1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Wieszak na klucze – czy warto mieć? Jakie są jego rodzaje?

Poradniki

2 lata temu

Wieszak na klucze – czy warto mieć? Jakie są jego rodzaje?

Dekoracja wnętrz Wyposażenie
12
0
0
12
0

Czy doświadczyłeś choć raz sytuacji, że nie mogłeś znaleźć kluczy przed wyjściem z domu? Jeśli tak, jest na to skuteczne rozwiązanie. Wieszak na klucze, który wydaje się błahą dekoracją, może być wkrótce Twoim udanym zakupem. Dzięki niemu wprowadzisz porządek w swoim mieszkaniu.

Wieszak na klucze pozwoli Ci trzymać wszystkie klucze zawsze w jednym miejscu. Jeśli umieścisz go przy drzwiach wyjściowych, nigdy nie zapomnisz zabrać tego jakże ważnego przedmiotu ze sobą. Nie stracisz również wiele czasu na szukanie kluczy po całym mieszkaniu, będąc już spóźnionym do pracy czy na spotkanie ze znajomymi. Więc jak, przekonaliśmy Cię do niego?

Czym jest wieszak na klucze? Czy to przedmiot warty zakupu?

Wieszak na klucze to sprawdzona metoda, która pozwoli Ci uporządkować wszystkie Twoje klucze. Oczywiście możesz zdecydować się na zakup kilku mniejszych wieszaków i umieścić je w różnych pomieszczeniach. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz oddzielić klucze rzadziej używane od tych codziennych.

wieszak na klucze – nie tylko estetyczna dekoracja, ale i użytkowa
Wieszak na klucze z napisem to sprawdzona dekoracja we wnętrzu

Możesz również kupić duży wieszak na klucze, który będzie nie tylko pełnił funkcję użytkową, ale i dekoracyjną. Bez znaczenia, na jaki wariant postanowisz wydać pieniądze, wiedz jedno – Twoje problemy z szukaniem zapodzianych kluczy szybko znikną.

Sprawdź też: Jak zaaranżować wieszak na ubrania? Czy jego miejsce jest tylko w garderobie lub przedpokoju?

Rodzaje wieszaków na klucze, o których nie miałeś pojęcia

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje wieszaków na klucze. Nie będziesz miał więc problemu z ich dopasowaniem do konkretnego stylu wnętrzarskiego. Warto bowiem zadbać o to, aby organizer do kluczy wkomponował się w aktualny wystrój w Twoim mieszkaniu i estetycznie wypełnił pustą ścianę.

Możesz zdecydować się na wieszak na klucze drewniany lub metalowy. W sprzedaży są nie tylko tradycyjne, proste konstrukcyjnie listwy z haczykami, ale również te udekorowane podpisem. Zdarzają się również modele wyposażone w dodatkowy pojemnik na pocztę.

Wieszak na klucze z półką to możliwość zyskania dodatkowego miejsca
Wieszak na klucze z półką, czyli miejsce nie tylko na klucze

Ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością docenisz, są wieszaki na klucze z wiszącą szafką. Zagwarantują Ci one więcej porządku, ponieważ oprócz kluczy możesz również trzymać w nich wiele innych przedmiotów, które często są Ci potrzebne poza domem. W szafce umieścisz więc okulary, krem przeciwsłoneczny, odmrażacz do zamków samochodowych czy składany parasol.

Sprawdź też: Jakie wieszaki na ręczniki wybrać? Lepsze są wkręcane lub przyklejane haczyki, czy stojak na ręczniki?

Jeszcze innym interesującym pomysłem na przechowywanie kluczy jest skrzynka. Pewnie masz teraz przed oczami metalowe szafeczki, które można często spotkać w recepcjach hoteli czy firm. My jednak mamy na myśli ładnie zaprojektowaną skrzynkę na klucze przypominającą drewniany domek, starodawny regał lub charakterystyczną czerwoną budkę telefoniczną. Jeśli marzysz o czymś oryginalnym, z pewnością znajdziesz idealne dla siebie rozwiązanie.

Miejsca, w których wieszak na klucze będzie spełniał swoją funkcję!

Gdzie umieścić wieszak na klucze? Zależy to przede wszystkim od Ciebie i Twoich preferencji. Wieszak sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, choć w niektórych o wiele lepiej. Najczęstszym wyborem jest przedpokój, ale spotkać go możesz również w kuchni, salonie, sypialni, a nawet pokoju dziecięcym. Jego szerokie zastosowanie spowodowane jest faktem, że wieszaki na klucze są tworzone w przeróżnych wzorach. Jest to więc niezawodna dekoracja niemal każdego pomieszczenia.

Jeśli jednak mamy Ci doradzić, to dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie go przy drzwiach wyjściowych. Wieszak na klucze do przedpokoju rozwiąże wiele Twoich problemów. Przy każdym wychodzeniu z domu zwrócisz na niego uwagę, ponieważ tam będą czekać na Ciebie klucze do samochodu czy garażu.

Wieszak jest zatem sprawdzoną metodą na zabezpieczenie kluczy. Nie zgubisz ich już nigdy więcej, rzucając w dowolny kąt. Odłożysz je zawsze w jedno miejsce, więc nie tylko Ty, ale także pozostali domownicy będą wiedzieli, gdzie ich szukać. A jeśli po Twoim mieszkaniu biegają dzieci, które lubią bawić się pękiem kluczy, wieszak w przedpokoju uniemożliwi im tę rozrywkę.

A Ty co sądzisz o wieszaku na klucze? Masz go w swoim domu czy kładziesz klucze tam, gdzie akurat jest Ci wygodnie? Podziel się z nami swoimi uwagami w komentarzu!

Chcesz dowiedzieć się więcej o aranżacji przedpokoju? Sprawdź nasze inne artykuły!

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *