1. Home
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. Ranking maszynek do włosów – najlepsze modele

Poradniki

11 miesięcy temu

Ranking maszynek do włosów – najlepsze modele

Łazienka Rankingi
9
1
0
9
1

Ranking maszynek do włosów wskaże Ci, na co zwracać uwagę podczas zakupu maszynki do strzyżenia. Przedstawimy najlepszych producentów, konkretne produkty, a Ty wybierzesz, która maszynka do włosów jest dla Ciebie odpowiednia!

Ranking maszynek do włosów – jakie funkcje powinna mieć maszynka do strzyżenia włosów?

Najlepsza maszynka do włosów musi odpowiadać na nasze wszystkie potrzeby. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli od przeróżnych producentów, którzy prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych produktów. Jakie są najlepsze maszynki do strzyżenia?

Na szczególne rozróżnienie zasługują urządzenia akumulatorowe, akumulatorowo-sieciowe, sieciowe i na baterie. Każde z nich cechuje się inną długością działania, ciężkością i mobilnością (ze względu na posiadanie kabla bądź nie). Modele z kablem oczywiście umożliwiają dłuższy czas pracy i są znacznie lżejsze – urządzenia akumulatorowe ważą więcej, pracują krócej, lecz ich mobilność jest nieporównywalnie większa.

Ranking maszynek do włosów i brody
Dobra maszynka do włosów doskonale poradzi sobie również z zarostem!

Następną ważną kwestią jest liczba i różnorodność nakładek, dzięki którym ostrzyżesz nie tylko włosy swoje lub swoich bliskich, a także zarost. Maszynka do włosów i brody to bardzo wygodne rozwiązanie dla mężczyzn. Wśród poniższego zestawienia znajdziesz takie urządzenia – pojawi się również maszynka do włosów dla dzieci.

W zestawie z maszynką często znajdziemy również elementy dodatkowe – szczoteczka do czyszczenia, nożyczki czy etui do przechowywania. Dzięki nim utrzymamy nasze urządzenie w czystości i nie narazimy go na żadne uszkodzenia, tym samym wydłużając jego żywotność. 

Ranking producentów maszynek do włosów

Zdecydowanie najchętniej kupowanym urządzeniem jest maszynka do włosów Philips. Producent cały czas produkuje coraz lepsze sprzęty do strzyżenia, które z powodzeniem zyskują pierwsze miejsca w kategorii ilości sprzedanych sztuk. Doceniają je zarówno osoby, które uważają, że to najlepsze maszynki do samodzielnego strzyżenia włosów, jak i profesjonalni fryzjerzy czy barberzy.

Sprawdź też: Ranking lodówek – przegląd polecanych modeli

Wśród produktów Moser, BaByliss i Wahl znajduje się niejedna maszynka do włosów profesjonalna. Tych producentów polecają osoby od lat zajmujące się fryzjerstwem – podobnie jak Braun czy Remington. Ranking maszynek do włosów zawiera kilka produktów sygnowanych tymi logo.

Swoich sił na rynku, z niemałymi sukcesami, próbują również tacy producenci jak Xiaomi, AEG czy Adler. Maszynka do golenia głowy od któregokolwiek z tych producentów z pewnością Cię nie zawiedzie. Wystarczy, że kierując się poniższymi wskazówkami, znajdziesz model odpowiadający Twoim potrzebom. Czas rozpocząć ranking maszynek do strzyżenia włosów!  

Ranking maszynek do włosów 2022

Czy istnieje najlepsza maszynka do włosów? Ranking przedstawi Ci przeróżne opcje, pośród których na pewno znajdziesz produkt dopasowany do Twoich potrzeb. Poznasz pokrótce najciekawsze sprzęty, które polecają zarówno osoby strzygące się samodzielnie, jak i profesjonalni barberzy.

Maszynka do włosów Philips QC5115/15

Bestsellerowa maszynka do strzyżenia Philips QC5115/15 otwiera ranking najlepszych maszynek do włosów. Produkt ten oferuje 11 poziomów strzyżenia, a jego wyprofilowanie pozwala na komfortowe samodzielne użytkowanie oraz bezproblemowe obcinanie włosów dzieci. Nasadki zbudowane są tak, by nie podrażniać skóry, a ostrza ze stali szlachetnej są samoostrzące.

Maszynka do włosów dla dzieci
Idealne maszynki do obcinania włosów dzieci muszą być szybkie i dość ciche

Produkt ten jest zasilany sieciowo, więc nie charakteryzuje się największą mobilnością – lecz można z niego naprawdę długo korzystać, a przede wszystkim jest lekki. Będzie to doskonały wybór, by móc zrezygnować z usług fryzjerskich i samodzielnie strzyc włosy wszystkich członków rodziny. Dodatkowo jest to zakup dość budżetowy, dlatego za niewysoką cenę zyskasz produkt najwyższej jakości!

Specyfikacja Philips QC5115/15:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 11,
 • minimalna długość strzyżenia: 0,5 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 21 mm,
 • zasilanie: sieciowe,
 • rodzaj ostrzy: stalowe.

Maszynka do włosów Philips Series 9000 HC9450/15

Philips Series 9000 HC9450/15 to zdecydowanie maszynka do włosów dla profesjonalistów. Oferuje ona aż 400 różnych ustawień długości cięcia, które możesz zapisywać i za każdym razem korzystać z ulubionych ustawień. Jej cena jest stosunkowo niska do możliwości, które oferuje.

Urządzenie te jest bardzo inteligentne. Dostosowuje się ono do grubości włosów, uruchamiając większą prędkość cięcia, dzięki czemu w moment wyczarujesz ulubioną fryzurę. Podobnie jak poprzednio opisywany model wyposażony jest on w samoostrzące się ostrza – jest to jednak urządzenie akumulatorowo-sieciowe. Pracując na samym akumulatorze, możemy używać go przez 120 minut, a do pełnego naładowania potrzebuje jedynie 60 minut.

Specyfikacja Philips Series 9000 HC9450/15:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 400,
 • minimalna długość strzyżenia: 0,5 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 42 mm,
 • zasilanie: akumulatorowo-sieciowe,
 • czas pracy akumulatora: 120 min,
 • czas ładowania akumulatora: 60 min,
 • rodzaj ostrzy: tytanowe.

Maszynka do włosów AEG HSM/R 5638

Ranking maszynek do włosów nie mógłby się obyć bez propozycji, która według producenta potrafi ścinać włosy na zero. AEG HSM/R 5638 doskonale sprawdza się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Cena tego urządzenia nie jest wysoka i tym samym nie ma ono zbyt wiele do zaoferowania – jednak sprawdza się idealnie do podstawowych fryzur.

Akumulatorowa maszynka AEG umożliwia 4 ustawienia długości strzyżenia i spokojnie wystarcza na 60 minut działania. Długość jej ładowania przedstawia się nieco gorzej – mianowicie do pełnego naładowania wymaga aż 600 minut. Jest natomiast bardzo stylowym gadżetem – doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach.

Specyfikacja AEG HSM/R 5638:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 4,
 • minimalna długość strzyżenia: 0 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 16 mm,
 • zasilanie: akumulatorowe,
 • czas pracy akumulatora: 60 min,
 • czas ładowania akumulatora: 600 min,
 • rodzaj ostrzy: stalowe.

Maszynka do włosów BaByliss E986E

Maszynka barberska BaByliss sprawdzi się zarówno do włosów, jak i do brody. W zestawie znajdziesz aż 8 nasadek grzebieniowych, olej do konserwacji i bardzo twarde, stylowe etui do przechowywania urządzenia. Czeka na Ciebie aż 45 możliwych ustawień długości strzyżenia oraz możliwość pracy na kablu lub akumulatorze.

Ranking maszynek do włosów
Konserwacja maszynki do włosów to punkt obowiązkowy! Chyba że Twoja maszynka wyposażona jest w samoostrzące się ostrza

BaByliss E986E jest bardzo stylowym sprzętem. Można z niego korzystać zarówno przez podłączenie kablem, jak i na akumulatorze. Czas pracy w tej ostatniej konfiguracji wynosi 160 minut, a do pełnego naładowania potrzebuje 180 minut. Znakomicie sprawdzi się dla domorosłych fryzjerów, jak i profesjonalistów.

Specyfikacja BaByliss E986E:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 45,
 • minimalna długość strzyżenia: 0,6 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 28 mm,
 • zasilanie: akumulatorowo-sieciowe,
 • czas pracy akumulatora: 160 min,
 • czas ładowania akumulatora: 180 min,
 • rodzaj ostrzy: karbonowo-tytanowe.

Maszynka do włosów Remington ColourCut HC5035

Remington ColourCut HC5035 to doskonały produkt, aby rozpocząć samodzielne strzyżenie włosów swoich oraz bliskich. W zestawie znajdziesz aż 9 nakładek, nożyczki, pędzelek, szczoteczkę do czyszczenia oraz grzebień. Takie wyposażenie z pewnością wystarczy Ci na start, a w dodatku nie zapłacisz wiele!

Sprawdź też: Ranking foteli gamingowych 2022. TOP 5 najlepszych modeli

Ta maszynka do włosów jest urządzeniem sieciowym. Jej waga nie jest zbyt duża, lecz mobilność dość ograniczona. Sam sprzęt prezentuje się naprawdę ładnie, a kolorowe końcówki pozwalają na szybsze odnalezienie odpowiedniej nakładki.

Specyfikacja Remington ColourCut HC5035:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 9,
 • minimalna długość strzyżenia: 0,5 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 25 mm,
 • zasilanie: sieciowe,
 • rodzaj ostrzy: stalowe.

Maszynka do włosów Moser 1400-0458

Wybierając maszynkę Moser 1400-0458, stawiasz na bardzo solidny i precyzyjny sprzęt w niewygórowanej cenie. Wiele osób uważa ją za strzyżarkę idealną dla profesjonalistów.

To urządzenie pozwala na 9 ustawień długości strzyżenia od 1 do 18 milimetrów. Grzebień tnący umożliwia natomiast cięcie aż do 46 milimetrów. To zupełnie wystarczający przedział dla fanów krótkich fryzur i mężczyzn noszących niezbyt długi zarost. 

Specyfikacja Moser 1400-0458:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 9,
 • minimalna długość strzyżenia: 1 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 46 mm,
 • zasilanie: sieciowe,
 • rodzaj ostrzy: stalowe.

Maszynka do włosów Braun HC5090

Zapomnij o czyszczeniu strzyżarki na sucho – maszynka do włosów Braun HC5090 może być w całości zamoczona i wyczyszczona z włosów lub innych zabrudzeń. W związku z tym możesz używać jej również na mokro. Ranking maszynek do włosów musiał uwzględnić tę pozycję właśnie ze względu na zarówno doskonałą jakość, jak i wodoodporność, którą oferuje mało który sprzęt.

Czyszczenie maszynki do włosów
Czyszczenie maszynki na mokro czy na sucho? Wskazówki znajdziesz w instrukcji urządzenia!

Maszynka oferuje aż 17 możliwych ustawień długości cięcia, dzięki czemu każdy dobierze idealną opcję dla siebie. W zestawie znajdziesz dwie nakładki, woreczek do przechowywania, szczoteczkę do czyszczenia oraz olejek do konserwacji. Bardzo ostre ostrza, zwane przez producenta jako „ultraostre nożyki”, zagwarantują Ci czyste cięcie przez długi okres użytkowania.

Braun HC5090 to urządzenie akumulatorowo-sieciowe, w związku z czym nie należy do najlżejszych – lecz jego praca może trwać do 50 minut, jeśli nie ma podpiętego kabla. Ładowanie akumulatora trwa jedynie godzinę.    

Specyfikacja Braun HC5090:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 17,
 • minimalna długość strzyżenia: 3 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 35 mm,
 • zasilanie: akumulatorowo-sieciowe,
 • czas pracy akumulatora: 50 min,
 • czas ładowania akumulatora: 60 min,
 • rodzaj ostrzy: stalowe.

Maszynka do włosów Adler AD 2827

Akumulatorowo-sieciowa maszynka Adler AD 2827 to gwarancja długiej pracy na naładowanym akumulatorze. Jego możliwości to aż 300 minut po 240 minutach ładowania. W zestawie znajdziesz cztery nakładki, szczoteczkę do czyszczenia, stację ładującą, kabel oraz olejek do konserwacji ostrzy. Wszystko to dostępne jest w naprawdę przystępnej cenie.

Sama strzyżarka pozwoli Ci na precyzyjne ścinanie włosów lub zarostu. Prezentuje się ona bardzo szykownie, dlatego umieszczona w stacji dokującej w łazience nie będzie oszpecać pomieszczenia.

Specyfikacja Adler AD 2827:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 4,
 • minimalna długość strzyżenia: 3 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 12 mm,
 • zasilanie: akumulatorowo-sieciowe,
 • czas pracy akumulatora: 300 min,
 • czas ładowania akumulatora: 240 min,
 • rodzaj ostrzy: ceramiczne.

Maszynka do włosów Xiaomi Enchen Boost

Futurystyczny wygląd, długi czas pracy i znakomita precyzja – tak pokrótce można scharakteryzować Xiaomi Enchen Boost. Producent ten skradł serca milionów osób wszelką elektroniką – maszynka także jest jednym z jego sukcesów.

Sprawdź też: Ranking pralek. Jaką pralkę automatyczną kupić?

W zestawie odnajdziemy 3 wymienne dysze oraz 3 nakładki pozwalające na strzyżenie o różnych długościach. Głowica tnąca jest w tym przypadku w kształcie litery „T”, dzięki czemu znacznie wyróżnia się na tle innych strzyżarek w tym zestawieniu.

Specyfikacja Xiaomi Enchen Boost:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 12,
 • minimalna długość strzyżenia: 0,7 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 21 mm,
 • zasilanie: akumulatorowo-sieciowe,
 • czas pracy akumulatora: 90 min,
 • czas ładowania akumulatora: 120 min,
 • rodzaj ostrzy: stalowe.

Maszynka do włosów – trymer BaByliss Pro FX7880E

Bardzo często poszukiwana przez konsumentów maszynka do włosów BaByliss Pro FX7880E również musi zająć miejsce w rankingu maszynek do strzyżenia. Urządzenie to wyróżnia się funkcją trymera oraz ostrzem w kształcie litery „T”. Ten model jest zdecydowanie najdroższy z całego zestawienia, lecz jego solidność, moc oraz funkcje całkowicie to uzasadniają.

Maszynka do włosów goląca na zero
Niektóre maszynki do strzyżenia pozwalają na golenie głowy i zarostu na zero

Trymer BaByliss Pro FX7880E nadaje się do użytku profesjonalnego. Doskonale leży w dłoni i pozwala na 120 minut nieprzerwanej pracy po pełnym naładowaniu trwającym 180 minut. Możliwe jest ustawienie jej, by goliła na zero milimetrów. Jeżeli zależy Ci na sprzęcie, którego używają specjaliści – wybierz tę maszynkę do włosów!

Specyfikacja BaByliss Pro FX7880E:

 • liczba ustawień długości strzyżenia: 3,
 • minimalna długość strzyżenia: 0 mm,
 • maksymalna długość strzyżenia: 10 mm,
 • zasilanie: akumulatorowe,
 • czas pracy akumulatora: 120 min,
 • czas ładowania akumulatora: 180 min,
 • rodzaj ostrzy: stalowe.

Podsumowanie rankingu maszynek do włosów 2022

W naszym rankingu znalazły się zarówno strzyżarki akumulatorowe, sieciowe, jak i akumulatorowo-sieciowe. Jeśli jednak interesuje Cię maszynka do włosów na baterie – zainteresuj się marką Wahl.

Mamy szczerą nadzieję, że ranking maszynek do włosów rozwiał Twoje wątpliwości i znalazłeś tu produkt idealny dla siebie oraz że będziesz zadowolony z jego zakupu. Każdy z przedstawionych modeli posiada hiperłącze, dzięki czemu od razu możesz przenieść się na stronę produktu i poczytać o nim nieco więcej.

Czy testowałeś którąś z maszynek przedstawionych w rankingu? A może jakaś szczególnie Cię zainteresowała? Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy swoimi spostrzeżeniami!

Jeżeli chcesz poznać więcej zestawień najlepszych produktów – sprawdź następujące pozycje:

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.