1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Lampa księżyc – stylowy dodatek nie tylko dla najmłodszych! Sprawdź, jak wygląda i gdzie najlepiej umiejscowić lampkę w kształcie księżyca!

Wnętrza

2 lata temu

Lampa księżyc – stylowy dodatek nie tylko dla najmłodszych! Sprawdź, jak wygląda i gdzie najlepiej umiejscowić lampkę w kształcie księżyca!

Aranżacja Dekoracja wnętrz
7
0
0
7
0

Lampa księżyc od wielu lat jest stylowym dodatkiem w pokojach dziecięcych. Jednak odkąd pojawiły się lampy wyglądające jak księżyc, a nie jedynie w kształcie księżyca, są wykorzystywane jako dekoracja innych pomieszczeń. Gdzie pasują najlepiej?

Lampa księżyc – dlaczego jest tak popularna?

Księżyc (zwłaszcza w pełni) od zawsze przyciąga ludzkie spojrzenia. Za nim zaś kryje się niedostępny, tajemniczy wszechświat, który fascynuje zarówno młodych, jak i starszych. Wielu chłopców i dziewczynek marzy o zostaniu astronautą, a popularność serii Star Wars czy Star Trek dodatkowo rozpaliła ich wyobraźnię. Nic więc dziwnego, że kosmiczne wnętrze to marzenie niejednego dziecka!

Lampa księżyc
Lampa w kształcie księżyca to ciekawy dodatek do wnętrza!

Sprawdź też: Wnętrzarski hit — lampa miedziana! W jaki sposób zaaranżować ją we wnętrzu oraz do jakich stylów pasuje?

Ale lampa księżyc sprawdzi się nie tylko w pokojach najmłodszych. To świetny element aranżacji „galaktycznego sufitu” w pokoju dziennym, domowym salonie rozrywki, gabinecie lub sypialni dorosłych. Jeśli wszechświat jest Twoją pasją, kosmiczne lampy zdecydowanie są dla Ciebie!

Lampa nocna – realistyczny księżyc

Lampa nocna księżyc ładowana kablem USB to trend dla fanów oryginalnych dekoracji. Zazwyczaj ma w zestawie podstawkę, na którą można odłożyć kulę, ale świetnie będzie wyglądać również położona „luzem” na komodzie lub szafce nocnej. Możliwość regulacji barwy i natężenia światła oraz długi czas świecenia po pełnym naładowaniu czynią z niej praktyczną ozdobę sypialni.

Realistyczny księżyc jako lampka nocna
Realistyczny księżyc jako lampka nocna

Lampka księżyc pasuje nie tylko do pomieszczeń urządzonych w klimacie sci-fi. Może być elementem dekoracyjnym obok zielonych roślin doniczkowych albo obrazów przedstawiających dziką przyrodę. Za dnia to tylko neutralna, biała kula. Za to w nocy zmieni się w świecącą, realistyczną dekorację – zupełnie jak prawdziwy księżyc!

Lampa wisząca księżyc

Lampa wisząca księżyc może być ozdobą sufitu albo ściany. W sklepach znajdziesz modele kuliste, półkuliste, a także całkiem płaskie (np. obraz na płótnie oświetlony ledami). Wszystkie imitują księżyc w pełni, a niektóre mają możliwość regulacji faz za pomocą pilota!

Lewitująca lampa w kształcie księżyca

Miłośnikom gadżetów, które robią piorunujące wrażenie, na pewno spodoba się lewitująca lampa księżyc. Wykorzystano w niej technologię magnetycznej lewitacji, dzięki której księżycowa kula nie tylko unosi się nad podstawą, ale również obraca. Nikt nie przejdzie obojętnie obok kręcącego się, latającego i świecącego księżyca!

Lewitująca lampa w kształcie księżyca
Lewitująca lampa w kształcie księżyca | Źródło: sznyt.pl

Księżyc – lampa dla dzieci

Dziecięca lampa księżyc nie musi być realistyczna. W pokoju niemowlęcia możesz zawiesić delikatny, podświetlany półksiężyc z gwiazdkami, a do tego sznury światełek cotton balls LED. Ciekawy efekt zapewnią również kreskówkowe lampki. Wiele modeli przestawia urocze, słodkie zwierzątka śpiące na księżycu – misie, kotki albo jednorożce.

Jednak w pokoju starszych dzieci lepiej będą wyglądać „poważniejsze” dekoracje. Lampa księżyc w kształcie kuli, którą można wziąć do ręki, aby uważnie obejrzeć wszystkie kratery, to świetna zabawka edukacyjna. Kto wie, może stanie się pretekstem do prowadzenia z dzieckiem pasjonujących rozmów o kosmosie i nauce? Albo zachętą do stawiania sobie ambitnych, „kosmicznych” celów?

Aranżacja kosmicznych lamp

W pokoju maluchów możesz wykorzystać kilka bajkowych elementów, np. kinkiet księżyc, fluorescencyjne gwiazdki i lampkę w kształcie słońca. Starszym dzieciom na pewno bardziej spodobają się realistyczne dekoracje takie jak świecący księżyc w pełni i fototapeta z kosmosem.

A jak zaaranżować kino domowe z galaktycznym sufitem? Ciekawy efekt zapewni sama lampa księżyc sufitowa, ale możesz równie dobrze pójść na całość i zamontować sufit napinany z systemem światłowodów albo świecących kryształków. Podobna dekoracja będzie świetnie wyglądać w minimalistycznej sypialni albo gabinecie. A dyskretna, niewielka lampa kula-księżyc na szafce nocnej to świetny sposób na przytulną atmosferę.

Kosmiczna lampka w aranżacji wnętrz
Kosmiczna lampa w aranżacji wnętrz

Lampa księżyc może mieć zarówno realistyczną, jak i baśniową formę. Można ją powiesić na suficie i ścianie albo postawić na biurku czy szafce nocnej. A jeśli zależy Ci na efekcie wow, wybierz lampę lewitującą. To dekoracja, którą pokochają nie tylko najmłodsi!

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.