1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Sprawdzamy kominki zapachowe! Jakie są ich rodzaje? W jaki sposób działają i dla kogo się sprawdzą?

Poradniki

2 lata temu

Sprawdzamy kominki zapachowe! Jakie są ich rodzaje? W jaki sposób działają i dla kogo się sprawdzą?

Wyposażenie
2
0
0
2
0

Jeżeli lubisz częste zmiany atmosfery i towarzyszący im zapach, dobrym rozwiązaniem są olejki zapachowe, wosk bądź kadzidełka. By móc cieszyć się korzystaniem z tej formy aromaterapii, wybierz kominki zapachowe. Jak działają? Który rodzaj tego typu urządzenia kupić? 

Kominki zapachowe — po co się je stosuje?

Kominki zapachowe ceramiczne lub wykonane ze szkła mają podwójne zastosowanie. Po pierwsze zostały one stworzone z myślą o osobach będących miłośnikami ładnych zapachów we wnętrzach. Takie urządzenia nadają aromat każdemu pomieszczeniu poprzez rozpuszczenie w nich wosku, olejków bądź umieszczeniu kadzidełek stożkowych. Dzięki wydzielanemu zapachowi pozwalają się zrelaksować, a dodatkowo są one wyjątkową ozdobą.

Sprawdź też: Świeca sojowa – DIY. Pokazujemy krok po kroku, jak zrobić zapachową świecę sojową

Po drugie wykorzystuje się je do aromaterapii, pełnią wtedy funkcje odprężające, wspierają też leczenie niektórych schorzeń. Co więcej, możesz zakupić elektryczne kominki zapachowe, które nie wymagają użycia świeczki. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, może on stanowić oryginalny prezent dla najbliższych. Takie urządzenie do aromaterapii nie należy do skomplikowanych sprzętów, więc sprawdzi się także u starszych osób.  Jeśli zakupisz kominek zapachowy, to zagwarantuje on naturalne wyciszenie, kiedy tylko najdzie Cię na to ochota.

Kominki zapachowe na wosk 

Kominki zapachowe na wosk stanowią alternatywę dla ceramik na olejki. Pamiętaj, że możesz wybrać aromat oraz surowiec, z którego został wykonany główny element do tego typu urządzenia. Naturalne sojowe woski do kominka lub roślinne mieszanki są dodatkowym ukłonem w kierunku przyrody i środowiska — to ekologiczne rozwiązania.

Ponadto nie musisz za każdym razem wymieniać tego rodzaju parafiny przy kolejnych użyciach dyfuzora, tylko dopiero kiedy czujesz, że wydzielany aromat nie jest tak intensywny, jak przedtem. Poczekaj, aż materiał ostygnie, wyrzuć go i wymień na nowy, a kominek do wosku znowu będzie spełniać swoje zadanie.

Specjalne kominki zapachowe do kadzidełek stożkowych

Kominki zapachowe typu backflow stanowią idealną propozycję dla miłośników aromaterapii oraz palenia kadzidełek. Widok spowitej delikatną mgłą rzeźby z pewnością umili medytację, praktykowanie jogi lub inne relaksujące czynności. Takie kominki zapachowe — szklane lub inne — przypominające wodospad, polecane są dla osób, które pragną osiągnąć harmonię wewnętrzną. Jeżeli jesteś przepracowany, masz dużo obowiązków, wpływa to negatywnie na Twoje samopoczucie. Warto więc zakupić urządzenie, które zapewni Ci odskocznię od codziennych problemów.

Olejki eteryczne do podgrzewania na kominkach zapachowych

Miłośnicy aromaterapii często wybierają kominki zapachowe do olejków. Wszystko za sprawą sporego asortymentu dostępnych zapachów, z których możesz stworzyć odpowiednią kompozycję. Pamiętaj, że odpowiednio dobrane aromaty poprawiają humor, a także wprowadzają do wnętrz pożądaną atmosferę. Ponadto olejki zapachowe wykazują również inne, korzystne działania: odświeżające powietrze, ułatwiające oddychanie bądź bakteriobójcze.

Jeżeli wybierasz kominki na olejki zapachowe, nie wlewaj specyfików bezpośrednio do misy urządzenia. Wcześniej musisz wypełnić to miejsce wodą, a następnie możesz rozpuścić kilka lub kilkanaście kropel ekstraktu. Następnie wystarczy, że zapalisz świeczkę (lub włączysz kominek w przypadku modelu na prąd). Po krótkim czasie będziesz cieszyć się znakomitym aromatem. Co jakiś czas sprawdzaj, czy nie należy dolać wody oraz w razie potrzeby uzupełniaj jej poziom.

kominki zapachowe
Zapach topiącego się wosku lub palonego kadzidełka działa relaksująco

Sprawdź też: Została resztka świecy? Wykorzystaj ją ponownie! Praktyczne sposoby na niedopalone świeczki

Jeśli jesteś miłośnikiem aromaterapii, powinieneś pokusić się o kominki zapachowe ceramiczne lub wykonane z innego tworzywa. Możesz wybrać taki na wosk, kadzidełka stożkowe bądź olejki zapachowe. Każdy z nich stwarza w domu niepowtarzalną atmosferę, zarówno w łazience, jak i sypialni. Kominek zapachowy wycisza, relaksuje, a odpowiednio dobrana kompozycja aromatów w razie potrzeby wprowadzi nieco romantycznego klimatu.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.