1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Podgrzewacze do potraw – na jakiej zasadzie działają? Jak wyglądają?

Poradniki

2 lata temu

Podgrzewacze do potraw – na jakiej zasadzie działają? Jak wyglądają?

Kuchnia Wyposażenie
5
0
0
5
0

Podgrzewacze do potraw to sposób na dłuższe utrzymanie ciepłej temperatury jedzenia. Od dawna wykorzystywane w gastronomii, coraz częściej pojawiają się również na domowych stołach. Jakie są rodzaje podgrzewaczy do potraw oraz w jaki sposób działają?

Podgrzewacze do potraw – czym są i w jaki sposób działają?

Potrawy serwowane na ciepło wymagają zachowania odpowiedniej temperatury podczas podania. Podgrzewacz do potraw to urządzenie, które podtrzymuje ciepło, równocześnie nie przypalając i nie wysuszając potrawy. Naczynie z podgrzewaczem nie poddaje dania dalszej obróbce termicznej, a jedynie pozwala utrzymać temperaturę oraz walory smakowe.

Podgrzewacze do potraw
Podgrzewacze do potraw czyli urządzenie, które utrzymuje temperaturę jedzenia | Źródło: magnum-pro.pl

Sprawdź też: Jakie dodatki do kuchni? Podpowiadamy, jak ożywić kuchnię!

Podgrzewacz do jedzenia to urządzenie, które znajduje zastosowanie w gastronomii, szczególnie przy bufecie. Jest to także niezastąpiony sprzymierzeniec w czasie spotkań towarzyskich. Koniec z bieganiem do kuchni i odgrzewaniem potraw w trakcie przyjęcia! Na rynku znajdziesz m.in. elektryczne podgrzewacze do potraw, urządzenia na świeczki oraz praktyczne naczynia żaroodporne z podgrzewaczem. Jaki rodzaj wybrać i komu się przydadzą?

Komu przyda się podgrzewacz do jedzenia?

Podgrzewacz do jedzenia z pewnością przyda się osobom często organizującym przyjęcia. Wystarczy, że przygotujesz ciepłe danie wcześniej, a następnie zaserwujesz je przy pomocy podgrzewacza do potraw. Dzięki temu unikniesz konieczności podgrzewania dania w kuchni za każdym razem, gdy przybędą nowi goście lub któryś z nich zażyczy sobie dokładki.

Podgrzewacz do jedzenia w domu - czy warto?
Podgrzewacz do jedzenia w domu – czy warto?

Podgrzewacze do potraw na świeczki to świetny wybór na imprezy ogrodowe przy grillu. Wystarczy, że zdejmiesz z rusztu przygotowane potrawy i przełożysz je do zamykanego podgrzewacza. W ten sposób jedzenie będzie nadal ciepłe, bez ryzyka przypalenia. Dodatkowy atut podgrzewaczy do potraw jest taki, że urządzenia te mają uniwersalny rozmiar oraz są łatwe do utrzymania w czystości.

Rodzaje podgrzewaczy do potraw

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów podgrzewaczy, które różnią się od siebie wielkością, kształtem, rodzajem zastosowania oraz sposobem podtrzymywania temperatury. Decydujące znaczenie przy wyborze powinna mieć ilość jedzenia oraz miejsce serwowania posiłku.

Podgrzewacz elektryczny do potraw

Elektryczny podgrzewacz do jedzenia to świetne rozwiązanie do wnętrz, jak i do ogrodu. Jest zasilany prądem, co pozwala regulować jego temperaturę, w pełni dopasowując ją do podgrzewanej potrawy, czy przekąski.

Podgrzewacz elektryczny do potraw
Podgrzewacz elektryczny do potraw | Źródło: allegro.pl

Podgrzewacz do potraw na świeczki

Innym rodzajem są szklane podgrzewacze do potraw na świeczkę. Podgrzewacz posiada specjalny metalowy stelaż umożliwiający umieszczenie pod naczyniem jednej lub kilku świeczek typu tea light. Na rynku znajdziesz zarówno podgrzewacz na świeczki do zupy, jak i naczynia o bardziej uniwersalnym zastosowaniu. Podgrzewacz do potraw na świeczki ładnie się prezentuje i wprowadza do jadalni przytulny klimat.

Podgrzewacz indukcyjny

Podgrzewacz do potraw indukcyjny jest bardzo ergonomiczny i wygodny w użyciu. Urządzenie jest funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne. Podgrzewacz indukcyjny skupia całe ciepło na płycie grzewczej, co zmniejsza ryzyko poparzenia się lub pożaru. Dystrybucja ciepła w podgrzewaczu indukcyjnym znacznie zmniejsza straty energii. Jest to rozwiązanie chętnie wykorzystywane w gastronomii.

Podgrzewacz indukcyjny
Podgrzewacz indukcyjny | Źródło: gastrro.pl

Płynne paliwo

Możesz także zdecydować się na podgrzewacz zasilany płynnym paliwem, czyli pastą lub żelem. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku potraw serwowanych w zamkniętych pomieszczeniach, w których nie ma przeciągu. Specjalne puszki z paliwem umieszcza się bezpośrednio pod naczyniem. Substancje są bezwonne i nie wpływają na smak potrawy.

Podgrzewacze do potraw to przydatne urządzenia, które odejmą Ci pracy podczas podejmowania gości przy stole lub przy grillu. Odpowiednia temperatura potrawy sprawia, że danie lepiej smakuje i nie traci swojego smaku i zapachu, a Ty zyskujesz czas, aby cieszyć się przyjęciem. Na rynku dostępne są zarówno duże podgrzewacze przeznaczone do większej ilości jedzenia, jak i mniejsze modele, które świetnie sprawdzą się także podczas kameralnych kolacji we dwoje.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *