1. Home
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. Prezent na mikołajki dla dzieci – poznaj najlepsze upominki!

Poradniki

7 miesięcy temu

Prezent na mikołajki dla dzieci – poznaj najlepsze upominki!

Święta
9
0
0
9
0

Idealny prezent na mikołajki dla dzieci to upominek, który trafi w gust obdarowywanego dziecka. Zdecydowanie podarunek powinien zapaść mu w pamięć i sprawić, że ten dzień będzie wypełniony uśmiechem!

Kiedy są mikołajki? Już 6 grudnia będziemy wręczać sobie nawzajem prezenty. Według tradycji to głównie dzieci są osobami, które otrzymują podarunki z okazji tego święta, dlatego w tym artykule skupimy się na tej grupie odbiorców! 

Każdy z nas na pewno pamięta, jak wielka była to frajda, gdy już o poranku 6 grudnia gdzieś w domu czekał na nas prezent! Nikomu także z pewnością nie są obce klasowe losowania mikołajkowe, podczas których dzieci mają za zadanie kupić podarunek do określonej przez wychowawcę kwoty. W ostatnich latach również dorośli wręczają sobie drobne podarunki, które wywołują uśmiech na twarzy. Wszystko to sprawia, że dzień Świętego Mikołaja jest wyczekiwaną datą zarówno przez młodych, jak i tych starszych!

Prezent na mikołajki dla dzieci – ile kosztuje?

Znaleźć odpowiedni pomysł na prezent na mikołajki dla dzieci nie jest łatwo. Każda pociecha ma odrobinę inne potrzeby, ulubione bajki, piosenkarzy czy zainteresowania. Niezależnie od tego – bez kłopotu odnajdziesz idealny podarunek w przystępnej cenie.

prezent na mikołajki dla dzieci
Mikołajki to jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt

Zwykle rodzice decydują się na niewielkie kwoty, które przeznaczają na zakup słodyczy lub drobnych upominków. Przede wszystkim liczy się gest, więc śmiało, można postawić na prezent na mikołajki dla dzieci do 30 zł lub 50 zł. W tym przedziale cenowym znajdziesz całe mnóstwo produktów, które na pewno ucieszą Twoją pociechę.

Sprawdź też: Prezent na mikołajki – znajdź idealne podarunki dla najbliższych!

Naszym zdaniem nie ma co się wykosztowywać w mikołajki – zwłaszcza jeśli chcemy obdarować kilka osób. Większe kwoty lepiej odłożyć na wieczór wigilijny, kiedy to najbliżsi najbardziej czekają na coś specjalnego. 

Jaki prezent na mikołajki dla dzieci wybrać?

Prezenty na Mikołaja powinny być symboliczne, niewielkie. Mogą być częścią czegoś większego, co wręczymy dziecku z okazji świąt Bożego Narodzenia, lecz nie powinny go przyćmić. Apetyt rośnie w miarę jedzenia również w tym przypadku, dlatego warto potraktować mikołajki jako przedsmak.

morele.net_korzystne oferty

Poniżej przedstawimy Ci najlepsze, uniwersalne pomysły na prezent na mikołajki z podziałem na dziewczynki i chłopców. Rozróżnimy także przedziały wiekowe, by móc dobrać coś odpowiedniego dla przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej i nastolatka! Co więcej, poniższe pomysły mogą sprawdzić się też przy innych okazjach, np. jako prezent na Dzień Dziecka.

Prezent na Mikołaja dla dziewczynki

Wybierając prezent dla dziewczynki w wieku przedszkolnym, prawdopodobnie nie będziemy mieć większego kłopotu. Dzieci w tym okresie nie zmieniają zainteresowań w błyskawicznym tempie i nie mają presji posiadania drogich, imponujących przedmiotów. Świetnym pomysłem okazują się zabawki na Mikołaja. Pluszaki lub gadżety z ulubionych bajek są znakomitym prezentem, który posłuży dziecku przez lata. Dobry wybór to także lampka nocna z czujnikiem, albo taka, którą można włączyć jednym dotknięciem, emitująca przyjemne dla oczu światło.

prezent na mikołajki dla dzieci
Grzeczne dzieci mogą spodziewać się aż dwóch wizyt Świętego Mikołaja w grudniu!

Dziewczynki w wieku szkolnym zwykle pochłonięte są przez hobby, staranne prowadzenie zeszytów i śledzenie poczynań swoich idoli. Wszystkie te wskazówki mogą zaprowadzić Cię do znakomitych pomysłów na prezent mikołajkowy. Mogą to być akcesoria związane z pasją, przybory szkolne lub artystyczne, a także gadżety powiązane z ulubionym zespołem.

Sprawdź też: Kiedy są mikołajki? Dlaczego je obchodzimy?

Nastolatki to najtrudniejszy temat. Zwykle nie są one już aż tak zżyte z rodzicami, którzy jeszcze niedawno znali wszystkie ich sekrety. W tym przypadku na pewno sprawdzą się słodycze, być może voucher do ulubionego sklepu czy dostęp do ulubionej płatnej platformy streamingowej. Dobrym pomysłem mogą okazać się pomoce naukowe lub produkty do makijażu – choćby lustro podświetlane.

Upominki na mikołajki dla chłopców

Jaki może być drobny prezent na mikołajki dla dzieci w wieku przedszkolnym? Chłopcy na pewno ucieszą się ze zdalnie sterowanych pojazdów lub łódek, małych zestawów klocków LEGO czy zabawek militarnych. Przedszkolaki także lubią wyklejanki i kolorowanki. Nie szkodzi także przejrzeć półek z opowiadaniami i bajkami, które spodobają się młodym odkrywcom.

Chłopcy w wieku szkolnym zaczynają interesować się elektroniką. Świetnym pomysłem są różne gadżety, które zachęcą go do poznawania nowych technologii i rozwijania się w nich. Dla dzieci, które nie wykazują takich zainteresowań, doskonale sprawdzi się interesująca gra planszowa lub na przykład kolekcjonerskie przedmioty, które zbierają. 

prezent na mikołajki dla dzieci
Znajdź idealny prezent na mikołajki na Morele.net!

Co kupić na mikołajki dla nastolatka? Tu jak w przypadku dziewczyn, warto postawić na coś uniwersalnego. Voucher do ulubionego sklepu, gra, dostęp do ulubionej platformy – to zdecydowanie właściwe tropy.

Prezent na mikołajki dla dzieci w szkole

Losowanie mikołajkowe zawsze wzbudza wiele emocji. W tym przypadku zwykle poszukiwany jest prezent na mikołajki dla dzieci do 20 zł. Kwota ta czasem jest nieco wyższa i właśnie w takim zakresie podamy Ci propozycje zarówno dla chłopców, jak i dziewczyn.

Prezenty na mikołajki klasowe dla dziewczyn

Mając do dyspozycji 20-30 złotych, możliwe jest, by kupić prezent na mikołajki dla dzieci, który będzie użytkowy. Na jakie produkty najlepiej zwrócić uwagę? Są to przede wszystkim:

 • akcesoria do włosów – opaski, spinki i gumki,
 • słodycze,
 • pluszaki,
 • breloczki,
 • przybory szkolne,
 • niewielkie lustro do makijażu,
 • świąteczne figurki,
 • świąteczne świeczki zapachowe.

Jeśli dobrze znamy dziewczynkę, której musimy wręczyć prezent, warto pokierować się tym, co lubi. Z pewnością przedmioty z ulubionymi postaciami z bajek, członkami zespołu czy produkt, którego pragnie, będą bardzo sentymentalne. Odnalezienie po latach takiego podarunku z pewnością narysuje na jej twarzy ogromny uśmiech i będzie pamiętać, od kogo dostała coś tak wyjątkowego, spersonalizowanego.

Najlepiej nie pytać bezpośrednio osoby, którą obdarujemy o to, co chciałaby dostać. Zepsuje to niespodziankę, a także losowanie straci swój sens. Wykaż się kreatywnością i wybierz coś, co będzie pasować do osoby, która została przez Ciebie wylosowana!

Prezent na mikołajki klasowe dla chłopaków

Prezenty dla dzieci do 20-30 zł mogą obejmować także drobną elektronikę lub akcesoria do telefonu. Chłopcy w znaczącej większości to gadżeciarze, którzy z pewnością ucieszą się z pendrive’a, małego głośnika Bluetooth, etui do telefonu czy selfie sticka. Obecnie bez kłopotu odnajdziemy tego typu produkty w niskich cenach, zwłaszcza w sklepach internetowych.

prezent na mikołajki dla dzieci
Klocki LEGO w świątecznej wersji mogą być doskonałym podarunkiem na mikołajki

A jakie są inne pomysły na prezent dla chłopca na mikołajki? Może to być:

 • talia kart do gry,
 • mała gra planszowa,
 • karty kolekcjonerskie,
 • samochodzik,
 • breloczek,
 • pluszak,
 • figurka świąteczna.

Chłopcy również powinni ucieszyć się z przyborów szkolnych, one zawsze się przydadzą! Każdy przecież musi mieć odpowiednie produkty, by poprawnie prowadzić zeszyty, a także wykonywać zlecone prace plastyczne. Mogą to być długopisy, mazaki lub kredki – zwykłe albo motywem z ulubionej bajki!

Jak zapakować prezent na mikołajki dla dzieci?

Pakowanie prezentów to zawsze niemały wysiłek. Dokładne owinięcie paczek papierem prezentowym nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wybór toreb to świetny pomysł, lecz rozpakowywanie ich nie jest aż tak satysfakcjonujące, jak w przypadku rozrywaniu papieru z motywem świątecznym.

mikołajki 2023
Pięknie zapakowane prezenty mikołajkowe zachęcają do ich natychmiastowego rozpakowania!

Jak zapakować prezent z pomocą papieru prezentowego? Wystarczy odmierzyć płat materiału, który pokryje całe opakowanie, a dodatkowo warto zostawić sobie 2 centymetry, które następnie będzie można dociąć. Całość trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą, najlepiej dwustronną i ukryć ją pod zagięciami papieru. W taki sposób stworzymy bardzo estetyczną paczkę, której otwieranie będzie czystą przyjemnością.

Sprawdź też: Jak zrobić kalendarz adwentowy? DIY krok po kroku!

Jaki prezent na mikołajki dla dzieci planujesz w tym roku? Będzie to drobny upominek, czy coś większego? A może brałeś udział w losowaniu mikołajkowym w swojej szkole i nie wiedziałeś, co kupić koledze lub koleżance? Koniecznie podziel się swoimi wyborami, a także tym, co sam chciałbyś dostać 6 grudnia!

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *