1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Kiedy jest Dzień Mężczyzny? W Polsce wypada innego dnia

Poradniki

4 miesiące temu

Kiedy jest Dzień Mężczyzny? W Polsce wypada innego dnia

Kalendarz Święta
7
2
0
7
2

Pomiędzy świętem kobiet a świętem mężczyzn nie ma dużego odstępu. Przynajmniej nie w Polsce. A konkretnie kiedy jest Dzień Mężczyzny? Dlaczego w Polsce ma inną datę niż na świecie? O tym co nieco w niniejszym artykule poświęconym męskiemu dniu.

Czas pomiędzy Dniem Kobiet a Dniem Mężczyzny jest tak krótki, że pozwala to parom wspólnie świętować. Prosi się o wspólny wypad do kina, jakiś wyjazd albo, tak zwyczajnie, spacer w pobliskim parku. Sposobów na spędzenie tego wolnego czasu jest naprawdę dużo. Ale nie o tym. Najważniejszą informacją pozostaje data męskiego święta.

Kiedy obchodzimy Dzień Mężczyzny w Polsce 2024 roku?

Dzień Mężczyzny w Polsce obchodzimy dwa dni po święcie kobiet, czyli 10 marca 2024 roku. Konkretnie jest to 2. niedziela miesiąca. I, nawiasem mówiąc, niestety nie jest to niedziela handlowa, gdyż wtedy obowiązuje ustawowy zakaz handlu – z prezentami dla męskich siłaczy trzeba się pospieszyć!

morele.net_korzystne oferty

Tego samego dnia imieniny obchodzą mężczyźni: Aleksander, Cyprian, Gajusz, Makary, Piotr, Porfirion, Symplicjusz. A więc mogą świętować podwójnie! Nic nie stoi na przeszkodzie. 🙂 Na pewno z tego dnia zadowoleni są Chuck Norris oraz Samuel Eto’o, gdyż ci mężczyźni obchodzą 10 marca swoje urodziny. Wszystkiego najlepszego tym Panom i Wam, jeśli dzielicie z nimi dzień swoich narodzin!

Dlaczego Dzień Mężczyzny na świecie wypada inaczej?

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest dziewiętnastego listopada. Ten dzień ma na celu zwrócenie uwagi na problemy mężczyzn, takie jak samobójstwa czy alienacja rodzicielska. Jak również bezdomność czy przemoc. Ale, z pozytywnej strony, to także czas na świętowanie wkładu mężczyzn w budowanie świata oraz ich osiągnięć z każdej sfery postępu i życia.

różni mężczyźni z różnych stron świata o różnym kolorze skóry
Na świecie mężczyźni są przeróżni

Tylko dlaczego na świecie wypada inaczej? Generalnie data przyjęła się z powodu doktora J. Teelucksingha, profesora jednego z uniwersytetów w Trinidad i Tobago, którego ojciec świętuje tego dnia swoje urodziny. Świętowanie nieprzerwanie trwa mniej więcej od 1999 roku i to w ponad 80 krajach, do których Polska z pewnego powodu nie należy.

Sprawdź też: Międzynarodowy Dzień Kobiet – informacje i historia święta

Tym powodem jest, jak się okazuje, wiara. U nas Dzień Mężczyzn świętuje się 10 marca z powodu kościelnego wspominania Czterdziestu męczenników chrześcijańskich z Sebasty, którzy nie chcieli wyrzec się wiary w Boga. Zamiast ukamienowania skazano ich na śmierć na mrozie bez odzienia, a ciała następnie spalono.

Jak przygotować się na jego dzień?

W pierwszej kolejności trzeba pamiętać o życzeniach na Dzień Mężczyzny – najważniejsza jest pamięć, każdy mężczyzna będzie za nią wdzięczny. A skoro święto wypada w weekend, można go w jakiś sposób zaplanować. Czy to cały dwudzionek, jeden dzień, a może tylko wieczór. Weźmy chociażby jakiś fajny film lub serial o krótkim sezonie, a do tego garść różnych przekąsek.

kobieta z mężczyzną prawie całujący się w kuchni
Być obecnym w tym święcie to najlepszy prezent

Nie zapomnij o prezencie!

Mężczyzna będzie wdzięczny również za jakiś typowo męski wypad. Miej po prostu na uwadze, czym mężczyzna się interesuje. Gra w gry wideo? Wspominał o jakiejś głośnej premierze? Spraw mu taki prezent! A może chce spróbować swoich męskich sił w realu? No to zorganizuj mu trening sztuk walki!

Gry wideo, które kochają mężczyźni:

Oczywiście nie sposób wymienić wszystkie pomysły na to, jak spędzić Dzień Mężczyzny w 2024 roku. Jeżeli dobrze znasz swojego mężczyznę, z pewnością już wiesz, co może się okazać dla niego najlepszą niespodzianką!

Sprawdź też: Dzień Chłopaka. Kiedy wypada i co kupić?

Źródło: Adobe Stock

7
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *