat do każdego domu. Subtelne, utrzymane w jasnej kolorystyce ozdoby zjawiskowo kontrastują z zielenią drzewka. Dzięki nim świąteczne wnętrza są bardzo oryginalne. Choinki w stylu skandynawskim bez wątpienia można uznać za jedne z najpiękniejszych.

16
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.