1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Moskitiera – ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Jakie moskitiery wybrać?

Poradniki

2 lata temu

Moskitiera – ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Jakie moskitiery wybrać?

Aranżacja Wyposażenie
6
1
0
6
1

Moskitiera na okno skutecznie chroni przed nieproszonymi gośćmi, a jednocześnie nie blokuje dopływu świeżego powietrza do wnętrza twojego domu. Tylko jaka moskitiera będzie najlepszym wyborem, gdy na rynku jest tyle dostępnych produktów?

Moskitiera – najlepszy sposób ochrony przed owadami

Moskitiera to gęsto pleciona siatka, która chroni przed owadami. Najczęściej wykonuje się ją z włókna szklanego bądź PVC. Dzięki drobnym oczkom siatki blokują insekty w taki sposób, że żaden owad nie wleci do pomieszczenia. Moskitiery najczęściej zakłada się na okno lub na drzwi. Nie muszą być zamontowane na stałe. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Moskitiera na komary
Moskitiera, czyli zasłona, która ochroni nas przed komarami!

Moskitiera na okno

Do najczęściej wybieranych zdecydowanie możemy zaliczyć moskitiery na okno samoprzylepne. Swoją popularność zawdzięczają zapewne łatwemu montażowi, który nie wymaga żadnych narzędzi. Takie moskitiery możesz zamontować w dowolnym momencie: nie zostawiają śladów, a ewentualny klej możesz usunąć bez najmniejszych problemów. Samoprzylepna moskitiera na okno może być stosowana nawet w wynajmowanym mieszkaniu. Możesz ściągnąć ją w każdej chwili, a po siatce nie zostanie nawet ślad.

Sprawdź też: Osłona na balkon — czym się kierować przy jej wyborze? Sprawdź, jakie są rodzaje osłon balkonowych!

Dachowa moskitiera na okno jest bardzo podobna do tej wymienionych wyżej. Moskitiera na okno dachowe zawiera samoprzylepne rzepy, które ułatwiają montaż. Oczywiście wśród moskitier znajdziemy również modele, które możemy zamontować na stałe. Takie rozwiązanie może jednak okazać się nieco problematyczne.

Moskitiera na drzwi tarasowe

Zabezpieczenie drzwi tarasowych przed owadami wcale nie jest takie proste. Przyklejona moskitiera jest skuteczna, jednak uniemożliwia mieszkańcom wyjście z domu. Na szczęście producenci stworzyli kilka rodzajów moskitier, które chronią przed owadami, ale również są funkcjonalne. Przed zakupem odpowiedniego rodzaju moskitiery weź pod uwagę miejsce montażu, a nawet rodzaj drzwi. Zdecyduj również, jak używana ma być Twoja moskitiera.

Moskitiera na drzwi balkonowe

Podczas upalnych dni i nocy otwarte okna są czymś normalnym. Posiadacze balkonów bardzo często otwierają te drzwi latem, chcąc wpuścić do pomieszczenia nieco świeżego powietrza. Niestety insekty nie próżnują, dlatego na pewno przyda Ci się moskitiera na drzwi balkonowe.

Moskitiera na drzwi balkonowe
Moskitiera na drzwi balkonowe | Źródło: anwis.pl

Obecnie na rynku jest wiele dostępnych tego typu produktów, jednak szczególnie jedna moskitiera przyciągnęła naszą uwagę. Jest to moskitiera zintegrowana z roletami zewnętrznymi. To zdecydowanie najwygodniejsza ze wszystkich dostępnych opcji. Zapewnia całoroczną ochronę okien nie tylko przed owadami, ale również przed światłem i mrozem. To rozwiązanie pozwala na osobne rozwijanie rolet i moskitier lub rozwinięcie obu naraz. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Rodzaje moskitier

Moskitiery występują w wielu różnych rodzajach. Dzięki temu możesz dostosować odpowiedni produkt do swoich potrzeb. Jaka moskitiera na drzwi balkonowe sprawdzi się najlepiej, a jaka na okno? Poznaj różne rodzaje i zdecyduj, która moskitiera będzie dla Ciebie najlepsza.

Moskitiery przesuwne

To produkt stworzony dla przesuwnych drzwi tarasowych. Jest bardzo szybka i prosta w montażu oraz demontażu. Prezentuje się bardzo estetycznie, będąc komfortową w użytkowaniu. Również mycie i konserwacja moskitiery przesuwnej po okresie użytkowania jest bardzo łatwa. Dużą zaletą tego produktu jest fakt, że moskitiera nie przeszkadza w pracy zamontowanym roletom zewnętrznym. W żaden sposób nie blokuje też wyjścia tarasowego. Wystarczy, że przesuniesz moskitierę – i możesz wyjść na zewnątrz.

Moskitiery przesuwne na drzwiach balkonowych
Moskitiery przesuwne na drzwiach balkonowych | Źródło: cl9.eu

Moskitiery plisowane

Produkt innowacyjny, w żaden sposób nieograniczający funkcjonalności drzwi. Moskitiera pozwala na zatrzymanie jej w dowolnym momencie. Siatka jest odporna na uszkodzenia, a sam produkt nie ogranicza widoczności, co jest ogromną zaletą. Moskitierę stworzono w sposób umożliwiający cyrkulację świeżego powietrza: możesz bez obaw spędzać wieczory przy otwartych drzwiach, a żaden insekt nie przedostanie się do środka. Moskitiery plisowane to osłony zarówno na drzwi tarasowe, jak i balkonowe – bardzo dyskretne, ponieważ po złożeniu chowają się w aluminiowym profilu i pozostają niemal niewidoczne.

Moskitiera ramkowa

Zdecydowanie najpopularniejszy model moskitier. Moskitierę ramkową montuje się do futryny okiennej za pomocą uchwytów obrotowych. Jest to absolutnie nieinwazyjna metoda. Najlepsze rozwiązanie do okien otwieranych tylko po to, aby przewietrzyć pomieszczenie. Moskitiera może znajdować się na oknie od wiosny do jesieni, jednak podczas okresu zimowego należy ją zdjąć. Ogromną zaletą tej moskitiery jest bardzo szybki montaż i demontaż. Moskitiera pasuje na każde okno, a przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży Ci przez długie lata.

Moskitiera rolowana

Mechanizm montowany jest na ramie okna – moskitiera rolowana musi więc być idealnie dopasowana do rozmiaru Twojego okna. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ moskitierę możesz dowolnie zwijać i rozwijać, podobnie jak rolety. Moskitiera rolowana może zwijać się zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej. Jest to produkt przeznaczony nie tylko do okien. Możesz zamontować tę moskitierę nawet na drzwiach balkonowych. Jedyną jej wadą jest cena. Moskitiery idealnie dopasowane do ramy okna zawsze wiążą się z nieco wyższymi kosztami.

Rolowana moskitiera to przydatna, a zarazem wygodna sprawa!
Rolowana moskitiera to przydatna, a zarazem wygodna sprawa! | Źródło: domondo.pl

Moskitiera z magnesem

Bardzo prosta i szybka w montażu. Świetnie sprawdzi się na drzwiach balkonowych lub tarasowych. Moskitiera z magnesem to siatka, na której rozmieszczone są magnesy. Ciągną one obie części siatki, dzięki czemu zamykają moskitierę. Metoda ta nie wymaga wiercenia ani żadnych narzędzi. Jedyne, czego potrzebujesz, to samoprzylepna taśma dołączona do produktu. Moskitiera na drzwi z magnesem może być montowana i demontowana w dowolnym momencie. Moskitiera jest docinana do każdego rodzaju drzwi – tak, aby doskonale pasowała na drzwi balkonowe bądź tarasowe.

Sprawdź też: Rolety bezinwazyjne — prywatność i styl bez ingerencji w okno

Siatka moskitiera

Jest to zdecydowanie najtańsza propozycja na naszej liście. Choć cena niewątpliwie zachęca do kupna, ta siatka na okno może okazać się nieco problemowa. Przede wszystkim montuje się ją na stałe. Jeśli raz odkleisz siatkę, nie będzie mogła zostać ponownie wykorzystana. Siatka moskitiera przyklejona na stałe może znacznie utrudnić korzystanie z okna. Szczególnie problemowe może okazać się mycie zewnętrznego parapetu podczas mycia okien. Jeśli jednak szukasz taniej moskitiery na okno, siatka może okazać się optymalnym rozwiązaniem.

Siatka na komary montowana na stałe
Moskitiera w formie siatki – montowana na stałe

Choć na rynku dostępnych jest wiele rodzajów moskitier, to jedna cecha łączy wszystkie te produkty. Wybierając moskitierę do swojego domu, raz na zawsze pozbędziesz się owadów. Każda z wymienionych wyżej moskitier nie wpuści do Twojego domu nawet jednego insekta. Warto zatem zdecydować się na którąś z nich – i to jeszcze zanim nastaną ciepłe dni.

6
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.