1. Home
  2. /
  3. Trendy
  4. /
  5. Szukasz nowej lodówki? Ranking lodówek 2021 – polecane modele

Trendy

2 lata temu

Szukasz nowej lodówki? Ranking lodówek 2021 – polecane modele

Wyposażenie
19
0
0
19
0

Ranking lodówek – sprawdź, jaki sprzęt AGD jest najbardziej funkcjonalny i pozwoli Ci dłużej zachować świeżą żywność. Szukasz pojemnego modelu dla dużej rodziny, a może zależy Ci na dystrybutorze wody i lodu? Porównujemy najlepsze modele w 2021 roku!

Ranking lodówek 2021 – wybrane modele

W rankingu lodówek 2021 znalazły się modele, które wyróżniają się spośród pozostałych urządzeń AGD dostępnych na rynku unikalnymi parametrami, wysoką wydajnością i obecnością praktycznych funkcji. Podczas szukania modelu do swojej kuchni, zastanów się nad cechami, które według Ciebie są najważniejsze dla sprzętu tej kategorii. Polecane modele lodówek mogą być wykorzystane pod zabudowę lub za sprawą nowoczesnego designu uzupełniać wystrój Twojej kuchni. Ważna jest pojemność, klasa energetyczna i udogodnienia, które zapewnia producent. Ranking najlepszych lodówek podpowie Ci, jaki model najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

ranking lodówek

Samsung RB36R872PB1

Lodówka Samsung RB36R872PB1 to lider wśród urządzeń 2021 roku, który cechuje doskonale zorganizowana przestrzeń. Technologia Space Max pozwoliła wydzielić więcej miejsca dla artykułów spożywczych przy zachowaniu smukłej konstrukcji.

To model, który świetnie sprawdzi się w kuchni o niewielkim metrażu, mieszkaniu pary lub singla. We wnętrzu znajdziesz komorę chłodniczą o pojemności 245 l i zamrażarkę 110 l. Nie musisz się martwić o wymianę temperatury między strefami, ponieważ system Twin Cooling Plus to dwa niezależne obiegi powietrza gwarantujące utrzymanie odpowiednich warunków dla produktów przechowywanych w lodówce i zamrażalce.

Samsung RB36R872PB1 w atrakcyjnej cenie!

Zobacz: Ranking foteli gamingowych 2021. TOP 5 najlepszych modeli

Dużym atutem jest funkcja Cool Select + umożliwiająca przemianę zamrażalnika w lodówkę, która da Ci aż 355 l przestrzeni chłodniczej dla Twojej żywności. Po otwarciu górnych drzwi do dyspozycji masz 3 półki, dodatkową komorę na warzywa lub owoce, a także szufladę do zadań specjalnych – Fresh Zone o niskim zakresie temperatur. W komorze tej panują odpowiednie warunki do przechowywania świeżego mięsa i ryb, co pozwoli dłużej zachować ich świeżość oraz właściwą strukturę.

Samsung RS65R5411B4

Jeśli szukasz lodówki dla dużej rodziny to faworytem rankingu lodówek 2021 w tej kwestii jest zdecydowanie model Samsung RS65R5411B4 o pojemności 617 l – oficjalnie na drugim miejscu. Duży rozmiar nie przekłada się na nierównomiernie rozłożenie temperatur z systemem All-Around Colling. Otwory, przez które wdmuchiwane jest chłodne powietrze, umieszczone są na poziomie każdej półki, co warunkuje stałą temperaturę wewnątrz komory.

Ten model przypadnie do gustu fanom mocno schłodzonych napojów. Urządzenie wyposażono w dystrybutor wody i lodu, który pozwoli Ci w krótkim czasie napełnić szklankę bez konieczności wcześniejszego przygotowywania zmrożonych kostek. Ciesz się zimnym drinkiem, podstawiając kieliszek pod dystrybutor – bez potrzeby otwierania drzwi lodówki. Kostkarka automatycznie produkuje lód, który następnie gromadzi w minifunkcjonalnej komorze zamrażarki.

Samsung RS65R5411B4 w atrakcyjnej cenie!

Lodówka Samsung to nie tylko więcej miejsca dla żywności i nowoczesny design, ale również inteligentne działanie. Oszczędzaj energię, korzystając z wszystkich możliwości urządzenia. Kompresor Digital Inverter automatycznie dobierze prędkość chłodzenia do zawartości i potrzeb, dzięki czemu AGD zużyje mniej energii elektrycznej i dłużej zachowa trwałość. Intuicyjny silnik objęty jest 10-letnią gwarancją.

Bosch KGN36KWEB

Na podium rankingu lodówek znalazł się również model od producenta Bosch. Podobnie jak w urządzeniu z drugiego miejsca znajdziesz tu autorski system MultiAirFlow, który odpowiada za równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza wewnątrz komory, gwarantując dłuższą świeżość wszystkich produktów. Obieg powietrza wspomagany jest wentylatorem, dzięki któremu odpowiednia temperatura znajduje się w strefie chłodzenia i zamrażania.

Dużym udogodnieniem dla wegetarian dzielących lodówkę z osobami spożywającymi produkty mięsne jest specjalna komora VitaFresh o temperaturze bliskiej 0°C. Dwie wydzielone strefy o różnej wilgotności powietrza umożliwiają osobne przechowywanie warzyw i owoców w strefie o większej wilgotności oraz mięsa i ryb w szufladzie o mniejszej wilgotności. Zapachy nie przenikają między produkami, a przechowywane artykuły spożywcze dłużej zachowują świeżość.

Bosch KGN36KWEB w atrakcyjnej cenie!

Jeśli dotychczas Twoim największym problemem było rozmrażanie lodówki, Bosch KGN36KWEB pomoże Ci szybko zapomnieć o uciążliwym usuwaniu lodu i szronu ze ścianek urządzenia. System No Frost ogranicza osadzanie się zmrożonych kryształków i korzystnie wpływa na wydajność urządzenia, zmniejszając zużycie energii elektrycznej. Całkowita pojemność lodówki wynosi 326 l, a ze względu na swoje wymiary to idealny model zarówno do mniejszych, jak i większych wnętrz.

Samsung RB29FERNDSS

Marzy Ci się lodówka o wysokiej wydajności i cichej pracy? Samsung RB29FERNDSS to najlepszy wybór do kuchni połączonej z salonem i dla użytkowników, którzy pracują zdalnie. Poziom hałasu wynosi zaledwie 39 dB, co w porównaniu do innych modeli na rynku stanowi naprawdę niewiele. Możesz mieć pewność, że hałas nie zakłóci Twoich codziennych obowiązków i odpoczynku. Cichy tryb pracy to zasługa wydajnego silnika Digital Inverter, który dopasowuje poziom chłodzenia do zawartości komory i wymaganej wilgotności. Taka praca przekłada się na efektywne rezultaty chłodzenia i niższe zużycie energii elektrycznej. Kompresor objęty jest aż 10-letnią gwarancją, więc możesz mieć pewność, że AGD od Samsunga nigdy Cię nie zawiedzie.

Zapomnij o rozmrażaniu lodówki i osadzaniu się szronu na ściankach wewnątrz komory. Technologia True No Frost zapobiega zbieraniu się uporczywego do usunięcia lodu i dba o równomierny przepływ chłodnego powietrza. Jeśli cenisz rozwiązania, dzięki którym możesz zaoszczędzić czas, wybierz na ten model.

Samsung RB29FERNDSS w atrakcyjnej cenie!

Lubisz mieć wszystko zawsze pod ręką? Z wysuwaną półką Easy Slide w przestrzeni chłodniczej otrzymasz szybki dostęp do ulubionych produktów. Ponadto w całej lodówce znajdziesz dedykowane konkretnym typom produktów półki pozwalające zachować większy ład w przestrzeni o pojemności 290 l.

Amica FK2995.2FTX

Model Amica FK2995.2FTX z piątego miejsca w rankingu lodówek 2021 to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, jeśli zakupy robisz raz w tygodniu, a nawet rzadziej. Tylko odpowiednie warunki przechowywania są w stanie zapewnić świeżym produktom trwałość i pożądane cechy organoleptyczne. Specjalny suwak regulacji wilgotności VitControl Plus pozwoli Ci dopasować optymalne parametry dla przechowywanych w komorze warzyw i owoców. Dla jeszcze dłuższego zachowania trwałości produktów komorę wyposażono w tackę, która uniemożliwia ich przywieranie do dna, dzięki czemu jeszcze lepiej spełnia swoje zadanie.

Oszczędność czasu to kolejny aspekt, na który producent Amica zwrócił uwagę podczas produkcji tego modelu. Funkcja Super Chłodzenie pozwala w krótkim czasie obniżyć temperaturę w komorze do wartości bliskiej 0°C, co umożliwia szybkie schłodzenie napojów czy deserów. Takie działanie skutecznie zapobiegnie namnażaniu bakterii, które mogą pojawić się pod wpływem wyższej temperatury w otoczeniu.

Amica FK2995.2FTX w atrakcyjnej cenie!

Najlepsze lodówki wyróżnia równomierne rozprowadzanie powietrza w komorze, dlatego i w tym modelu nie mogło zabraknąć systemu NoFrost. Ciesz się z braku konieczności rozmrażania i identycznych parametrów temperatury w każdym poziomie.

Bosch KGV33VLEA

Przemyślane wnętrze, oszczędność czasu i świeże produkty przez długi czas – te słowa najlepiej opisują lodówkę Bosch KGV33LEA z systemem LowFrost. Urządzenie podobnie jak inne modele z zestawienia wyposażono w system eliminujący potrzebę częstego rozmrażania. LowFrost zmniejsza ilość lodu w zamrażarce, co w efekcie skutkuje dużo rzadszym rozmrażaniem komory, a Ty nie musisz dokładać sobie dodatkowych obowiązków.

Największą zaletą tego modelu jest dobrze zagospodarowane wyposażenie komory chłodniczej, które pomoże Ci szybko odnaleźć potrzebne produkty. We wnętrzu znajdziesz wygodną półkę EasyAcces Shelf z mechanizmem szybkiego wysuwania, która zapewnia swobodny dostęp do produktów. Dla jak najlepszych warunków przechowywania mięs oraz warzyw i owoców pojawiły się dwie szuflady VitaFresh. Możesz regulować wilgotność w każdej komorze, co pozwoli Ci uzyskać optymalne warunki dla konkretnych rodzajów produktów, a co za tym idzie – dłuższą trwałość i zachowanie większej ilości składników odżywczych.

Bosch KGV33VLEA w atrakcyjnej cenie!

Dużym udogodnieniem dla miłośników słodkich wypieków jest szuflada BigBox znajdująca się w komorze zamrażalnika. W jej wnętrzu możesz przechowywać torty, ciasta, a także kolejno układać pojemniki z większą ilością gotowych dań na czarną godzinę. Jeśli często przygotowujesz posiłki na zapas, taki model doskonale sprawdzi się w Twojej kuchni.

Beko CSK240M31WN

Beko CSK240M31WN to idealna lodówka dla nocnych łasuchów i nie tylko! Wewnętrzne oświetlenie Led Illumination zapewnia doskonałą widoczność w całej przestrzeni komory, dzięki czemu możesz zobaczyć wszystkie produkty i szybko ocenić zawartość lodówki. Technologia diod LED poza lepszą widocznością stanowi również gwarancję mniejszego zużycia energii, ponieważ to oświetlenie jest mniej energochłonne w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami.

Atutem lodówki jest nie tylko wszechstronne oświetlenie komory, ale również możliwość dopasowania urządzenia do każdego miejsca w kuchni. Drzwi z możliwością zmiany kierunku otwierania pozwalają umieścić zawiasy zgodnie z potrzebami Twojego pomieszczenia, zapewniając większą wygodę podczas kuchennych prac. To najlepszy model dla Ciebie, jeśli planujesz postawić dwie lodówki obok siebie, dzięki czemu zyskasz kompleksowy sektor chłodniczy otwierający się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Beko to częsty wybór restauratorów i osób zajmujących się prowadzeniem działalności związanej z gastronomią, które chcą funkcjonalnie urządzić zaplecze swojego lokalu.

Beko CSK240M31WN w atrakcyjnej cenie!

Lodówki, które zgromadziliśmy w naszym rankingu to najlepsze urządzenia roku 2021. Jak wynika z zestawienia – producenci postawili na oszczędność czasu, wdrażając technologie eliminujące konieczność rozmrażania, a także wysoką wydajność przy minimalnym zużyciu energii. Czy praktyczne rozwiązania znajdą zastosowanie w Twoim domu? Podziel się z nami w komentarzu, który model najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby!

19
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.