1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Kiedy jest Dzień Matki? Jak jest obchodzony w różnych krajach?

Poradniki

2 lata temu

Kiedy jest Dzień Matki? Jak jest obchodzony w różnych krajach?

Dodatki
10
0
0
10
0

Nie pamiętasz, kiedy jest Dzień Matki? Jesteś ciekawy, jak i kiedy jest obchodzony w innych krajach? Szukasz pomysłu na prezent na Dzień Matki na ostatnią chwilę? Wszystko to znajdziesz w naszym artykule!

Czy wiesz, że nie wszędzie Dzień Matki jest obchodzony tego dnia, co w Polsce? Interesuje Cię, jak jest obchodzony w różnych krajach? Może chciałbyś celebrować ten dzień w inny sposób niż do tej pory? Mamy nadzieję, że informacje, które tu zebraliśmy, okażą się przydatne.

Czy wiesz, kiedy jest Dzień Matki? 

Na początku odpowiemy na pytanie: kiedy jest Dzień Matki w Polsce? Jaka to data? Każdego roku niezmiennie – 26 maja. Koniec maja zbliża się wielkimi krokami, warto więc już zacząć myśleć o prezencie na Dzień Matki. W naszym artykule znajdziesz różne inspiracje oraz pomysły na upominki wręczane z okazji tego ważnego święta.

kiedy jest dzień matki_26 maja
Kiedy jest Dzień Matki? W Polsce obchodzimy do 26 maja, jednak w wielu krajach jest to zupełnie inna data…

Kiedy jest Dzień Matki w USA?

Oglądając wiele filmów i seriali, a także relacje zagranicznych gwiazd w mediach społecznościowych lub memy, zauważyłeś na pewno, że w wielu miejscach święto mam jest celebrowane w innych terminach niż w Polsce. Szczególnie często możemy to dostrzec w hollywoodzkich produkcjach. Kiedy jest Dzień Matki w USA? Nie ma on stałej daty i wypada… w drugą niedzielę maja. Co ciekawe – jest to amerykańskie święto narodowe.

Sprawdź też: Patenty na pakowanie prezentów – jak zapakować prezent?

A jak wygląda to w innych krajach? Czy zawsze święto to przypada w maju? Jakie pomysły na świętowanie Dnia Matki mają różne nacje? Dowiesz się tego z kolejnego akapitu. 

Jak i kiedy obchodzony jest Dzień Mamy w różnych krajach?

Włosi także obchodzą Dzień Matki w drugą niedzielę maja. Nie pozwalają wtedy mamom na żadne prace domowe i często całe rodziny przygotowują razem… oczywiście pizzę! W wielu państwach święto mam jest obchodzone właśnie w drugą niedzielę maja. Tak jest na przykład w Kanadzie, Australii, Niemczech, Holandii i Belgii.

prezent dla mamy_jaki wybrać
Jak i kiedy jest obchodzony Dzień Matki w różnych krajach?

Ustanowienie Dnia Matki w niedzielę jest o tyle dobrym pomysłem, że dzięki temu wiele osób ma wolny dzień i może odwiedzić dom rodzinny, a tym samym wręczyć mamie prezent dokładnie w dniu jej święta. 

Z kolei w Wielkiej Brytanii Dzień Matki był od zawsze bardzo mocno związany z religią – cała rodzina spotykała się tam kiedyś u mamy i wspólnie szła do kościoła. Nawet dziś święto to jest ściśle powiązane z tradycją religijną – jest ono obchodzone w drugą niedzielę Wielkiego Postu. Oznacza to, że najczęściej wypada w marcu.

Sprawdź też: Wybieramy kwiaty na urodziny. Lepiej sprezentować solenizantowi bukiet kwiatów czy kwiat doniczkowy?

Co ciekawe – w Korei Południowej połączono święto mamy i taty – 8 maja obchodzony tam jest Dzień Rodziców. Natomiast ortodoksyjni muzułmanie w ogóle nie obchodzą Dnia Matki, wychodzą bowiem z założenia, że szacunek należy się mamom każdego dnia, nie tylko w jeden określony dzień w roku.

Prezent na Dzień Matki na ostatnią chwilę

Zorientowałeś się, że Dzień Mamy tuż tuż, a Ty nadal nie masz prezentu? Jaki prezent na Dzień Matki na ostatnią chwilę możesz wymyślić? Z pomocą przyjdzie nasz poradnik prezentowy: Prezent dla mamy. Co kupić z okazji Dnia Matki? Zdradzimy, że naszymi faworytami są na przykład voucher na lekcję tańca, bilet na koncert ulubionego zespołu oraz spersonalizowane gadżety – na pewno każda mama doceni upominek przygotowany specjalnie dla niej. Warto o tym pamiętać!

Sprawdź też: Jak ładnie zawiązać kokardę na prezencie? Łatwe metody wiązania kokard krok po kroku

Wiesz już, kiedy jest Dzień Matki oraz jak wygląda jego świętowanie w różnych krajach naszego globu. A jak Ty obchodzisz święto mamy? Czy w tym roku przygotowałeś coś specjalnego? Koniecznie podziel się tym z nami w sekcji komentarzy!

Jakie inne święta i pomysły prezentowe opisaliśmy na naszym portalu? Polecamy następujące artykuły.

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.