Spis treści
Przygotowaliśmy dla Was ranking lodówek, który pozwoli wybrać model najbardziej spełniający oczekiwania. Zależy Ci na pojemności, dostępnych opcjach czy cenie? Postaramy się podpowiedzieć, co wybrać. Sprawdź nasz ranking lodówek 2022 i przekonaj się, który z najlepszych modeli będzie dla Ciebie odpowiedni!
Ranking lodówek – wstęp
Z racji ogromnej ilości dostępnych modeli na rynku, wybór lodówki nie jest wcale tak oczywistą sprawą. Warto mieć jednak w pamięci to, jakim kryterium wyboru będziemy się kierować w głównym stopniu. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy zależy nam na pojemności, awaryjności, energooszczędności, poziom emitowanego hałasu, dodatkowych funkcjach czy wreszcie na samym wyglądzie. Warto jest poszukać modelu, który spełni Wasze główne oczekiwania i będzie miał dodatkowo kilka innych funkcji. Przejdźmy więc do samego zestawienia lodówek i zobaczmy jakie modele warte są polecenia.

Ranking lodówek wyróżni jedynie najlepsze modele, na które warto zwrócić uwagę. Postaraliśmy się dobrać produkty tak, by każdy bez problemu znalazł idealną opcję dla siebie. W tym zestawieniu znajdzie się zarówno mała lodówka, średnie sztuki, jak i bardzo pojemne egzemplarze.
Samsung RB36R872PB1 – to wciąż najlepszy model do małego mieszkania
Lodówka Samsung RB36R872PB1 wciąż pozostaje mocnym punktem wśród urządzeń tego typu – także w roku 2022 i dlatego dumnie zdobi ranking lodówek. Jedną z jej głównych cech jest doskonale zorganizowana przestrzeń. Technologia Space Max pozwoliła wydzielić więcej miejsca dla artykułów spożywczych przy zachowaniu smukłej konstrukcji. Pojemność tego modelu sprawi, że już nigdy nie doświadczycie problemu wypchanej lodówki, która wymaga odpowiedniego rozplanowania ułożenia produktów mających się w niej znaleźć.
Sprawdź też: Szukasz nowej lodówki? Ranking lodówek 2021 – polecane modele
Warto zaznaczyć, że lodówka Samsung RB36R872PB1 została stworzona głównie z myślą o mniejszych mieszkaniach – szerokość urządzenia to niecałe 60 cm, natomiast wysokość: ponad 2 metry, zatem miejsca na schłodzenie żywności jest tu wiele. We wnętrzu znajdziesz komorę chłodniczą o pojemności 245 l i zamrażarkę 110 l. Nie musisz się martwić o wymianę temperatury między strefami, ponieważ system Twin Cooling Plus to dwa niezależne obiegi powietrza gwarantujące utrzymanie odpowiednich warunków dla produktów przechowywanych w lodówce i zamrażarce.
Dużym atutem jest funkcja Cool Select + umożliwiająca przemianę zamrażalnika w lodówkę, która da Ci aż 355 l przestrzeni chłodniczej dla Twojej żywności. Po otwarciu górnych drzwi do dyspozycji masz 3 półki, dodatkową komorę na warzywa lub owoce, a także szufladę do zadań specjalnych – Fresh Zone o niskim zakresie temperatur. W komorze tej panują odpowiednie warunki do przechowywania świeżego mięsa i ryb, co pozwoli dłużej zachować ich świeżość oraz właściwą strukturę. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że jest to jeden z najcichszych modeli na rynku: emituje zaledwie około 34 dB.
LG GSX961NSAZ – najlepsza propozycja Side by Side
Lodówki Side by Side potrafią być odczuwalnym zakupem z punktu widzenia domowego budżetu. Ich ceny bywają zawrotne i tak też jest w przypadku modelu GSX961NSAZ. Jednak decydując się na zakup, otrzymujemy chyba najlepszy model tego rodzaju, który dostępny jest na rynku. W oczy rzuca się małe okienko, która wygląda bardzo elegancko a dodatkowo pełni funkcję minibaru, który jest podświetlany. Robi to naprawdę dobre wrażenie wizualne.
Oprócz tego, mamy tu chyba wszystko czego można spodziewać się po dobrej lodówce: wiele miejsca, szybkie chłodzenie i mrożenie produktów, obecność komory świeżości. Co równie ważne, jest cicha i bez ciepłych obszarów. Model premium lodówki dla każdego, kto jest w stanie wyłożyć sporo pieniędzy za takie urządzenie. Wspomniałem o dyspenserze do wody i kostkarce? Te udogodnienia tu też są obecne, rzecz jasna.
Bosch KGN33KLEAE – najlepszy najtańszy wybór
Tanie nie oznacza, że musi być gorsze. Potwierdza to model lodówki od firmy Bosch. KGN33KLEAE to pojemna lodówka, którą rozświetlają diody LED, zatem zawartość w niej przechowywana jest odpowiednio oświetlana. Bosch stworzył swój model w stylu Perfect Fit, co oznacza, że nie musisz martwić się o odpowiednie umiejscowienie go. Bez żadnego problemu można ją ustawić w narożniku, lub ciągu zabudowy – nie wypłynie to w żadnym stopniu na jej funkcjonowanie.
Sprawdź też: Właściwe przechowywanie w lodówce. Jaką żywność możemy trzymać w lodówce?
To jednak nie wszystko, ponieważ KGN33KLEAE został wyposażony w system NoFrost, który skutecznie uniemożliwia kumulowanie się lodu na ściankach urządzenia. System MultiAirflow odpowiada natomiast za równomierne rozprowadzanie powietrza – zapewnia to dłuższą świeżość przechowywanej żywności oraz wpływa na sprawność całego chłodzenia. Na uwagę zasługuje także sygnał alarmowy – za każdym razem, gdy zapomnisz zamknąc drzwi (lub pojawi się problem z funkcjonowaniem lodówki), rozlegnie się sygnał, który skutecznie zwróci Twoją uwagę. To wszystko w atrakcyjnej cenie około 1500 złotych.
Samsung RB31FDRNDSA – zgrabna “60” z dystrybutorem
“60” czyli najczęściej spotykana w polskich domach lodówka (o szerokości 59,5 cm) może być również wyposażona w ciekawe dodatki. Na pierwszy rzut oka widzimy tu obecność dystrybutora do wody, który najczęściej kojarzony jest z lodówkami Side by Side. Warto jednak zaznaczyć, że ogólny wygląd modelu Samsunga jest bardzo ładny dla oka – stalowoszary kolor wkomponuje się do większości kuchni.
Skupiając się jednak na tym co oferuje ten model, trzeba przyznać, że też nie doświadczymy zawodu. Samsung RB31FDRNDSA to lodówka bezszronowa (NoFrost) z całkiem sporą pojemnością chłodziarki (230 l) i zamrażarki (107 l). Im dalej w szczegóły, tym jeszcze lepiej: Samsung zastosował tu technologię PowerFreeze (do mrożenia dużej ilości żywności) oraz All-Around Cooling / Multi Flow (lepszy obieg powietrza w urządzeniu). Do tego 20h chłodzenia po wystąpieniu awarii, tryb wakacyjny, alarm otwartych drzwi i 10 lat gwarancji na kompresor – wszystko w cenie około 2 tysięcy złotych.
Samsung BRB26602FWW – bardzo dobry model do zabudowy
Ranking lodówek podpowiada również, jaki model wybrać pod zabudowę – tutaj sprawdzi się propozycja Samsunga. Model BRB26602FWW to przestronna propozycja stworzona z odpowiednim zaplanowaniem przestrzeni w chłodziarce. Mamy tu dostęp do NoFrost oraz systemu All-Around Cooling. Lodówka jest też wyposażona w znacznie cieńsze ściany, co umożliwia uzyskanie większej przestrzeni wewnątrz. Nie obawiajcie się jednak, urządzenie nie traci przez to na sprawności. Wyposażone zostało w specjalną izolację, dzięki czemu wnętrze nie ociepla się.
Model koreańskiego producenta posiada także 10 lat gwarancji na kompresor. Dostosowuje także swoją pracę do zapotrzebowania na chłodzenie, co razem ze świetną izolacją niesie same korzyści. Dzięki temu, urządzenie rzadziej uruchamia sprężarkę, co wpływa na zmniejszenie rachunków za prąd. To model godny rozważenia, gdy potrzebujesz czegoś pod zabudowę.
MPM 46-CJ-02/H – lodówka podblatowa
Postanowiliśmy również wyróżnić propozycję o znacznie mniejszych rozmiarach, niż standardowa lodówka. Model od polskiego producenta to chłodziarko-zamrażarka o pojemności 46 litrów (41 l chłodziarka i 5 l zamrażarka). Nie zastąpi ona dużej lodówki, ale jest to dobra opcja do wykorzystania w innych miejscach, np. w biurze, gdy potrzebujemy orzeźwić się czymś chłodniejszym, lub przechować podwieczorek. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystać ją w kuchni jako dodatkowe urządzenie chłodnicze, jeśli nasza lodówka jest pełna.
Plusem tego modelu jest możliwość obustronnego montażu drzwi oraz funkcjonalne półki na przechowywane produkty. Dodatkowo, w nowej klasie energetycznej, lodówka podblatowa MPM 46-CJ-02/H spełnia wszelkie warunki, które są niezbędne do zakwalifikowania go w kategorii F (czyli dawnej A+).
Gorenje R6191DX – jeśli potrzebujesz samej chłodziarki bez zamrażarki
Marka Gorenje jest raczej mało znana w naszym kraju – nie oznacza to jednak, że ich modele nie są godne polecenia. R6191DX to niemal 370 litrów pojemności chłodziarki, bez zamrażarki. Jest to dobra propozycja dla osób, które nie korzystają z mrożenia potraw, lub mają wolnostojącą zamrażarkę (np. w piwnicy) i potrzebują samej chłodziarki.
Sprawdź też: Prawidłowe rozmrażanie lodówki – co trzeba wiedzieć?
Jest to także bardzo estetycznie wykonany model, do stworzenia którego użyto stali nierdzewnej wysokiej jakości. Front lodówki pokryty został specjalną warstwą TouchFree, która sprawia, że na powierzchni nie zostają ślady naszych palców. Jeśli macie obawy, co do równomiernego rozłożenia odpowiedniej temperatury chłodziarki (z racji dużej przestrzeni) to porzućcie je – model ten został wyposażony w system wentylatorów z dynamiczny chłodzeniem, pozwalającym odpowiednio rozprowadzić masy powietrza wewnatrz. System ten działa w połączeniu z technologią IonAir – wszystko po to, aby utrzymać niskie temperatury i odpowiednią kulturę pracy.
Samsung RB34A7B5C38W – piękna lodówka nowej generacji
Model RB34A7B5C38W z pewnością ocenicie bardzo pozytywnie pod względem wizualnym. W kwestii designu, nie ma on sobie równych. Konstrukcja przedniego panelu umożliwia jego wymianę. W momencie, gdy znudzisz się starą barwą, wystarczy, że dokupisz nowy panel i Twoje wnętrze nabierze nowego charakteru.
Jak lodówka wypada w tym do czego jest dedykowana? Tutaj też nie będziecie mieli zastrzeżeń: przestrzeń użytkowa modelu to razem 344 litry ( 230 litry chłodziarka i 114 litrów zamrażarka). Lodówkę wyposażono w funkcje NoFrost, All-Around Cooling i Metal Cooling. Ta ostatnia świadczy o obecności metalowego panelu w obudowie, który wpływa na lepsze zdolności izolacyjne. Lodówka jest także zbudowana od tyłu metalowym panelem na całej wysokości – rozwiązanie to poprawia estetykę, bezpieczeństwo użytkowania oraz zmniejsza generowany hałas (zaledwie 35 dB). To idealne rozwiązanie do nowoczesnej kuchni.
Jak wynika z zestawienia – producenci postawili na oszczędność czasu, wdrażając technologie eliminujące konieczność rozmrażania, a także wysoką wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Nie zapomniano przy tym o estetyce – lodówki nowej generacji to m. in. zabudowany tył urządzenia. Wizualne doznania płyną jednak z widocznych miejsc i twórcy są tego świadomi: lodówki coraz częściej przykuwają wzrok swoim wyglądem. Nie ulega jednak wątpliwościom, że ich parametry są jednak najważniejsze. Mamy zatem nadzieję, że nasz ranking lodówek będzie dla Was pomocny. Owocnych zakupów!
Sprawdź też inne tematy dotyczące tego jakże istotnego elementu każdej kuchni:
- Jak lodówka to tylko zabudowana? Wcale nie! Kuchnia z lodówką wolnostojącą też ma swoje zalety
- Co robić, gdy lodówka słabo chłodzi? Jakie są przyczyny?
- Nowe klasy energetyczne – co oznaczają?
- Ranking zmywarek 2022 – jakie wolnostojące modele wybierać?