1. Home
  2. /
  3. Trendy
  4. /
  5. Ledy w pokoju – jak je wykorzystać dla najlepszego efektu?

Trendy

2 lata temu

Ledy w pokoju – jak je wykorzystać dla najlepszego efektu?

Dekoracja wnętrz Styl we wnętrzach
13
0
1
13
0

Ledy w pokojach są doskonałym pomysłem nie tylko ze względu na energooszczędność. Bogactwo form, w których są dostępne, daje nam duże możliwości aranżacji wnętrza. Jakie dokładnie przeczytasz poniżej.

Ledy w pokoju są estetyczne, ale czym właściwie jest LED?

Ledy są estetycznym dodatkiem, który coraz częściej wykorzystuje się w różnych pomieszczeniach. Są ładne i tworzą w każdym miejscu niesamowity klimat. Nie każdy jednak wie, czym dokładnie jest technologia LED i na jakiej zasadzie działa. Jeżeli chcesz zainwestować w tego typu rozwiązanie, powinieneś poznać jego podstawowe cechy, dzięki czemu będziesz wiedział, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

LED to skrót angielskiej nazwy Light Emitting Diode, która w języku polskim jest znana jako dioda elektroluminescencyjna. Tego typu technologia pozwala na bezpośrednią zmianę prądu elektrycznego na światło i może występować w rozmaitych kolorach. W porównaniu do tradycyjnych żarówek to rozwiązanie cechuje się większą energooszczędnością i daje bardzo podobne efekty świetlne. Montaż LEDów jest dobrym pomysłem także ze względu na ich wysoką trwałość, gdyż mogą działać nawet do 50 tys. godzin bez awarii.

Sprawdź też: Jak urządzić pokój gamingowy? Urządzamy pokój dla gracza

Taśmy LED – ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia

Szczególnie dużą popularnością cieszą się taśmy LED, które mają szerokie spektrum zastosowań. Dzięki zróżnicowanemu asortymentowi możesz wybrać produkt pod względem barwy światła, jego intensywności, a także możliwości regulacji. Taka taśma zbudowana z modułu, gdzie występują w szeregu 3 diody – czerwona, zielona i niebieska – ułożone po kolei na taśmie PCB. Cechuje się ona niezwykłą elastycznością, dlatego możesz wykorzystać ją na wiele sposobów i tworzyć z niej różne kształty.

Taśma LED może być użyta zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Wykorzystasz ją nie tylko w podświetleniu sufitowym, ale także bardzo dobrze sprawdzi się w oświetleniu meblowym i dekoracyjnym. W przypadku, gdy chcesz posłużyć się nią jako typową ozdobą, najlepszy będzie model zmiennokolorowy RGB. Dzięki specjalnemu pilotowi możesz przełączać barwy, ustawiać ich intensywność, a nawet wybierać efekt podświetlenia.

Kilka kolorowych ledów pozwala niemalże dowolnie zmieniać całe pomieszczenie

Romantyczny nastrój w Twojej sypialni

Oświetlenie LED sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu, dlatego, jeżeli zależy Ci na stworzeniu wyjątkowej atmosfery w sypialni, doskonałym pomysłem będzie użycie tego rozwiązania do podświetlenia elementów wystroju pokoju sypialnianego. Dzięki elastyczności taśmy LED i jej zróżnicowanej kolorystyce możesz zastosować ją zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych miejscach, bez względu na ich metraż.

Taśma LED może być głównym źródłem światła lub stanowić wyłącznie estetyczny akcent w sypialni. Wszystko zależy od mocy produktu i jego rozmieszczenia. Jeżeli jednak chcesz tylko zbudować romantyczny nastrój, najlepszym wyborem będzie jej użycie w typowo dekoracyjny sposób. Możesz wykorzystać ją do podświetlania łóżka, a także zainstalować oświetlenie ledowe w podwieszanym suficie. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie tego elementu przy lustrach oraz w garderobie.

Przytulna atmosfera w salonie

Salon to miejsce, które także można ozdobić oświetleniem ledowym. W tym przypadku zwiększamy nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność tego pomieszczenia. Światła LED doskonale sprawdzą się do nowoczesnego pokoju dziennego. Instalację można wykonać na 2 sposoby – podtynkowo lub natynkowo. Szczególną uwagę podczas rozplanowywania oświetlenia w tym miejscu zwróć na okolice kanapy i foteli, ponieważ dodatkowe światło sprawi, że bardziej komfortowo będzie można tam czytać ulubioną książkę, czy też pracować przy laptopie.

Jak widać, ledy w pokoju mogą być wykorzystane na różne sposoby i świetnie sprawdzą się zarówno jako główne oświetlenie, jak i  dodatek dekoracyjny, zwiększający estetykę pomieszczenia. Najważniejsze, byś dobrał je odpowiednio do swoich indywidualnych potrzeb oraz do specyfiki danego pomieszczenia.

Zobacz: Jak urządzić salon? Proste wskazówki na urządzenie pokoju dziennego

13
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Używam aktualnie żarówek Philips Hue razem z aplikacją Vision głosowy Asystent. W 100% ten duet spełnia moje oczekiwania, serdecznie polecam 🙂 Kontrola oświetlenia, super klimat w domu, niesamowita opcja, wypróbujcie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.