1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. IKEA Planner – projektowanie wnętrz z IKEA samodzielnie online

Poradniki

1 rok temu

IKEA Planner – projektowanie wnętrz z IKEA samodzielnie online

Aranżacja Budowa i remont
10
6
0
10
6

IKEA Planner, to niesamowite narzędzie do projektowania pomieszczeń. Dzięki niemu zaprojektujesz z meblami IKEA kuchnię, pokój, sypialnię a nawet łazienkę. Chcesz wiedzieć, na czym polega IKEA Planner i jak się nim posługiwać? Zostań z nami!

Projektowanie wnętrz może być przyjemne, niestresujące i niedrogie, a to wszystko dzięki aplikacji do projektowania wnętrz IKEA Planner. Za pomocą tego programu możesz zaprojektować swój dom, a cały proces projektowania odbywa się online. Czeka Cię remont kuchni? Bez wahania użyj darmowego programu do projektowania kuchni. Myślisz o wymianie starej szafy? Zrób projekt szafy online z IKEA Plannerem. Nie wiesz jak? Zostań z nami i posłuchaj naszych rad.

IKEA Planner – projektowanie pomieszczeń online. Co to za program? Czy jest darmowy?

IKEA Planner to darmowy program, za pomocą którego możemy samodzielnie zaprojektować szafę oraz wnętrza z meblami IKEA. W pierwszej kolejności należy założyć konto na stronie sklepu. Tylko w ten sposób będziemy mogli w pełni wykorzystać potencjał programu i dostępne narzędzia. Bez konta w sklepie IKEA, nie będzie dostępna opcja zapisania oraz wydrukowania projektu, a w rezultacie cała nasza praca pójdzie do kosza.

Z IKEA Home Planner cały proces projektowania odbywa się online – w przeglądarce. Jest to aplikacja webowa, więc wystarczy dobre łącze internetowe. Następnie, na stronie IKEA należy otworzyć odpowiednie narzędzie do planowania.

IKEA Home Planner udostępnia możliwość projektowania różnych pomieszczeń oraz mebli do przechowywania, na przykład szaf pax. Dlatego, aby móc przystąpić do projektowania, najpierw należy wybrać odpowiedni IKEA Planner. Jeżeli w tym momencie interesuje Cię projektowanie kuchni online, to wybierz IKEA Planner Kuchni. Nadszedł moment na wymianę starej szafy? Zaprojektuj szafę z narzędziem IKEA PAX Planner.

Jakie pomieszczenia można zaprojektować w IKEA Planner?

Jest to świetna aplikacja do projektowania kuchni. Za pomocą dostępnych narzędzi możesz zdefiniować przestrzeń – ustalić wysokość, kształt i rozmiar. Poza tym, IKEA Planner Kuchnia daje możliwość wskazania w projekcie miejsc dopływu wody, wentylacji, armatury, ogrzewania, gniazd elektrycznych czy otworów w ścianie, takich jak okna i drzwi. W aplikacji udostępnionej przez sklep IKEA, planowanie kuchni odbywa się na naszych zasadach.

Sprawdź też: Projektowanie łazienki z wanną narożną – aranżacje i inspiracje wykończeniowe

Dzięki narzędziu – IKEA Planner Łazienka – od początku możesz zaplanować swoją wymarzoną łazienkę. W IKEA Planner możliwy jest wybór koloru ścian, rodzaju podłóg i mebli. Stworzony przez IKEA program do projektowania, jest dużym ułatwieniem dla Klientów, którzy bez pomocy dekoratorów, mogą zaaranżować swoją przestrzeń.

Z IKEA Planner online zaplanujesz nie tylko kuchnię i łazienkę. Możesz ustawić odpowiednią dla siebie konfigurację łóżka, komody oraz szafy do sypialni. Z programem IKEA, projektowanie możesz zacząć od zera lub skorzystać z pomocy w postaci IKEA kreatora, który podsuwa gotowe rozwiązania.

Sprawdź też: Projektowanie szafy do zabudowy — szafy wnękowe, skosy czy narożne?

I tak z pomocą IKEA konfiguratora zaplanujesz pokój dzienny, pokój dziecięcy, jadalnię, domowe biuro, pomieszczenie gospodarcze i pomieszczenia dla firm. Projektowanie online pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jak rozpocząć projektowanie w IKEA Planner? Wskazówki dla początkujących

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z projektowaniem IKEA, to Twoją pierwszą czynnością powinno być założenie konta. IKEA Planner możesz otworzyć w aplikacji webowej lub pobrać program IKEA Home Planner 3D na komputer – decyzja należy do Ciebie.

morele.net_korzystne oferty

W programie IKEA projektowanie jest bardzo intuicyjne i szybko opanujesz dostępne narzędzia. Ważny jest wybór odpowiedniego Plannera. Jeśli zamierzasz zaplanować kuchnię wybierz Planner Kuchni IKEA. W projektowaniu sypialni odpowiedni będzie IKEA Planner Sypialnia. Pamiętaj, aby za każdym razem przed rozpoczęciem projektowania wnętrz, zalogować się na stronie.

Jakie narzędzia do planowania są dostępne w ramach IKEA Planner?

W programie do projektowania wnętrz, IKEA zrobiła wielki ukłon w stronę swoich wiernych Klientów. Dostarcza proste w obsłudze narzędzia, umożliwiające projektowanie pomieszczeń od zera. Tak na przykład, w programie do projektowania kuchni, udostępnia możliwość konfiguracji rozmiarów, układu mebli, koloru ścian czy podłóg. Klient decyduje o najmniejszych szczegółach, a finalnie w nagrodę otrzymuje projekt kuchni na wymiar z meblami IKEA.

Sprawdź też: Funkcjonalna kuchnia. Ergonomia w kuchni — zasady planowania, projekty, porady

Samodzielne projektowanie pokoju online, nic nas nie kosztuje. Musimy tylko poświęcić swój czas. Jeżeli brakuje nam pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni, to możemy skorzystać z proponowanych rozwiązań. Na przykład, podczas projektowania szafy pax, możemy rozważyć rekomendowane przez IKEA kombinacje ustawień. Także podczas projektowania pokoju dziennego dostępne są gotowe rozwiązania do przechowywania, które możemy zastosować w projekcie. Takim przykładem jest IKEA Besta Planner – czyli planowanie przestrzeni za pomocą gotowych modułów mebli z kolekcji Besta.

Czy samodzielnie wykonany projekt w IKEA Planner będzie wystarczający do realizacji?

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wykonany przez nas projekt jest wystarczający, to zawsze możemy skontaktować się z obsługą IKEA i skonsultować nasz projekt. Za pomocą dostępnych narzędzi, proces projektowania kuchni czy pokoju jest łatwy i przyjemny, jednak zawsze mogą pojawić się jakieś wątpliwości. Jest to zrozumiałe i konsultanci są otwarci na rozmowę. Chętnie doradzą i w razie konieczności, zasugerują wprowadzenie zmian.

Każdy projekt warto uzgodnić ze specjalistą. IKEA umożliwia konsultacje, które rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące naszej aranżacji wnętrz

Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak zaprojektować kuchnię, to skorzystaj z opcji wspólnego planowania kuchni z konsultantem. W ramach tej usługi otrzymasz gotowy projekt kuchni 3D oraz wycenę mebli, transportu i montażu. Takie spotkanie możesz umówić online lub w sklepie.

Istotną zaletą podczas projektowania jest widoczna cena całej aranżacji. Na bieżąco możemy śledzić koszt wykonania projektu kuchni i innych pomieszczeń. W ten sposób aranżację pokoju możemy dostosować do przeznaczonego na ten cel budżetu. Jeżeli planujesz projekt kuchni, to tylko z IKEA Plannerem!

Sprawdź też: Projektowanie ogrodu – ile kosztuje? Jak zrobić to samemu?

10
6

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *