1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Lodówka side by side, czyli ta, która nie okaże się za mała

Wnętrza

2 lata temu

Lodówka side by side, czyli ta, która nie okaże się za mała

Kuchnia Wyposażenie
10
0
0
10
0

Wieczne problemy z niedostateczną przestrzenią przechowywania w niskiej temperaturze? Lodówka side by side rozwiązuje je raz na zawsze, oferując przy tym znacznie więcej!

Co to jest lodówka side by side? 

Lodówka side by side należy do wielkogabarytowych sprzętów AGD, różni się jednak od tradycyjnych modeli. Urządzenie składa się standardowo z dwóch części: chłodzącej i mrożącej. Wyrażenie — side by side — oznacza w języku angielskim dosłownie: obok siebie. W tym przypadku jest to określenie na położenie względem siebie komory chłodzącej i mrożącej. W standardowych sprzętach lodówka znajduje się nad zamrażalnikiem. 

Pojemność to największy atut lodówek side by side 

Jeżeli szukasz sprzętów AGD do nowej kuchni, jednym z komfortowych wyborów jest lodówka side by side. Zalety tego rozwiązania wiążą się przede wszystkim z pojemnością użytkową. Dotyczy to zarówno części mrożącej, jak i chłodzącej. Jaką wielkość ma lodówka side by side? Wymiary urządzenia pozwalają na osiągnięcie pojemności przekraczającej nawet 600 l. W przypadku chłodziarki wynosi ona zazwyczaj około 300 l. Z kolei na zamrażarki są przeznaczone komory o pojemności od 150 do ponad 200 l.

Lodówka side by side
Lodówka side by side

Zobacz: Jak lodówka to tylko zabudowana? Wcale nie! Kuchnia z lodówką wolnostojącą też ma swoje zalety

Ulokowanie komory mrożącej obok chłodzącej zapewnia więcej miejsca do bezpiecznego przechowywania żywności. Lodówka side by side składa się z praktycznych szuflad oraz szklanych półek, które znajdują się również na drzwiach urządzenia. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne przechowywanie wysokich butelek, co może być problematyczne w przypadku standardowych modeli. Czym jeszcze różni się lodówka side by side  od lodówki tradycyjnej?

Co poza przestrzenią? 

Lodówka side by side sprawdzi się w gospodarstwach domowych z większą liczbą mieszkańców. Pozwala także na przechowywanie dodatkowych porcji żywności. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas przeznaczany na zakupy. Jeżeli uwielbiasz gotować oraz cenisz sobie porządek i przejrzystość, doskonałym rozwiązaniem jest lodówka side by side. Na co zwrócić uwagę, decydując się na ten model?

Zalety lodówki side by side
Zalety lodówki side by side

Wśród zalet można wyróżnić także elegancki design. Srebrna lodówka side by side to jeden z najczęściej spotykanych modeli, który sprawdzi się w różnych aranżacjach. Uniwersalnym rozwiązaniem może być także sprzęt AGD w czarnej wersji kolorystycznej. Jeżeli chcesz stworzyć oryginalną kuchnię, bez problemu znajdziesz lodówki w dowolnym odcieniu. Ponadto każda z nich pojawia się zarówno w wariancie matowym, jak i z połyskiem.

Wygodny dostęp 

Jeżeli zastanawiasz się, czym jeszcze różni się lodówka side by side od lodówki tradycyjnej, zwróć uwagę na ilość drzwi. Bez wątpienia jest to jeden z czynników wpływających na funkcjonalność urządzenia. W standardzie otrzymasz zazwyczaj dwudrzwiowe modele. Niektórzy producenci wprowadzają dodatkowe otwory, dzięki którym nie musisz rozwierać całej komory. Za mniejszymi drzwiczkami możesz ustawić dowolne produkty, na przykład te używane najczęściej. 

Wygodny dostęp do żywności zapewnia także większa liczba półek i szuflad, które są wyższe w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. Dzięki odpowiedniej organizacji możesz bez obaw o straty sięgnąć po dowolny produkt znajdujący się w lodówce, a następnie odłożyć go na właściwe miejsce. Jeżeli zależy Ci na długim zachowaniu świeżości, zapewni Ci to lodówka side by side. Na co zwrócić uwagę w tym przypadku?

Dużo miejsca w wielkogabarytowym sprzęcie AGD
Dużo miejsca w wielkogabarytowym sprzęcie AGD

Wielkogabarytowe sprzęty AGD tego typu są wyposażone w dwa obiegi powietrza. Dzięki temu komora chłodząca i mrożąca zachowują właściwą wilgotność oraz temperaturę. Te właściwości mają ogromny wpływ na świeżość produktów. Ponadto lodówka side by side wyróżnia się podziałem na strefy przeznaczone na konkretne produkty. Komfort użytkowania podnosi funkcja regulowania przegród i dostosowanie ich do własnych preferencji.

Wyposażenie dodatkowe 

Doskonałym rozwiązaniem dla dużych rodzin, osób pasjonujących się gotowaniem oraz szukających oszczędności jest lodówka side by side. Wyposażenie dodatkowe pomoże Ci w dostosowaniu sprzętu AGD do indywidualnych potrzeb. Wśród opcjonalnych funkcji pojawia się najczęściej kostkarka do lodu, dzięki której nie musisz martwić się regularnym mrożeniem wody podczas przyjęcia.

Jeżeli interesują Cię modele sprzętów AGD o dużych gabarytach, masz szansę na wybór takich opcji jak dystrybutor wody czy możliwość regulacji wilgotności. Dzięki nim możesz przechowywać żywność znacznie dłużej. Co jeszcze może zapewnić Ci lodówka side by side? Wyposażenie dodatkowe w modelach wielkogabarytowych uwzględnia w niektórych przypadkach systemy jonizacji powietrza i filtry antybakteryjne, które umożliwiają bezpieczne utrzymanie świeżości przez dłuższy czas.

Lodówka typu side by side we wnętrzu
Lodówka typu side by side we wnętrzu

Dla kogo jeszcze doskonałym rozwiązaniem może być lodówka side by side? Zalety tego urządzenia to również oszczędności generowane pod Twoją nieobecność w domu. Funkcja Wakacje umożliwia zmianę trybu pracy urządzenia na czas urlopu lub wyjazdu służbowego. Dzięki temu zmniejszysz zużycie energii elektrycznej przez lodówkę.

Największa zaleta to największa wada

Pojemność to bez wątpienia ogromna zaleta, którą wyróżnia się lodówka side by side. Wymiary jej mogą być jednocześnie problematyczne, ponieważ wymaga dysponowania większą przestrzenią. Szerokość tego urządzenia wynosi zazwyczaj 91.2 cm, a głębokość waha się od około 71 do 75 cm. Lodówka side by side jest więc o około 30 cm szarsza i 20 cm głębsza. Dlatego powinieneś upewnić się, że Twoja kuchnia ma wystarczającą powierzchnię, by zmieścić urządzenie takiej  wielkości.

Pamiętaj także o odpowiednim ustawieniu sprzętu AGD, co mogą dodatkowo utrudnić wymiary, jakimi wyróżnia się lodówka side by side. Na co zwrócić uwagę? Urządzenie tego typu powinno znajdować się około 30 cm od źródła ciepła oraz 5 cm od każdej ze ścian. Zaletą dla niższych osób może być przystępna wysokość, czyli od 178 do 180 cm. 

Potężna lodówka czyli jedna z większych wad
Potężna lodówka czyli jedna z większych wad

W tym przypadku nie musisz martwić się odległością urządzenia od sufitu, która powinna wynosić co najmniej 20 cm. Lodówki tradycyjne mają zazwyczaj 200 cm, przez co część półek pozostaje często niewykorzystana. Decydując się na omawiany sprzęt wielkogabarytowy, zyskujesz większą, a jednocześnie przystępną przestrzeń użytkową. Na komfort i funkcjonalność wpływają również regulowane półki.

Podsumowując, czym różni się lodówka side by side od lodówki tradycyjnej? Wyróżnia się przede wszystkim dużą pojemnością oraz przejrzystością. Ponadto zwróć uwagę na możliwość wyposażenia lodówki w dodatkowe funkcje, na przykład kostkarkę, dozownik wody, system jonizujący czy możliwość regulacji wilgotności. Pamiętaj jednak, by dopasować lodówkę do wymiarów swojej kuchni! Lodówka side by side może być rozwiązaniem nieosiągalnym dla osób, które mają do dyspozycji mniejszą przestrzeń.

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.