1. Home
  2. /
  3. Ogród i balkon
  4. /
  5. Owies wielkanocny – jak i kiedy najlepiej go zasiać?

Ogród i balkon

8 miesięcy temu

Owies wielkanocny – jak i kiedy najlepiej go zasiać?

Dodatki Rośliny
9
0
0
9
0

Owies wielkanocny to niezwykle popularna ozdoba stołów wielkanocnych. Pięknie prezentuje się także na parapecie. Kiedy i jak najlepiej go zasiać? Podpowiadamy!

Z powodzeniem możesz sam wyhodować owies wielkanocny. Jego soczysta zielona barwa przywodzi na myśl wiosnę i być może stąd wzięła się popularność owsa wielkanocnego jako ozdoby stołów świątecznych. W naszym artykule opisujemy, jak najlepiej go zasiać, a także prezentujemy kilka inspiracji na nietypowe doniczki dla tej rośliny.

owies wielkanocny_kiedy siać
Owies wielkanocny i rzeżucha goszczą na wielu świątecznych stołach

Owies wielkanocny jako uniwersalna dekoracja świąteczna

Wielu z nas nie wyobraża sobie świątecznego stołu bez rzeżuchy i owsa wielkanocnego. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które nie są mistrzami ogrodnictwa i potrafią uśmiercić każdą roślinę doniczkową. Hodowla owsa jest niezwykle łatwa i nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności i zabiegów pielęgnacyjnych. Podążaj za naszymi wskazówkami, a na pewno ozdobisz stół świąteczny pięknym owsem wielkanocnym!

Sprawdź też: Rzeżucha na wacie – jak posiać rzeżuchę?

Jak siać owies wielkanocny? Kiedy najlepiej to zrobić? Odpowiadamy w dalszej części naszego poradnika.

Kiedy siać owies wielkanocny?

Żeby odpowiedzieć na pytanie: „kiedy siać owies wielkanocny?”, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na inne: „ile czasu rośnie owies wielkanocny?”. Bowiem te 2 rzeczy oczywiście są ze sobą ściśle powiązane. Siejemy owies po to, by był ozdobą stołu wielkanocnego. W związku z tym musimy zasiać go w odpowiednim momencie. Po około 10 dniach od posadzenia będziesz mógł cieszyć się małymi źdźbłami owsa. Żeby mógł ozdobić Twój stół wielkanocny w pełnej krasie, najlepiej posiać go 2 tygodnie przed świętami.

Jak siać owies wielkanocny?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak siać owies wielkanocny, musisz przygotować kilka niezbędnych rzeczy. Pierwszą i najważniejszą są rzecz jasna nasiona owsa. Oprócz nich przygotuj ziemię i doniczkę. Ziarna owsa należy umieścić w doniczce wypełnionej ziemią, a następnie przykryć je cienką warstwą gleby. Miejsce, które wybrałeś na wzrost rośliny, powinno być ciepłe i słoneczne. Idealny wydaje się parapet skąpany w wiosennym słońcu! Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nasiona nie mogą pływać w wodzie!

Sprawdź też: Prezent na zajączka – co podarować swoim bliskim? Pomysły na drobne upominki wielkanocne

Owies wielkanocny można siać także na wacie lub w szkle. Nam jednak najbardziej podoba się on w doniczce. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych inspiracji.

Owies wielkanocny dekoracje i inspiracje

Owies wielkanocny w doniczce może być naprawdę oryginalną ozdobą stołu wielkanocnego lub domu w okresie świąt. Możesz go z powodzeniem postawić na parapecie lub komodzie. Zobacz ciekawe aranżacje owsa wielkanocnego. Dekoracje z jego wykorzystaniem mogą być niezwykle inspirujące!

Owies wielkanocny umieszczony w ciekawej doniczce w kształcie skorupki jajka zachwyca swoją oryginalnością – tak jak na powyższym zdjęciu. Owies w tym wydaniu niewątpliwie będzie świetną ozdobą stołu wielkanocnego.

Znów mamy do czynienia z owsem w jajku. Jednak tym razem… w skorupce jajka kurzego! Musimy przyznać, że wygląda to naprawdę spektakularnie.

Tutaj bardziej tradycyjne podejście do tematu. Zwróćcie jednak uwagę na konewkę, w której także zasiano owies wielkanocny. Urzekające, prawda?

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się pomocne i dzięki nim wyhodujecie piękny owies, który będzie piękną ozdobą świątecznego domu!

Jak ozdobić stół i dom w okresie wielkanocnym? W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnych porad!

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.