Quantcast
  1. Home
  2. /
  3. Ogród i balkon
  4. /
  5. Pomysły na ozdoby do ogrodu. Z czego wykonać dekoracje ogrodowe?

Ogród i balkon

2 lata temu

Pomysły na ozdoby do ogrodu. Z czego wykonać dekoracje ogrodowe?

DIY Ogród
13
0
0
13
0

Ozdoby do ogrodu wyczarują w nim wyjątkową aurę, sprzyjającą sobotniemu odpoczynkowi. Jak je zrobić? Możesz wykorzystać w tym celu różne materiały. Upiększ swój ogród z nami i zainspiruj się!

Udekoruj swój ogród – DIY ozdoby do ogrodu

Ci, którzy mają w sobie gen majsterkowicza, na pewno chętnie spędzą letnie popołudnie w przydomowym warsztacie, aby wyczarować w nim kilka ciekawych ozdób do ogrodu. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, jak zrobić takie dekoracje i zachwycić wszystkich domowników!

ozdoby do ogrodu

Ozdoby do ogrodu z drewna

Drewniana klatka-kwietnik będzie wspaniałą ozdobą ogrodu. Do jej wykonania potrzebne będą Ci dwa kawałki ogrodzenia panelowego, przycięte na kształt prostokąta. Wewnątrz nich umieść 12 plastrów drewna. Następnie połącz ze sobą obie części ogrodzenia – tak, aby były w miarę stabilne. Tak powstałą dekorację wbij w ziemię i potraktuj jako ściankę na kwiaty. Na tle drewnianych plastrów fantastycznie będą prezentować się kolorowe surfinie i pelargonie.

Ozdoby do ogrodu z drewna

A może przyda Ci się naturalny kwietnik, który wkomponuje się w przestrzeń ogrodową? Do tego celu będziesz potrzebować kilkunastu desek, po cztery na każdy poziom kwietnika. Postaraj się zbić je w taki sposób, aby każde kolejne „piętro” różniło się wielkością od poprzedniego. Na koniec połącz je w taki sposób, aby najmniejsza donica znalazła się na górze, a pod nią, rosnąco, postaw kolejne. Kwietnik DIY wypełnij ziemią kwiatową i posadź w nim rośliny jednoroczne, a całość obficie podlej. Gotowe!

Ozdoby z cementu do ogrodu

Cementowe ozdoby do ogrodu są szeroko dostępne w wielu sklepach. Nie drenują zbytnio kieszeni, a różnorodność wzorów ułatwia dopasowanie tego typu rozwiązań do własnych potrzeb. Nie każdy jednak wie, że można pożytecznie wykorzystać wolny weekend i spędzić czas na samodzielnym zrobieniu ogrodowych dekoracji, na przykład cementowej donicy z wyrazistą fakturą. Jakich rzeczy nie może zabraknąć pod ręką? Na pierwszym miejscu znajduje się woda, worek cementu i stare wiaderko do jego rozmieszania. Gumowe rękawiczki ochronią dłonie i sprawią, że domycie mieszanki będzie łatwiejsze. Przydatnymi elementami są również barwniki – do kupienia w sklepach z materiałami plastycznymi. Zaopatrz się również w stare ręczniki i doniczki. Prace rozpoczynamy od umieszczenia wody i cementu w wiaderku. Mieszamy aż do uzyskania gęstej konsystencji. Następnie do środka należy włożyć ręczniki, do których przylgnie betonowa mieszanka. Teraz trzeba sięgnąć po donicę, ustawić ją otworem do dołu i obłożyć ręcznikami. Tkanina pozwoli uzyskać atrakcyjną, niejednorodną i wypukłą fakturę. Na tym etapie należy uzbroić się w cierpliwość i pozostawić donicę w spokoju – do momentu, aż beton całkowicie wyschnie. Na koniec dekorację można urozmaicić poprzez pomalowanie jej specjalnymi farbami, których nie zmyje deszcz.

Ozdoby z cementu do ogrodu

Betonowe ozdoby do ogrodu

Istnieją również inne pomysły na dekoracje do ogrodu. Pięknie prezentują się między innymi betonowe dekoracje o kształcie liści, którymi można urozmaicić na przykład ogrodową fontannę. Pomocne w wykonaniu tej dekoracji z betonu będą liście z wyraźnym żyłkowaniem, na przykład kasztanowca bądź rabarbaru. Po raz kolejny trzeba przygotować mieszankę betonową i zadbać o zabezpieczenie dłoni. Gdy jest już ona gotowa, należy wylać ją na wybrany liść, pozostawić do wyschnięcia przez dwie doby, a na końcu odciąć ogonek. Jeśli chcesz, możesz pokusić się o pomalowanie liścia złotą farbą odporną na wilgoć. Będzie prezentować się wtedy bardzo efektownie.

Metalowe ozdoby do ogrodu

Metalowe dekoracje ogrodowe potrafią wnieść klimat retro do przydomowej przestrzeni. Ptaszki, dzwoneczki czy szyldy wyglądają ładnie i są łatwe do utrzymania w dobrym stanie. Z czasem jednak mogą zacząć rdzewieć i trzeba się z tym liczyć. Pewną opcją jest przechowywanie ich poza sezonem letnim w piwnicy czy w garażu. Dotyczy to na przykład metalowych tabliczek wtykanych do ziemi, prezentujących nazwy roślin. Większość metalowych ozdób doskonale zniesie warunki atmosferyczne, jeśli będzie się znajdować w zaciszu zadaszonego tarasu czy balkonu.

metalowe liście
Źródło: gardenandthecity.pl

Ozdoby z cegły do ogrodu

Cegła, jako naturalny surowiec pozyskiwany z gliny, fantastycznie komponuje się z innymi elementami ogrodu. Jest surowa, a zarazem wprowadza do wystroju niezwykły klimat. Kto powiedział, że nie można zbudować w centralnej części ogrodu murku z cegły? Taka ścianka stanie się osią kompozycyjną przestrzeni. Ścianka z zaokrąglonym oknem będzie za każdym razem przenosić domowników do zaczarowanego ogrodu. Możesz w nim powiesić surfinię lub pelargonię bądź postawić na bardziej wiejskie, polne gatunki kwiatów. W tego typu przestrzeni wspaniale będzie prezentować się ceglana ławeczka, samodzielnie wykonana lub zamówiona u ekipy murarskiej.

Ozdoby z cegły do ogrodu
Źródło: ladnydom.pl

Ozdoby z kamienia

Jeśli chodzi o kamień, w ogrodzie wspaniale prezentują się wykonane z tego naturalnego materiału postumenty, ale też proste rzeźby w postaci kamienia odpowiednio podświetlonego z każdej strony. Dla tych, którzy cenią rozwiązania praktyczne i zarazem ładne, ciekawą opcją może być zakup kamiennego rzygacza. Nie można zapomnieć o fontannach – woda w ogrodzie dodaje energii i spokoju, a także podnosi komfort wypoczynku.

Zobacz: Modne ozdoby do pokoju 2021 – jakie wybrać? Najmodniejsze dekoracje do wnętrz

Ozdoby świąteczne do ogrodu

Święta to magiczny czas, a z każdym rokiem śniegu w tym okresie jakby ubywa. Potęguje to wrażenie szarówki za oknem. Na szczęście za pomocą prostych sznurów LED o wodoodpornych właściwościach można wyczarować wyjątkowy klimat przed swoim domem. Wspaniale prezentują się zwłaszcza iluminacje w postaci oświetlenia balustrady schodów, obrzeża dachu, a nawet choinki rosnącej w ogrodzie. Możliwości jest wiele.

W niektórych miejscach sąsiedzi mocno rywalizują o to, kto ma piękniej podświetloną posesję. W tym celu zamawiają tematyczne figurki imponujących rozmiarów przedstawiające np. postać św. Mikołaja w saniach zaprzęgniętych przez renifery. Upiększ swój ogród, korzystając z łatwo dostępnych i niedrogich w eksploatacji, za to wyjątkowo efektownych, lampek LED. Przy zakupie pamiętaj o tym, aby na opakowaniu znajdowała się informacja, że mają zastosowanie zewnętrzne.

Świąteczne dekoracje

Ogród powinien zachwycać nie tylko dobrym projektem, pięknym oświetleniem i zadbanymi nasadzeniami, ale także ręcznie zrobionymi przez domowników dekoracjami. Ozdoby do ogrodu DIY stanowią osobisty akcent, nadający prywatnej zewnętrznej przestrzeni więcej charakteru. Ciekawe ozdoby z drewna do ogrodu to nie wszystko. Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom, pobaw się betonem lub cegłą – możliwości uzyskania ciekawych efektów jest bardzo wiele. A w okresie świątecznym nie zapomnij zaprojektować i przygotować wyjątkowej iluminacji. Jeśli więc masz trochę czasu, wykorzystaj dostępne materiały i stwórz coś niepowtarzalnego. Wszyscy sąsiedzi będą Ci zazdrościć!

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.