1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Kiedy wakacje 2024? Jak wypada pierwszy dzień laby?

Poradniki

3 tygodnie temu

Kiedy wakacje 2024? Jak wypada pierwszy dzień laby?

Kalendarz
3
0
1
3
0

Rok szkolny 2024 chyli się ku końcowi, a wraz z nim nadchodzi czas beztroski, relaksu i niezapomnianych przygód. Kiedy są wakacje? Jaki dzień jest pierwszym dniem wakacji? Poznaj odpowiedź w niniejszym artykule o terminie tegorocznych wakacji.

Wakacje to czas, na który czekają nie tylko uczniowie, ale i wielu dorosłych. Z utęsknieniem odliczamy dni do momentu, kiedy będziemy mogli zrzucić szkolne tornistry czy zawodowe obowiązki (w tym przypadku oczywiście w ramach urlopu), następnie wskoczyć na swój rower elektryczny i wrócić do domu, aby cieszyć się zasłużonym dłuższym odpoczynkiem. W tym artykule przyjrzymy się, kiedy dokładnie zaczynają się wakacje, jaki jest pierwszy dzień tego wyczekiwanego okresu oraz jak najlepiej wykorzystać te cenne dni wolności. Sprawdźmy, kiedy możemy oficjalnie ogłosić początek laby i jednocześnie zakończyć odliczanie do niezapomnianych wakacyjnych chwil!

Wakacje można uznać za rozpoczęte z końcem roku szkolnego 2024

Rok szkolny 2023/2024 oficjalnie zakończy się 21 czerwca 2024 roku. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, tego dnia wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz większość uczniów szkół średnich zakończą swoje zajęcia. Oznacza to, że od tego momentu rozpoczynają się upragnione wakacje, które potrwają aż 72 dni. Piątek, 21 czerwca, jest więc symbolicznym początkiem okresu pełnego relaksu, zabawy i wakacyjnych przygód. Uczniowie będą mieli mnóstwo czasu na odpoczynek, podróże, przyjęcie zaproszenia na grill i realizację swoich pasji, zanim powrócą do szkolnych ław we wrześniu.

morele.net_korzystne oferty

Kiedy wakacje, a właściwie pierwszy dzień wakacji?

parasole, muszelki, okulary i kapelusz garść akcesoriów na wakacje w 2024 roku
I jak, gotowi na wakacje w 2024 roku?

Teoretycznie, można by uznać 21 czerwca za pierwszy dzień wakacji, ponieważ to właśnie tego dnia oficjalnie kończy się rok szkolny. Jednak formalnie 21 czerwca to dzień zakończenia nauki, a uczniowie odbierają świadectwa i uczestniczą w uroczystościach końcoworocznych. Prawdziwe, całkowite wolne rozpoczyna się dzień później, w sobotę, 22 czerwca. To właśnie ten dzień możemy uznać za pierwszy dzień wakacji – dzień, w którym uczniowie mogą już w pełni cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem bez żadnych szkolnych obowiązków. Sobota, 22 czerwca, staje się więc symbolicznym początkiem letniej laby, gdy można zapomnieć o książkach i zeszytach, a skupić się na odpoczynku i wszystkim, co sprawia radość podczas wakacji. Choćby leniuchowanie i granie na tablecie, co doskonale wpisuje się m.in. w zasadę staycation.

Co to za wakacje bez gier wideo?

Odliczanie do wakacji zakończone. Czas się zabawić!

To doskonały moment, aby pomyśleć, co spakować na wyjazd. Strój kąpielowy, krem z filtrem, ulubiona książka i aparat fotograficzny to absolutne must-have. Jednak zanim całkowicie pochłoną nas wakacyjne atrakcje, warto pomyśleć o przyszłym powrocie do szkół i zaopatrzyć się w wyprawkę szkolną. Przykładowo zeszyty, piórniki, plecaki i inne niezbędne artykuły. Nie zapominajmy również o najmłodszych – biurko dla przedszkolaka, dostosowane do potrzeb malucha, z odpowiednią ilością miejsca na przybory do rysowania i książeczki, to inwestycja, która ułatwi im naukę i rozwijanie pasji. Wakacje to czas na zabawę i odpoczynek. Ale także dobra okazja, aby w swoim czasie i z wyprzedzeniem zorganizować wszystko, co będzie potrzebne na nowy rok szkolny.

Źródło zdjęć: Adobe Stock

3
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *